Jump to content
Sign in to follow this  
laurentziu83

Freedom For Lucianm

  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tommy eu nu am blamat pe nimeni.Ci doar am sugerat ca pentru cei care mor de dorul lui Lucian exista si alte cai de comunicare cu el in afara de dwc.

Share this post


Link to post

Satori >>> Nu ma refeream la asa ceva despre tine .Te respect pentru inteligenta ta.Eu ma refeream ca de la un timp ai inceput sa devi mai tot timpul ironic si "rigid".

 

Mircea >>> Eu nu incerc sa va supar..eu sunt genul de om care spune "verde-n fata" si da..ai apreciat corect . Acum "Altfel, postul tau este un mare rahat de atac la persoana si va fi sanctionat ca atare!"...hmmm suna a amenintare si daca as fi un om mai sensibil as spune ca si atac la persoana..prin intermediul actiunilor acestuia.. > :) Dar mie nu-mi place sa ma cert ..asa ca nu o lua ca un raspuns.

Dupa cum a spus si un coleg mai devreme.daca mi-ai dat 20 % warn crezi ca m-ai sensibilizat cumva sau m-ai facut sa tac..???

 

Daca tot se discuta de democratie...stiti care era cel mai important principiu al democratiei si cel mai vechi de astfel..."DREPTUL LA LIBERA EXPRIMARE PE SPATIUL PUBLIC"

 

Eu zic sa oprim aceasta "tarasenie" pentru ca nu facem altceva decat sa ii facem pe moderatori sa o tina tot mai tare pe a lor...Fac pariu ca Lucian_M aprecieaza eforturile noastre...

 

Haideti ce naiba peste o ora incepe meciu . !!! :drinkers:

Share this post


Link to post
Ci doar am sugerat ca pentru cei care mor de dorul lui Lucian exista si alte cai de comunicare cu el in afara de dwc.

Gmclub e bine? ca tot a murit dwc de ceva timp.

 

Eu nu activez de atatia ani pe forumul asta ca sa vina cineva sa-mi spuna sa ma carabanesc asa elegant. Pentru ca nu numai eu sunt vizat, ci o groaza de membri care ii simt lipsa. Ce, e mai cu mot forumul, nu merg decat discutii "tehnice" si "elevate", da ce-i aici? Bar de negri? Nu suporta IPB-ul discutiile cu LucianM de tre sa le mutam in alta parte, sau cum?

Pai daca plecam de aici, ce mai ramane? Membri cati erau in martie 2004? Nici macar aceiasi?

Mie treaba mi se pare simpla. Mister lucianM nu e cheie de biserica, asa cum multi de pe aici nu suntem, inclusiv subsemnatul.

E el mai entuziasmat asa de anumite lucruri, dar omu are puterea sa rada, sa planga sa fie om. Sa traiasca cu bucuriile si greutatile vietii.

Si nu ii e rusine sa o arate. Uite astea sunt lucruri care mie imi plac la el. Si desigur afectiunea pentru forumul asta.

De aici si pina la a blama o intreaga grupare de oameni cum a facut-o Vlad si Ovidiu mi se pare o cale lunga.

Lunga si lipsita de toleranta.

Mircea poate unii se cred intr-o rebeliune, de o parte sau de alta. Dar eu nu vad unde e baricada cata vreme parerile sunt impartite in ambele aprente randuri.

Si culmea, ieri a fost tinuta in priza o intreaga comunitate, e un lucru interesant de urmarit.

Nu suntem pe timpul lui ceausescu sa scoatem un scor de 100 de procente, eu zic ca e o dovada de maturizare,

o expresie a frumusetii spiritului si a tolerantei. In general tonul folosit aici nu a fost nici pe departe unul violent,

ceea ce arata o data in plus ceea ce spuneam.

Tommy, te obosesti degeaba, nu vezi ca parerile noastre deranjeaza?

Degeaba incercam sa schimbam mentalitati, pe ei ii doare in cot.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Pe ei ii doare in mai multe parti...nu numai in "cot" > :)

Share this post


Link to post

1@Laurentiu :D eci repet:nimeni nu a spus sa va carabaniti ci doar sa comunicati pe alte forumuri cu Lucian.Arata-mi unde eu am zis ca cai care ii simt lipsa lui L sa plece de pe forum si eu il inghit.Dar,te faci ca nu vezi.Nu ma mira.

