Jump to content
Sign in to follow this  
madkat

Al Meu Cielo :)

Recommended Posts

De data asta nu.

Hyundai-ul deja l-am luat la umblat - am in aproape o saptamana sprea 600km cu el. Km in care incerc sa ma obisnuiesc cu el. Trebuie sa ma ocup zilele astea sa iau talon (am zis ca am reusit acum ce nu am reusit toata viata masinii, sa pierd talonul) - si il pun la vanzare.

Share this post


Link to post

Norocos cel ce-o cumpara.

Ce sa zic,spor la vanzare,insa sigur iti v-a fii dor de ea.Mai vb noi..

Share this post


Link to post

De asta sunt convins, m-am obisnuit in atatia ani cu ea...

 

O poza (cred ca singura pe care i-am facut-o) "inlocuitoarei".

post-1317-0-76001000-1316072389_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O fi mai noua inlocuitoarea dar e mai urata :P

Share this post


Link to post

Clar.

Accentul nu l-am luat acum 4 ani pentru design - ci pentru motor. Si dotarile pe care le avea in banii respectivi.

La concurenta fiind cu Fabia si Clio ... una cu un rahat de motor in 3cilindri si orice optional in afara de volan, si alta cu pilitura la pompa de injectie, plastice de kk, si un spate adaugat...

 

Nu se sta la fel de comod la volan (dupa 150km de extraurban ma durea spatele)

Directia este un fel de Playstation cu force feedback

Garda la sol e mai mare - dar si stabilitatea este influentata negativ de chestia asta.

Dotari - in afara de oglinzi electrice si incalzite, are com tot ce aveam si pe Cielo.

Motorul insa face toti banii - 1,5-ul 16V de 110cp este - are niste acceleratii si reprize excelente, da mereu senzatia de motor prea puternic pentru caroserie sau tren de rulare.

Faptul ca e noua - poate se va simti ca si intretnere, ca altfel nu e mai inchegata sau mai teapana decat Cielo, care pentru varsta lui se tine excelent.

 

Oricum va fi 90% masina de oras, tot Alfa ramane de drumuri lungi si cox. Daca Cielo il mai luam de placere la drumuri lungi, cu Accentul nu stau la fel lucrurile.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Topicul se poate inchide.

 

Momentan Cielo-ul e tras pe dreapta. Singurele chestii care stau in calea punerii anuntului de vanzare sunt ITP-ul expirat acum doua zile, si parbrizul fisurat suficient cat sa trebuiasca schimbat inaintea prezentarii la inspectie. Lucruri de care nu am timp sa ma ocup momentan. Si e deja prea frig pentru schimbat parbrize afara in parcare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...