Jump to content
Sign in to follow this  
laurentziu83

Freedom For Lucianm

  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovidiu, oricat ar parea de curd, si ala are dreptul la aparare, dar aici nu e sala de judecata si nu suntem judecatori, procurori sau avocati.

In fond, e un joc, nu condamnarea ironica la expulzare in siberia calduroasa a 63 la suta dintre cei care au votat altfel pina acum ;)

Share this post


Link to post

Spre Pastraveni cu 200+ km la ora... Zmeule, baga motoarele WARP, ii uirgenta maxima!

Share this post


Link to post
....Pripasule tu chiar nu ai nici o limita?......

 

Ba da ovi ma chinui de 2 zile sa iau si eu macar un warn si nu ma ajuta nimeni, atunci cum sa am limita? Deci Oficial va rog frumos dati`mi macar un warn de 10% In spirit de solidaritate cu cel condamnat la expulzare.

 

Va multumesc anticipat.

 

Sa percutez bine!

 

Oricum, cine se ofera sa ii gateasca lui Lucian chiftele?

 

 

Eu aduc prastia pentru chitelele lui lucian. merge?

Edited by elprypas

Share this post


Link to post

Done, pripasule. Dar de ce?

Share this post


Link to post

Tommy cred ca democratie insemna in primul rand respectarea regulilor.Una din regulile acestiu forum spune ca un moderator are dreptul sa dea ban unui user de pe forum.Daca motivele sunt intemeiate sau nu,despre asta se poate discuta 50 de ani si nu se va ajunge la o concluzie clara.Asta s-a intamplat:Lucian a primit ban pt 30 zile.Nu stiu de la cine si pe ce motiv si nu ma intereseaza.Deci moderatorul respectiv a respectat regulile.Initiatorul acestiu topic nu.Restul sunt discutii aleatorii.Cam asa vad eu problema.Condamnari,avocati,judecatori,siberii au vre-un sens in acest topic?

Share this post


Link to post

Elpripas, fatalista inventie internetu asta.

 

Condamnari,avocati,judecatori,siberii au vre-un sens in acest topic?

Cata vreme vorbim de violuri, capata sens. Cata vreme vorbim de alungarea a 40 care au votat "DA", da.

Asa, a zis cineva ca decizia lui Mircea a fost necorecta pentru offtopic si atacuri la topicul cu masina care ia mintile? :)

Eu zic ca topicul asta aproape nu are legatura cu asta, cautam lipsa legaturii? ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Done, pripasule. Dar de ce?

 

Este modul meu de a prostesta referitor la actiunile si reactiile anumitor moderatori, si in acelasi timp si o solidaritate cu cel care a incaltat`o mai mult sau mai putin voit.

Share this post


Link to post

Nu-l ajuti cu nimic, pacat ca nu te-ai prins :)

Share this post


Link to post
... Cine se aseamana se aduna ...

Chiar asa, Ovidiule, te-ai intrebat, cumva, ce trasatura comuna putea aduna intr-o actiune spontana si solidara niste useri solitari precum: Zmeul cel Rau, Tommy, Je, Sictirel, Sharpe, Em!l, Amentys (sa ma scuze ceilalti de-o zeama si nenominalizati) ? Dar colegii intru moderare, mai citesc posturile cu atentie sau, doar, sar ca arsi de fiecare data cand aprinde cineva o bricheta. Altfel, nu uitati, Forumul este, doar, un joc.

Share this post


Link to post
Nu-l ajuti cu nimic, pacat ca nu te-ai prins :)

 

Stiu sunt perfect constient. dar cu ocazia asta sunt si eu cu inima impacata ca am ceea ce am de zis, daca a deranjat pe cineva chiar nu ma intereseaza,

Edited by elprypas

Share this post


Link to post

Eu sunt de partea lui Lucian ..

Sunt total dezamagit de prostimea si incompetenta unora..in special sunt dezamagit de Satori...care stiu ca nu este nici una nici alta..doar nu stiu ce e cu el. :(

 

MA REFER STRICT LA MODERATORI !!!