2@Laurentiu:Ti se pare ca mentalitatea te e reper universal de incerci sa ii aduci pe toti la ea?De ce am adapta noi "cei rai" mentalitatea ta si nu tu pe a noastra???????????

Edited by ovidiuc

Share this post


Link to post

Pentru ca va simtiti mai "inalti" ca noi ...

 

Scuza-ma Laurentiu..da am simtit ca trebuie sa raspund :) :P

Share this post


Link to post

Robert problema ta care e de fapt?Nu inteleg.

Share this post


Link to post

Sa va aline dorul

 

images.jpg

Share this post


Link to post

Asa da, un suflet cu multa putere a dragostei, sunt sigur ca zambetul va rasari pe chipul multor cititori pasionat(l)i :D

 

Ce inseamna sa traiesti primavara ;)

Share this post


Link to post
Mircea >>> Eu nu incerc sa va supar..eu sunt genul de om care spune "verde-n fata" si da..ai apreciat corect . Acum "Altfel, postul tau este un mare rahat de atac la persoana si va fi sanctionat ca atare!"...hmmm suna a amenintare si daca as fi un om mai sensibil as spune ca si atac la persoana..prin intermediul actiunilor acestuia.. > :) Dar mie nu-mi place sa ma cert ..asa ca nu o lua ca un raspuns.

Dupa cum a spus si un coleg mai devreme.daca mi-ai dat 20 % warn crezi ca m-ai sensibilizat cumva sau m-ai facut sa tac..???

Nu a fost o amenintare. Nu-mi sta in caracter. Fac sau tac. Ai fost avertizat cu 20% warn pentru atac la persoana. Asta ar trebui nu sa te faca sa taci, pentru ca nu asta e intentia warn-ului, ci sa te anunte ca ai gresit si sa-ti ofere motiv ca data viitoare sa te gandesti si sa-ti exprimi opiniile intr-un mod civilizat. Atat!

@all:

* warnul este o sanctiune. Ea da ocazia userului sa vada ca a gresit si sa se indrepte. Pentru asta sunt scoase dupa un anumit timp daca se observa indreptarea userului respectiv sau crescute daca se constata ca se persista in greseala.

* suspendul (nu banare cum au spus unii) este cumulul a 5 warnuri consecutive in intervale de timp care nu au permis resetarea acestuia. Cu alte cuvinte, userul greseste de mai multe ori, voit sau nu. Primul suspend intotdeauna este in 7 si 14 zile. Urmatoarele sunt mai lungi, iar pentru fapte mai grave se ajunge la 90 de zile.

* banarea este inchiderea contului, urmata de blocarea IP-ului userului respectiv. s-a aplicat pana acum doar in cateva cazuri. Inchiderea contului poate fi facuta si la cererea userului (au fost cazuri)

 

Lucian M este la al treilea suspend. Au fost in ordine - daca nu ma inseala memoria- 7 zile, 14 zile si 30 de zile (ultimul)

V-am postat logul de warn pentru a vedea de ce si cum a fost sanctionat, ina unii dintre voi au polite de platit si pentru ei lucian este un mod de a-si atinge scopul. Platiti-le, nu va percepe nimeni dobanda...

Share this post


Link to post

Ilenusa .Ce ai face ,daca bijuteria ta ar fi blamata ,jignita etc?.

Nu ai rabufnii ?.Este bine cunoascuta ravna si sarguinta golanistilor de a jigni firma gm si implicit masinile aveo, kallos.

Share this post


Link to post

Si tu ce faci acum? Nu jignesti posesorii de Logan? Multi dintre ei poate au masina pe care si-o permit? Ce legatura are asta?

Ce legatura au injuraturile pe care le-a postat Lucian M la adresa masinii?

Cand o sa ne invatam sa fim obiectivi si sa nu mai fim generalisti?

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Le-as oferi cadou un breloc de chei cu marca Ford :D

Share this post


Link to post

Mircea !!.Intelegi gresit, eu nu am jignit pe nimeni .Loganisti_golanisti?

Pai asa li sa spun (si nu din rautate ).

Stai linisti si eu daca aveam bani nu imi luam Aveo ,ci o nemteasca :D

Impresia mea ESTE ca LucianM, nu este baiat rau .Nu am comentat decizia voastra .

Gata am terminat ,faceti ce vreti.

Share this post


Link to post

Sau un pachiet de vorbe grele de la Satori ca deh el are voie.Ma mir cum am stat eu linistit si nu...dar numai conteaza atat poate omu si nu am ce sa-i fac :-& .

