Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Despre Summitul NATO

Recommended Posts

IUBEEESC NATO !

Nici duminica noapte nu am circulat mai lejer prin buc.

Am facut astazi 25 de minute de la Militari pana in Clentina la Fac de Constructii la ora 8.20 !!!!

Dejqa daca gasim o varianta sa tinem NATO mereu aici nu mai trebuie sa ne punem gaz :P

Share this post


Link to post

Da, si eu azi-dimineata de la Stadionul Lia Manoliu pana la Piata Victoriei am facut 15min via Roseti->Magheru. Traseu care in mod normal dureaza aprox. 45min.

Share this post


Link to post

Sunt si eu mare fun al lui d-l nato asta si al lui beyonce, am facut numa 25 de min pe traseu de 45-60 min :P

Share this post


Link to post
E-adevarat ce zvonesc astia ca o sa opreasca celulele de telefonie mobila din zona ?

Da, dar doar daca situatia o cere. (Amenintari teroriste, etc).

 

In zonele sensibile in acest moment stiu ca doar a fost marit semnalul in zona Palatului parlamentului si micsorat semnalul prin alte zone, a se citi bruiat si este posibil sa prindem mai greu legatura. Sambata sotia nu putea sa sune pe nimeni de pe telefoanele ei asa ca l-a folosit pe al meu, oarecum "mai liber". :P

http://www.protv.ro/stiri/social/priviti-s...itorizeaza.html

 

IUBEEESC NATO !

Nici duminica noapte nu am circulat mai lejer prin buc.

Am facut astazi 25 de minute de la Militari pana in Clentina la Fac de Constructii la ora 8.20 !!!!

Dejqa daca gasim o varianta sa tinem NATO mereu aici nu mai trebuie sa ne punem gaz :P

Stai sa vezi de miercuri cum se va circula.

Samabata la simulare dupa ce au inchis un sens pe splay in dreptul parlamentului, am facut 1h30 min din drumul taberei pana la Unirii cu ocol pe BD. Dacia. Sigura cale de acces in acel moment. :)

 

Da, corect zilele astea s-a circulat foarte bine si din nou va amintesc ce ziceam acum cateva saptamani, ca daca am avea o semaforizare sincronizata in Bucuresti n-am avea probleme cu traficul. Dar cand aici ai liber si la urmatorul semafor rosu, cum sa circuli frate?

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

De dimineata: Dorobanti-> Pipera->Dorobanti->Victoriei->Unirii(prin pasaj): 35min. Pleacat la 7:45 de acasa, la 8:20 parcasem masina la firma. Niciodata nu am facut atat de putin. De obicei imi lua in jur de o ora tot drumul.

Share this post


Link to post

Cei care aveau de parcurs Stefan cel Mare spre Piata Victoriei nu au fost insa fericiti, deja nu se mai poate trece pe deasupra si se formase coloana.

Cred ca e liber ca au plecat multi din Bucuresti. Oricum, nici asa, nu o sa fie funny in zilele urmatoare.

Share this post


Link to post

Iarasi, traseul: Dorobanti->Floreasca->Barbu Vacarescu(Mol, facut plinul)->Pipera->Barbu Vacarescu->Floreasca->Dorobanti->Victoriei->Unirii(prin pasaj): 35 min. Imi place. Sa tot fie asa.

Share this post


Link to post

Tu esti pe contrasens de coloane... Nu te bucura inca.

 

La Unirea sus deja se cam blocheaza, sa vedeti cand incep sa vina delegatiile si nu se mai poate traversa culoarul unic cu orele...

Share this post


Link to post

Stiu ca sunt pe contrasens, dar traseul asta, mai putin alimentarea, imi ia cel putin 1 ora in fiecare dimineata, de obicei cam 1 h si 10 minute. Pentru mine este o imbunatatire, s-a redus la jumatate timpul.

