Jump to content
Sign in to follow this  
tolin

Lasa-ne, Lasa-ne

Recommended Posts

Din interviul lui, am mai retinut ceva, demn de toata admiratia sau, in functie de perspectiva, de toata mila : "Vina mea e ca am venit la Nationala si am calificat-o dupa 7 ani la un turneu final. Asta ramine, nu mi-o poate lua nimeni ... Eu sint atacat in permanenta, am devenit imun". Pai sigur, normal ca e imun omul, la ce talpa groasa de obraz are X( . Cit despre chestia cu calificarea e adevarata, nu putem nega, insa eu as zice ca se incadreaza perfect in categoria "traim din amintiri" sau "sintem campioni la calificari". Ce pacat insa ca fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ratari sau dominare sau joc spectaculos. Auzi ... joc spectaculos =)) . In urma cu nu mult timp, terenurile desfundate (ca doar asa erau toate terenurile noastre cind ploua putin) era preferate de ai nostri fiind obisnuiti cu conditii de genul asta ... aseara o fi fost frig, o fi plouat, insa nu mi s-a parut ca gazonul arata prea rau. Totusi, a fost inamicul nostru :( . Pe cind ziua in care echipa noastra iese pe teren prima si, inainte ca adversarii sa isi faca aparitia, fuge inapoi in vestiare din cauza mediului ostil ?

Share this post


Link to post

Franta ce a facut?

Share this post


Link to post

A batut cu 2-1.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...