Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Stopuri Full Led Tico

Recommended Posts

Numarul mi se pare cunoscut ,dar masina parca era gris metalizat :-? Acum ce este aprinsa pozitia sau stopul de frana ?

Daca este pozitia vrem sa vedem si pe frana !

Share this post


Link to post

Astea-s imagini "teaser" :D Masina inca nu e gata si de-aia au fost facute 2 poze pe graba de catre Sorin. Cand (si daca, avand in vedere ca vreau sa o vand...) va fi terminata voi face un mic ..."pictorial"

P.S. e pozitie, iar pe frana creste in intensitate dar doar pe un filmulet poate fi relevanta diferenta...

Share this post


Link to post

Mdea frumos frumos ... si masinuta arata bine ... zic ca se asorteaza calumea.

Mie imi place .. astept cu nerabdare pictorialu :)

Share this post


Link to post

Frumos frumos. Felicitari pentru aspect. Si jantele alea arata criminal :D

Share this post


Link to post

Spuneti-mi si mie va rog cum ati reusit sa polishati plasticul exterior la triple ?

Share this post


Link to post

Cu polish :mrgreen:

 

Am folosit mai intii un smirghel de 2000 cu apa, apoi polis un pic abraziv, apoi polish de finisaj, fin, cu teflon. Folosirea unei masini de polisat este absolut indispensabila

Share this post


Link to post

Dany schimba si tu semnatura ca ma faci sa rad si mai modifica nr de inmatriculare, pune si tu nr real :D

 

Stopurile arata interesant dar raman la parerea ca trebuiau altfel organizate ledurile .

Oricum multa lume nu intelege de ce sunt asa scumpe modificarile cu leduri, toata lumea are impresia gresita ca un led costa 20 bani, in realitate un LED de calitate poate costa peste 5 RON .

Share this post


Link to post

Nu schimb nimic, ca de cite ori intru pe aici, se gaseste cite un constipat speriat de bombe sa ma persecute.

 

 

Ledurile ca ledurile, dar e vorba de munca depusa, timpul pierdut, gazele inhalate, ochii solicitati, etc.

Edited by dsign

Share this post


Link to post

Eu mi-am facut la unul din Volvo-uri si pot spune ca in momentul cand pun frana se inroseste cerul, problema este insa a costului, un led Nichia este 3 ron bucata(rosu) 5 ron galben si 5 ron alb si ca sa iasa treaba ai nevoie de cam 100buc + surse stabilizate(4 buc X 75RON/buc) + cablaj test +rezistente deci sari de 200E .

Share this post


Link to post

Chiar daca cu niste LED-uri de calitate nu e greu sa "inrosesti cerul" nu trebuie sa fie chiar asa pentru ca e obositor pentru cei din spate uneori, adica trebuie pastrata o limita totusi1 :D

 

Pana una alta am reusit sa definitivam si sa producem "becuri" cu LED-uri de putere care aduc avantajele LED-urilor in orice stop clasic si se pot folosi si in stopuri clare culorile fiind de un rosu pur foarte interesant. Produsele sunt prezentate la bursa ca sa nu suparam pe cineva ca facem reclama pe aici!

Share this post


Link to post

400 euri nu mi se pare foarte scump plus ca e ceva custom. Oricum un set de stopuri spate aftermarket pt logan tot la 400 euro ajung, dar nu-s de alea de bazar ;)

Share this post


Link to post

Chiar daca cu niste LED-uri de calitate nu e greu sa "inrosesti cerul" nu trebuie sa fie chiar asa pentru ca e obositor pentru cei din spate uneori, adica trebuie pastrata o limita totusi1 :D

 

Pana una alta am reusit sa definitivam si sa producem "becuri" cu LED-uri de putere care aduc avantajele LED-urilor in orice stop clasic si se pot folosi si in stopuri clare culorile fiind de un rosu pur foarte interesant. Produsele sunt prezentate la bursa ca sa nu suparam pe cineva ca facem reclama pe aici!

 

 

salut soran ,

lasa te rog si un link ceva daca se poate unde dai detalii despre realizarile tale sau mia bine-zis ale voastre

ms si bafta

Edited by puyuletzu

Share this post


Link to post

acuma atat intreb :P macar sunt asigurate ca de exemplu daca intra unu in fundu tau.rca lui nu o sati dea tie bani pe stopurile tale custom niciodata.o sa-ti dea stropurile stock si gata.

si sa nu incepeti ca il obligati pe bietu om sa va plateasca jucaria,pe langa rca.

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

sunt bune si alea ptr I.T.P.

eu de exemplu am nevoie de o tripla stg o donatie ceva...

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...