Jump to content
Sign in to follow this  
tico_RS

Toba finala + traseu de inox Borla

Recommended Posts

Acestea sunt tobele de inox Borla pentru matiz

- toba finala inox Borla fi40, silentioasa (omolog RAR) - 270 RON

- toba finala Borla ProXS fi45, bass finutz - 350 RON

- toba finala Borla ProXS fi45, sport sound - 370 RON

Preturile includ TVA. MOntajul este 36 RON pt prima varianta si 60 pt

celelalte doua.

Share this post


Link to post

Baietii s-au mutat din Pantelimon nu mai lucreaza acolo. Noul sediu e ceva mai departe, am fost stiu sa ajung dar nu stiu sa explic cum :) Sunati si intrebati si voi!

Share this post


Link to post

Sunt pe soseaua Stefanesti, dinspre soseaua Fundeni catre Centura, trecand peste Colentina, mergeti spre iesirea din Bucuresti catre centura, treceti calea ferata, si la circa 1400 m pe partea stanga este Pilot auto. Eu am programare sambata la ei. Se poate ajunge si din centura, la intersectia de la stefanesti se face stanga sau dreapta dupa caz catre Bucuresti si dupa padure pe partea dreapta ii vedeti. Sambata va fac si niste poze de orientare daca nu uit.

Share this post


Link to post
Sunt pe soseaua Stefanesti...

 

Intrucat vreau sa trec si eu pe acolo...

Rog pe cei care si-au schimbat evacuarea la Matiz sa-mi explice si mie ce o sa-mi ... mestereasca:

"Sistem cat-back inox pt matiz costa 500 RON + montaj 60 RON

Preturile includ TVA.

 

 

Coord. Service PILOT

Cosmin Stana

0721 273928 . 0248 270109

Pitesti, Str. Serelor nr.2 Bascov

cosmin@pilotauto.ro

www.pilotauto.ro

 

 

> Mesaj:doresc sa stiu cat costa o evacuare completa din inox pentru

un

> matiz?" end mesaj (mail)

 

citeam cateva "posturi" mai sus ca pt matiz sunt trei tipuri de tobe ... una cu RAR=ok ...una.. sport etc...pai pe care sa o solicit?

ps ... sa mai iau si alti bani la mine... :scarpin:

cu multumiri :osanale:

Edited by PYF

Share this post


Link to post

Pyf, cel mai bine te duci pana acolo la o constatare si vorbesti cu baietii. Preturile din mail difera cu cele de la fata locului.

PS Si cand mai te flashuiesc din spate sa raspunzi ca data viitoare ma urc pe tine :P

Share this post


Link to post
Uite si pe un Matiz:

Super treaba omule! bravo!

La ce bani te ajuns toata treaba, cum se aude?......nu tine numai ptr tine da si mai departe pls!

Share this post


Link to post
Acestea sunt tobele de inox Borla pentru matiz

 

- toba finala Borla ProXS fi45, bass finutz - 350 RON

 

Preturile includ TVA. MOntajul este 36 RON pt prima varianta si 60 pt

celelalte doua.

 

Aceasta o am eu pe tico si va pot spune ca nu am avut niciodata probleme cu potilia si nici macar la rar (l-am facut in voluntari unde cica-s cei mai ai dracu)...asa ca daca vreti o toba care sa aibe totusi in sound sport in ture mari dar nici sa va provoace dureri de cap v-o recomand...

Share this post


Link to post

Am vazut cat se agita lumea pe aici pentru o toba sport, va dau toata dreptatea, si pe mine ma intereseaza mult de tot topicul.Dar vreau sa va spun ca eu am ceva pe Bubu care suna cu mult mai bine decat o toba,sau in orice caz..Eu am toba lui originala,desi nimeni nu crede.