Edited by robert333

Share this post


Link to post

Cred ca merge de pe acum:

 

Freedom for robert333! =))

Share this post


Link to post
Cine se aseamana se aduna.Pripasule tu chiar nu ai nici o limita?Laurentiu pe multlaudatul reno.ro ai facut vreo propunere de acest gen?Nu?De ce?Ai fi avut si tu ban?Daca il iubiti asa mult pe Lucian de ce nu va duceti pe forumurile unde are acces si sa palavragiti in voie cu el?Va tine cineva legati aici?

Ovidiu, ca membru fondator mi-ar fi rusine sa scriu asa ceva. Adica acum 4 ani scriai pe topicuri gen "Deja suntem 8" despre modalitati de a strange membri noi si acum ne spui sa ne caram de aici. Nu multumesc.

 

A, si pe reno.ro n-avea rost la un suspend de 3 zile sa deschid subiectul. > :) Si nu-mi dadea nimeni ban pentru astfel de subiect, cum nu mi se va da nici aici.

E o tampenie sa crezi ca, daca deschizi un astfel de subiect, ti se va baga pumnul in gura, din pacate in Romania inca mai persista credinta asta.

 

Pai aveti ce starge.Sau il pastrati pt Lucian cand se intoarce?De ce nu faceti un drum la Pastraveni ca poate va e dor de el si sa va intoarceti peste 29 de zile.

Sau va propun altceva:in semn de solidaritate cei care nu mai pot dormi noaptea de grija lui Lucian sa nu mai scri pe forum in perioada in care el are ban.Vreti?

Pai de ce s-a inventat comunicatiile rapide, internetul, etc? Ca sa bat sute de kilometri ?

 

Pai dupa democratia lui Laurentiu si cel care a violat si omorat fetita de 2 ani ar trebui pus in libertate pentru ca cei cu care bea la carciuma in fiecare seara ii simt lipsa,nu e asa? :o

Moama ce rationament...ce a facut Lucian??? :o

 

Tommy cred ca democratie insemna in primul rand respectarea regulilor.Una din regulile acestiu forum spune ca un moderator are dreptul sa dea ban unui user de pe forum.Daca motivele sunt intemeiate sau nu,despre asta se poate discuta 50 de ani si nu se va ajunge la o concluzie clara.Asta s-a intamplat:Lucian a primit ban pt 30 zile.Nu stiu de la cine si pe ce motiv si nu ma intereseaza.Deci moderatorul respectiv a respectat regulile.Initiatorul acestiu topic nu.Restul sunt discutii aleatorii.Cam asa vad eu problema.Condamnari,avocati,judecatori,siberii au vre-un sens in acest topic?

Ce regula am incalcat? Am cerut cuiva scoaterea suspend-ului? Nu. Semnatura e altceva, chiar si cu semnaturile la 10 mii din membrii forumului nu se scotea suspend-ul, nu asta era scopul.

Am vrut doar sa vad opinia membrilor, care nu prea se leaga cu cea a moderatorilor.

 

 

Cata vreme vorbim de violuri, capata sens. Cata vreme vorbim de alungarea a 40 care au votat "DA", da.

Asa, a zis cineva ca decizia lui Mircea a fost necorecta pentru offtopic si atacuri la topicul cu masina care ia mintile? :)

Eu zic ca topicul asta aproape nu are legatura cu asta, cautam lipsa legaturii? ;)

Neahh, 40 DIN CEI CARE AU MAI RAMAS, daca am chema multi dintre membrii vechi care nu mai dau pe aici sa voteze s-ar putea sa fie mai mult de 40.

Nu am contestat actiunile lui Mircea, am scris doar ca imi placeau posturile lui LucianM.

 

Forumul este, doar, un joc.