Share this post


Link to post

Am prieteni care lucreaza in baneasa altii in pipera si au concediu (zile din..) cam fara voia lor. Asta e motivul pentru care se circula mai bine - multi au liber. Unde mai pui ca nu se mai blocheaza intersectiile de cand cu atata politie. :)

Share this post


Link to post

Liber pe dracu! Pe intrarea in Bucuresti dinspre DN1A era coloana de la Crevedia azi la ora 9. Coloana in care faceai 10 m in 10 minute! A trebuit sa ocolesc pe stradute prin oras (avantajul localnicului) pentru a ajunge la timp la job.

Share this post


Link to post

Dezavantajati sunt cei care ar fi trebuit sa munceasca / parcheze in zonele interzise din cauza Nato.

In ideea ca centrul e blocat multi NU mai pleaca cu masina.

Astfel, in afara de anumite portiuni in anumite parti ale zilei se circula excelent. Se poate ocolii un ambuteiaj cu usurinta pt ca celelalte strazi ( pe unde NU e coloana ) sunt goale sau foarte libere.

Totul e sa nu fi in zona 0 a NATO

Share this post


Link to post

Snagov - Baneasa (30 de km) facut azi dimineata de maica-mea in 2 ore si 15 minute. Drum care nu lua mai mult de 45-50 de minute in zilele foarte aglomerate. Un maratonist mediocru face distanta asta in maxim doua ore, fara sa se agite deloc :D

Edited by Brainiac

Share this post


Link to post

Hmm, teorie: Bucurestiul e blocat de catre cei care vin din Nord (Ploiesti, Buftea, Snagov). Acum cand s-a blocat intarea e mai liber in oras.Huo, la prashit cu voi! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Am prieteni care lucreaza in baneasa altii in pipera si au concediu (zile din..) cam fara voia lor.

Eu lucrez in zona Piata Presei Libere si ne-au recomandat sa ne luam concediu, asa ca acum stau acasa si urmaresc stirile si blocajele din trafic > :)

Share this post


Link to post

Eu sunt de acord cu summitul . (asta ptr ca stau acasa , si zilele astea nu ies din casa )

 

Daca aveam de umblat nu cred ca mai eram de acord ...

Share this post


Link to post
Cei care aveau de parcurs Stefan cel Mare spre Piata Victoriei nu au fost insa fericiti...

De asta prefer sa ocolesc Stefan de cand e in reparatii si merg pe centru...mai lung drumul, dar se misca mai bine ca pe Stefan...

Share this post


Link to post

Una tare auzita:

 

Asa, se circula excelent! Eu azi dimineata am ajuns de la p-ta Presei la Otopeni in mai putin de 5 minute. Mai prost e ca nu aveam nicio treaba la Otopeni si chiar nu intentionam sa ajung acolo.

Share this post


Link to post

Daca se refera la trecut, mananca maroniu.

Maine insa s-ar putea sa aiba dreptate. Sau poate chiar de asta seara, din pacate.

Share this post


Link to post

Nu eram eu...nu am ajuns chiar pana acolo...promit... :D

Share this post


Link to post

Iar te-ai ratacit mai in fata calculatorului?! Go away!

Plimba VTECu d'aci!

Share this post


Link to post

Sa fie Nato de vina pt multele rute externe ce nu functioneaza ?

Sa fie Nato de vina ca in majoritatea tarii Orangeul e pe butuci si ca in Bucuresti pica din 5 in 5 minute ?

Sau sa fie doar cei 2 provideri de la ocean picati ?

 

Inca un exemplu despre cat de bine e sa ai peering privat.

Share this post


Link to post

Sunt taiate 2 fibre mari de la Orange, cica. Si evident sunt multi provideri afectati, care foloseau Orange ca transportator.

Share this post


Link to post

Stiu dar nu prea explica de ce pica semnalul de la telefoane la multi din tara ?

Share this post


Link to post

Isi reruteaza ei chestiile si se mai ating fire intre ele. Trece, trece.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...