Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Baza De Date

Recommended Posts

Am nevoie ( pentru ISP ) de cineva care e capabil sa creeze o baza de date( NUMAI PENTRU BUCURESTI ) .

 

Acea baza de date ( in mare ) va trebuii sa faca :

 

Stadiu :URGENT

Implementarea in ea a datelor din contracte si posibilitatea cautarii prin cadrul ei dupa anumite criterii ( numar contract / beneficiar / adresa beneficiar / IP/ e-mail samd )

 

Stadiu : viitorul apropiat

Dezvoltarea ei de asa natura incat sa execute emiterea automata de facturi si trimiterea lor in format electronic pe e-mailul din casuta respectiva a fiecarui client.

Ridicarea si coborarea portului clientului ( comunicare cu echipamentele )

Interfata lejera pentru modificarea chiar si de catre un atehnic a proprietatilor benzii alocate unui client .

Semnale de avertizare la ajungerea la termen a facturilor

Ticketing tehnic

 

 

Stadiu : viitorul mediu si de lunga durata

Multe modificari mici. Cel mai bine sa ne auzim la un telefon, mi-e greu sa ii creez aici o imagine.

 

 

Banuiesc ca e util sa se stie din start cam ce o sa se vrea de la ea astfel sa stiti cum sa o ganditi .

 

 

Plata : in $ sau in sistem de barter.

 

Nu ma deranjeaza daca baza de date este "inspirata" din altceva deja exitent. Daca o puteti pune in aplicare repede, aia e.

Cuvantul de ordine in aceasta colaborare este ACUM !

 

( momentan ne descurcam si cu XLuri si e-mailuri dar devine sufocanta dimensiunea informatiilor si urmarirea lor )

 

 

Contact 24/7 : idcristiansandu@yahoo.com / cristian.sandu@netserv.ro / 0749.180.640 / PM

( imi spuneti unde sa vin sa discutam si la ce ora si sunt acolo )

 

( daca locul acestui anunt este in alta parte rog cu plecaciune adminii sa il mute, multumesc mult ! )

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Aloo, va trebuie un program nu doar o baza de date. Nu exista implementare "ACUM" pentru asa ceva, iti spun pentru ca am lucrat cu ani in urma la asa ceva. Adresati-va unei firme care are deja ceva facut, testat si implementat la alti clienti, mergeti la clienti si vedeti cum ruleaza sau macar cereti referinte.

Inca o data, "ACUM" e ori minciuna ori utopie, din punctul de vedere al celui ce va promite.

Echipamentele sunt specifice, trebuie scris codul pentru specificatiile ce le veti obtine de la producator.

Si inca ceva.. greu de crezut ca va accepta cineva un barter pentru suma ce o va cere :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

=)) Asta e ca si cand ai avea nevoie de transport si, in loc de masina, ai cere benzina. Daca nu stiti cum se face, limitati-va la cerut beneficii.

 

Tommy, fugi de aici, se poate incropi ceva intr-o singura zi, depinde cat noroc ai. Pe de alta parte, ai dreptate, suma o sa fie calculata la ghinion. Dar eu as fi dispus sa fac barter, as lua Aston Martin-ul sefului. :D

Share this post


Link to post

@tommy, stiu exact ce vreau iar pentru executant am si screenshoturi ca sa ajute sa iteleaga, doar ca trebuie sa stie ceva programare.

In 5-10 zile se poate face ceea ce doresc ( asta printre picaturi pentru ca dureaza undeva la 24 ore proiectul initial )

Imi lipseste omul.

 

Si ofertele precedente erau pe la 500 euro ( am zis ok numai ca nu s-au tinut de cuvant adica desi le-am zis ok la suma fara sa negociez nimic dupa 15 zile nu au predat NIMIC, mai mult, nu mai raspund la telefon )

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

500 EUR de munca inseamna 10-15 ore de programare. No wonder ca te-au lasat balta.

Share this post


Link to post

La ce ai cerut tu, eu unul ti-as cere minim 2500 de euro. Din cauza asta:

Interfata lejera pentru modificarea chiar si de catre un atehnic a proprietatilor benzii alocate unui client .

Share this post


Link to post

Subscriu ultimei remarci.

 

LE: ultimelor doua.

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Nu mai, 500 era pentru doar pentru prima faza.

Si in definitiv era pretul cerut de ei nu impus de mine.

Share this post


Link to post
Stadiu :URGENT

Implementarea in ea a datelor din contracte si posibilitatea cautarii prin cadrul ei dupa anumite criterii ( numar contract / beneficiar / adresa beneficiar / IP/ e-mail samd )

Pentru asta 500? :) Mai ca ma tenteaza si pe mine atunci :D

Glumeam, e mult prea mult de munca.

Si, contrar parerii generale, partea de ticketing o sa fie cea mai nasoala.

Edited by ALiCE

Share this post


Link to post

Bagati o licitatie la rent a coder.

Share this post


Link to post
Si, contrar parerii generale, partea de ticketing o sa fie cea mai nasoala.

 

Pana nu vezi specificatiile complete, nu poti sa te hazardezi sa spui care este partea nasoala. Aplicatii de genul asta iti fac intr-o zi. Pe de alta parte, numai un punct din lista respectiva poate sa imi ia saptamani, in anumite conditii.

Share this post


Link to post
post-402-1215510043_thumb.jpg

Share this post


Link to post

E n-ar fi culmea pana la urma sa colaborez cu Satori :P ?

Share this post


Link to post

Numa sa-ti convingi saful de inutilitatea aston martinului =))

Share this post


Link to post

S-a rezolvat, multumesc, se poate inchide.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...