Puteai sa scrii cu caps chestia asta. :)

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Ma bag si eu. Ca m-ati starnit. Libertate pentru Lucian? Am votat da. Da ce? E incarcerat cumva? Libertate! Ca in '89. Ca e sanctionat pe forum, degeaba nu cred ca a luat-o (apropo, ce a gresit? De curiozitate) si daca a luat-o pe merit, sa suporte consecintele. Cine greseste, plateste. Si daca s-a suparat si refuza sa se mai intoarca, cu parere de rau, asta e... Au mai fost pe aici useri care au renuntat la calitatea de membri daewooclub si au plecat. Noi supravietuim, nu? Poate nu la fel ca inainte, dar supravietuim.

Share this post


Link to post

@Laurentiu : am spus ca pe reno nu ai fi deschis un astfel de topic pentru ca acolo respecti regulile si nu comentezi actunile moderatorilor.Aici de ce nu joci la fel?????????

Te intrebi ce a facut Lucian?A incalcat o regula si a fost pedepsit.Ce e nedrept in asta?Oare tu vrei anarhie unde sa nu existe reguli ca sa nu fim pedepsiti pentru nerespectarea lor?Si ce scriam acum 4 ani e valabil.Vreau membrii multi pe forum.Dar nu cu orice pret.

@Tommy nimeni nu a zis nimic de alungarea celor 40 ci am spus ca daca cumva cuiva ii e foarte dor de Lucian,cat timp el e suspendat de aici,are si alte forumuri unde poate discuta cu el.

Edited by ovidiuc

Share this post


Link to post
Tommy cred ca democratie insemna in primul rand respectarea regulilor.Una din regulile acestiu forum spune ca un moderator are dreptul sa dea ban unui user de pe forum.Daca motivele sunt intemeiate sau nu,despre asta se poate discuta 50 de ani si nu se va ajunge la o concluzie clara.Asta s-a intamplat:Lucian a primit ban pt 30 zile.Nu stiu de la cine si pe ce motiv si nu ma intereseaza.Deci moderatorul respectiv a respectat regulile.Initiatorul acestiu topic nu.Restul sunt discutii aleatorii.Cam asa vad eu problema.Condamnari,avocati,judecatori,siberii au vre-un sens in acest topic?

Aici ai foarte multa dreptate Ovidiu. Am lasat acest topic deschis pentru ca se pare ca sunt ceva frustrari si am vrut sa le vedem.

 

Eu sunt de partea lui Lucian ..

Sunt total dezamagit de prostimea si incompetenta unora..in special sunt dezamagit de Satori...care stiu ca nu este nici una nici alta..doar nu stiu ce e cu el. :(

 

MA REFER STRICT LA MODERATORI !!!

E o replica celebra intr-un banc: "nu-ti place, nu mananci!" Altfel, postul tau este un mare rahat de atac la persoana si va fi sanctionat ca atare!

 

Ma bag si eu. Ca m-ati starnit. Libertate pentru Lucian? Am votat da. Da ce? E incarcerat cumva? Libertate! Ca in '89. Ca e sanctionat pe forum, degeaba nu cred ca a luat-o (apropo, ce a gresit? De curiozitate) si daca a luat-o pe merit, sa suporte consecintele. Cine greseste, plateste. Si daca s-a suparat si refuza sa se mai intoarca, cu parere de rau, asta e... Au mai fost pe aici useri care au renuntat la calitatea de membri daewooclub si au plecat. Noi supravietuim, nu? Poate nu la fel ca inainte, dar supravietuim.

Romulus, am pus logul de warn al impricinatului. Puteai sa-l citesti.

 

 

Altfel, vad ca aceasta mica cerere a lui Laurentiu a starnit o mica rebeliune care e de-a dreptul haioasa. Semnaturi de genul "freedom for Lucian M" vad ca le-au urmat altele in genul "am 20% warn"

Le astept pe cele de genul "^%^&& moderatorilor", "huo opresorilor" si alte asemenea.

Pana una alta, va indemn pe toti sa respectati Regulamentul. Va atrag atentie ca, desi las deocamdata topicul deschis, iar acesta a fost deschis pe sectiunea Cafenea (desteapta miscare btw, Laure, dar ai uitat ca eu sunt modelatorul mult-hulit care da warn pana si la cafenea daca nu se respecta Regulamentul ;) ), am sa dau warn fiecarei abateri de la .