Filtru de aer conic, 1mil cu tot cu taxe de curier, puterea pot sa zic ca o imbunatateste,nu mult dar simtitor, iar sunetul mi se pare extraordinar.Asa ca "stats" pana acum nu am incercat-o la sange,dar poate sa ia 110 in viteza a 3a (dupa care se taie alimentarea) si maximul meu desi cred ca putea si mai mult, a fost 160 (dar din pacate mi s-a terminat drumul si nu am mai avut unde s-o calc :) ) )

Poze mai jos.

post-4154-1181121959_thumb.jpgpost-4154-1181121920_thumb.jpg

Salut! :lavolan:

Share this post


Link to post

Pe langa sunet mai castigi si ceva cp cu toba... nu multi dar oricum peste ce scoate un filtru conic/sport!

Share this post


Link to post
Pe langa sunet mai castigi si ceva cp cu toba... nu multi dar oricum peste ce scoate un filtru conic/sport!

Sa fie asa cum zici tu...cat mai stau prin tara, poate i-oi pune si toba...desi la un matiz nu vad ce putere sa mai scoata

Share this post


Link to post

Daca l-ai facut sa inspire mai bine(montandu-i un filtru sport) nu crezi ca ar trebui sa il ajuti sa si expire la fel de bine(montandu-i o toba sport)?

Share this post


Link to post

Ii face mai mult "rau" decat bine un filtru sport fara o evacuare adecvata noilor modificari! Din motorasul ala mic, ai mai castiga, dupa parerea mea, cam 3-4 cp din evacuare + filtru!

Share this post


Link to post

Stiu,ai dreptate...eu mi-am luat o toba sport, dar deh,ca un fraier am uitat sa ma mai uit si cum vine evacuarea,sa aflu ca nu este in "linie dreapta" ca la alte masini.Acum trebuie sa caut alta toba care sa se potriveasca la matiz,ca presupun ca nu are rost sa incep sa o carpesc pe ailalta s-o fac sa se potriveasca.In orice caz,nu recomanda nimeni sa se scoata filtrele de pe toba stock nu?

Share this post


Link to post

Ce filtre? Precatalizatorul, catalizatorul? Nu ar fi recomandat pt. fara ele nu cred ca mai treci ITP-ul! O toba sport fara ele aduce un castig mai mare de cp!

Share this post


Link to post
Ce filtre? Precatalizatorul, catalizatorul? O toba sport fara ele aduce un castig mai mare de cp!

Deci fara precatalizator si catalizatorcu toba sport ,mai multi cai? Ca daca e la o adica,vad eu cum fac ITP,nu e vorba de el,ci de frica sa nu imi ridice certificatul :rolleyes:

Share this post


Link to post

Daca scoti catalizatorul o sa iti stea aprins tot timpul becul de check engine aprins

Share this post


Link to post

Daca nu are o a doua sonda Lambda dupa catalizator nu vad de ce s-ar aprinde Check-ul...

Share this post


Link to post

:-? Asa asa...continuati ca incep sa ma prind de idee @-)

Share this post


Link to post

Si daca are, au gasit baietii metoda de fentare: se sudeaza un stut pentru montarea sondei mai lung, ca sonda sa nu fie expusa din plin la gazele de evacuare.

Share this post


Link to post

De la magazinele de motociclete dar ... asteapta-te la un pret serios. Fa-ti una de carbon pe comanda ca suna tare asemanator ca la motocicletele de viteza.

Share this post


Link to post

Dar mama ta stie ce vrei sa ii faci ? :D Ca tot vad ca ne intersectam si pe motociclism... :P Da-mi un add pe mes ca in materie de tobe pe tico am incercat cam tot...

Share this post


Link to post

Eu mi-am pus finala si tips,si dat jos intermediara + manopera cu 4 mil.

Share this post


Link to post

Am fost si eu la PILOT.

Mi-au spus ca o toba finala Borla ptr Tico e 300 ron cu tva.

Dar montajul m-ar duce inca 3 mil.Stie cineva un service sau ceva in gen care sa imi ia max 100 ron montajul?

Multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...