Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

Traficul Auto Bucurestean Si Nu Numai

Recommended Posts

Ziceau la Realitatea ca azi nu vor baga nici un utilaj pe artere secundare. Prioritatea 0 sunt strazile pe care circula RATB. Dupa ce alea vor fi curate, adica maine cica, vor baga si pe strazile secundare utilajele. Rapiduletul mai ai de asteptat ceva.

Share this post


Link to post

daca se ingroasa gluma cica maine s-ar putea sa interzica circulatia pt 24 ore...

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Alei secundare? :banana:

Pai daca pe trotuare intr-o zi de duminica libera, APROAPE nimeni nu a iesit macar cu farasul sa dea zapada, mai discutam despre alei secun-dare?! De abia se circula pe sosele importante, pe o singura banda - masinile parcate pe banda 1 vor fi scoase la primavara.

Zace zapada de 1 metru pe masini si nu se sinchiseste propetarul sa iasa sa o curete. Cele mai multe masini iesite pe sosea sunt ale noastre, Tico, Matiz..saracele tot ele fac legea. :lavolan:

Share this post


Link to post

Da, dar diferenta de latime pe cauciucuri se vede. Azi Matizul l-am infundat de cateva ori in zapada si a fost nevoie sa ma ajute vecinii pe cand Espero aproape ca nu a avut nici o problema ( trecand prin aceleasi locuri si Matizul al doilea, deci stiam cam cum e treaba)

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Apropos de zapada. Ramane un vecin pe alee cu Matizache priponit in zapada, noi hai cu carca sa-l ajutam pe om si in timp ce il ghidam; ,,indreapta rotile, ia stanga, ia dreapta", tipul nici una nici doua, se da jos din masina, indreapta vola-nul si impinge si el cu noi masina. Am vazut-o si pe asta! =))

Share this post


Link to post

asta nu e nimic. azi, in minunatul trafic bucurestean, unde toti, chiar si jeepanele mergeau sub 50, am vazut niste bolizi. ei bine, dragilor, BOBURI @-) si, daca nu ma credeti, intrebati la tata viper!!! cu tot alaiul de schitaituri (nu peste tot era zapada suficienta) baietii goneau cu 60+ la ora.

Share this post


Link to post

Erau Matiz sau Tico ?

Share this post


Link to post

Am mers si eu cu Tico iarna. Parfum, se suie pe zapada ca altceva. In schimb shalupa va fi bagata la naftalina pana la trecerea zapezilor, mai ales din cauza de caucioace de vara.

Partea proasta e ca am fost catalogat drept 'gaina' de catre prietena mea: eu stau pe bara, iar ea merge cu masina prin oras fara dureri de cap...are Tico !

Share this post


Link to post

Pe strazile principale s-ar circula cit de cit dar cum ajungi pe ele :scarpin:

Si faza naspa e ca iti dai zapada, iti faci poteca pleci la munca si repeti operatia la intorcere :mda:

RATB inca citeva zile :( asta e situatia...

Share this post


Link to post

e super super iarna asta ... am facut ieri si azi 100 km numai in buc ... cred ca nu a fost straduta pe care sa nu intru cu frana de mana ... si am bantuit prin tot orasu fara sa ramn inzapezit ... plus derapaje si ceruclete la academia militara.

 

CAUCIUCURILE DE IARNA fac minuni :)

Share this post


Link to post
Erau Matiz sau Tico ?

 

Boburi, i tell you. Boburi. Cand au vazut ca venea duba politiei din fata s-au urcat pe trotuar si au continuat!

 

LATER EDIT: Snow mobil = bob pentru mine :">

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...