Jump to content
Sign in to follow this  
muscarul

Incarcare Instalatie Ac

Recommended Posts

150 roni incarcare plus verificare UV, si restul operatiunilor (vacumare, ulei, freon)...precizez ca ste vb de un matiz..service-ul este in bucuresti pe bd timisoara

Share this post


Link to post
Deci am pus aiurea R409a ca sa inlocuiesc "ca la carte" R12?!?!?!

Stie cineva sigur ce agent frigorigen se pune in masinile astea, vis-a-vis de perioada de productie?

El merge bine acum, dar nu-mi vine sa cred ca m-am chinuit sa bag ceva "compatibil R12" ca sa pun exact ce nu trebuie...

 

Stima!

 

 

Buna.

Ai pus R 409a de cat timp?

Oare R 409a dauneaza instalatiei asa cum se intampla cu R134?

Eu am un Ticut din '96 si vreau sa-i pun freon dar nu stiu unde sa merg.

Share this post


Link to post
Eu am un Ticut din '96 si vreau sa-i pun freon dar nu stiu unde sa merg.

 

Incerca aici. eu am apelat si am fost multumit

atat de pret cat si de lucrare!

Share this post


Link to post

Salutare, as dori sa incarc instalatia de A/C la un Tico din 97, dar nu stiu daca are si filtru de polen :) )

Stie careva?

Share this post


Link to post

Nu are

Share this post


Link to post

salut, stie cineva unde se incarca/verifica instalatie AC in Brasov?

Share this post


Link to post

Niste preturi mai noi in Constanta. Am incarcat eu instalatia la Cielo, era goala au intrat 750g de freon+ulei cu un robot(calculator) plus toate verificarile a costat 100 RON.

Share this post


Link to post

in buc vad ca e pe de ce un nene care face umplerea cu 80 ron la orice masina.nufac reclama.da mi sa parut pretzu ok.

Share this post


Link to post

Buna.

Ai pus R 409a de cat timp?

Oare R 409a dauneaza instalatiei asa cum se intampla cu R134?

Eu am un Ticut din '96 si vreau sa-i pun freon dar nu stiu unde sa merg.

Tocmai ca nu dauneaza.R409a este perfect compatibil cu R12.De aceea il si inlocuieste cu succes.

R134 nu trebuie introdus in instalatiile care sunt construite pentru R12.De aceea a si aparut R409a. Pentru a il inlocui, pentru ca R12, practic, nu mai exista.

Bafta!

Share this post


Link to post

In Slobozia e in functie de masina la mine mi-a luat 90 de lei.Au lucrat foarte bine cei de la service au avut un aparat care a vidat instalatia si a bagat freon cat ia trebuit deoarece avea valori prestabilite de cantitate pentru orice masina.Partea proasta a fost ca mi-a scapat freonul dupa 2 zile pe valva.Acum am ramas fara.

Share this post


Link to post

Pai mai Vladutz ce idioti sunt aia care ti-au bagat freon fara sa iti verifice instalatia?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...