Data viitoate nu o sa mai permit nimanui sa imi vb asa pentru ca nici eu nu am injurat sau facut cum imi vine la gura pe nimeni.

Share this post


Link to post

ovidiuc >>>Problema mea este prezenta in tot topicul... :)

 

Mircea >>> Desii ti-am spus ca nu trebuie neaparat sa o iei ca un raspuns..multumesc de informatiile primite..chestia cu dif. suspend/ban chiar nu o stiam :uff:

 

Lucrul care ma supara pe mine este ca a fost suspendat din cauza unei propri opinii si dupa cum ai zis si tu ..la adresa unei masini (un obiect) si nu la adresa unei persoane..pe cand are de suferit o persoana !!!

 

PS. Satori se observa ca trece printr-o "pasa proasta" de aceea nu il judec si nici nu o voi face :)

Edited by robert333

Share this post


Link to post

Ca să nu rămână mandea prost, pot să aflu şi eu cum se traduce "NU (imi e rusine da recunosc ca da)" - ca opţiune a poll-ului ? Că pentru capul meu şi cunoştinţele mele de limbă română e prea mult.

 

PS: eu am votat "nu" şi atât - sensul logic al chestiei din paranteză n-am reuşit să-l descifrez. Ajutaţi un biet... să înţeleagă şi el...

Share this post


Link to post

Bre, citez din memorie da' Lucian si-a luat-o de vreo 3 ori la bancuri si inca de nu stiu cate ori pentru "incoerenta". Expresii de genul "rahatul ala de masina" nu sunt injuraturi sau cel putin mie nu mi se par asa.

 

 

Cand o sa ne invatam sa fim obiectivi si sa nu mai fim generalisti?

Asta a fost scopul acestei "miscari".

Share this post


Link to post

Ma , da ce topic , who the ...e Lucian asta .

Daca a gresit plateste ..

14 pagini in cateva zile , atata scris totusi e demn de o cauza mai buna . Parerea mea , care este .

Share this post


Link to post

Noroc că nu e şi Lucian p-aicea, că avea topicul 30 de pagini până acum...

Share this post


Link to post
Ma , da ce topic , who the ...e Lucian asta .

Mare grija domnu' ca eu de la o treaba d'asta mi-am luat 20% de la andrei b ...

Si dupa aia se mai intreaba de ce ii umple lumea frigiderul...sebian a fost bland cu tine ma...papagalule b-(

Edited by Alezz

Share this post


Link to post
Ma , da ce topic , who the ...e Lucian asta .

Daca a gresit plateste ..

14 pagini in cateva zile , atata scris totusi e demn de o cauza mai buna . Parerea mea , care este .

 

Despre o cauza mai buna.. deschideti topic va rog.

Dar trebuie sa fie vreun VIP ca sa se scrie despre cineva? O fi vreo revista mondena si numai eu nu o vad? :)

Discutia de aici a depasit cadrul lucianM, se joaca in mai multe acte pentru cine a atipit ;)

Share this post


Link to post

Alezz, ai 20% pentru limbajul folosit. Ca fapt divers, intotdeauna ai primit de la mine explicatia warn-ului primit, asa ca nu-i mai pune pe toti in aceiasi oala! Vreau sa cred ca treci printr-o pasa proasta. Diferenta intre tine si body este ca body a avut bunul simt de a pune ...

Rm.popa, intreaba initiatorul topicului.

In rest, Lucian M a incetat de mult sa mai fie subiectul acestui topic, dupa cum spuneam, acum se platesc polite...

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
Romulus, am pus logul de warn al impricinatului. Puteai sa-l citesti.

 

Vazusem. Mea culpa, dar eu din log-ul ala nu am inteles ce a facut in final. Poate nu ma duce pe mine mintea asa departe. Sau i s-a tras de la prea multe? In fine. E sanctiune care trebuie respectata si de noi si de el. Oricum eu raman in sala si urmaresc spectacolul. :heavydrinker: :aplauze:

Share this post


Link to post
Acest topic nu se vrea o instigare la flame, la cuvinte grele fata de moderatori, etc, etc...

Era doar o intrebare simpla, la care se cerea raspuns

Sunt curios cata lume ii simte lipsa lui LucianM (cu sau fara offtopic-uri) si atat.

dar unii, nu au inteles decat, ca este locul ideal pentru a face atac la persoana sau grupuri de persoane.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...