Share this post


Link to post
@Laurentiu : am spus ca pe reno nu ai fi deschis un astfel de topic pentru ca acolo respecti regulile si nu comentezi actunile moderatorilor.Aici de ce nu joci la fel?????????

Comentez oriunde actiunile moderatorilor, chiar si acolo si oriunde. Doar asa se poate face ceva constructiv. Moderatorii trebuie sa se muleze pe dorintele membrilor, nu a cerut nimeni anarhie.

Si repet: topicul meu nu a fost facut ca o cerere de ridicare a suspend-ului, ci ca sa aflu parerea majoritatii. Care majoritate il vrea pe LucianM inapoi. La unul gen Man3l3 n-a plans nimeni ca i s-a inchis contul.

Share this post


Link to post
Sunt total dezamagit de prostimea si incompetenta unora..in special sunt dezamagit de Satori...care stiu ca nu este nici una nici alta..doar nu stiu ce e cu el. :(

 

MA REFER STRICT LA MODERATORI !!!

 

Imi pare rau ca te-am dezamagit. O sa fug intr-o gradina de ciresi sa imi fac seppuku.

 

ASTEPTAM SI ANALIZA UTILIZATORILOR FORUMULUI. :) ) Sau te pricepi doar la moderatori?

Share this post


Link to post
Comentez oriunde actiunile moderatorilor, chiar si acolo si oriunde. Doar asa se poate face ceva constructiv. Moderatorii trebuie sa se muleze pe dorintele membrilor, nu a cerut nimeni anarhie.

Si repet: topicul meu nu a fost facut ca o cerere de ridicare a suspend-ului, ci ca sa aflu parerea majoritatii. Care majoritate il vrea pe LucianM inapoi. La unul gen Man3l3 n-a plans nimeni ca i s-a inchis contul.

Trecand peste faptul ca actiunile moderatorilor se "comenteaza" in privat sau in sectiunea Despre forum, unde vezi tu majoritate?

 

Nu chiar. Din >11000 de membri din care sunt activi sa zicem vreo 3000, 50 nu se considera nici macar esantion reprezentativ. E mai rau decat in sondajele IRSOP...

Share this post


Link to post

Ce crezi ca ai rezolvat mircea ca ai mai pus 20-% in plus la warnul meu? sper ca acum esti fericit asteptai demult sa faci acest lucru, tocmai deasta am si procedat asa sa te fac fericit! cat despre editarea semnaturi ca deobicei dai dovada de exces de zel. sper ca acum esti pe deplin fericit ! din contra m`ai facut si pe mine fericit, daca ai fi citit topicul ai fi vazut ca am cerut lucrul acesta, drept urmare iti multumesc.

Edited by elprypas

Share this post


Link to post

Fara absolut nici o placere!

Share this post


Link to post

Mie treaba mi se pare simpla. Mister lucianM nu e cheie de biserica, asa cum multi de pe aici nu suntem, inclusiv subsemnatul.

E el mai entuziasmat asa de anumite lucruri, dar omu are puterea sa rada, sa planga sa fie om. Sa traiasca cu bucuriile si greutatile vietii.

Si nu ii e rusine sa o arate. Uite astea sunt lucruri care mie imi plac la el. Si desigur afectiunea pentru forumul asta.

De aici si pina la a blama o intreaga grupare de oameni cum a facut-o Vlad si Ovidiu mi se pare o cale lunga.

Lunga si lipsita de toleranta.

Mircea poate unii se cred intr-o rebeliune, de o parte sau de alta. Dar eu nu vad unde e baricada cata vreme parerile sunt impartite in ambele aprente randuri.

Si culmea, ieri a fost tinuta in priza o intreaga comunitate, e un lucru interesant de urmarit.

Nu suntem pe timpul lui ceausescu sa scoatem un scor de 100 de procente, eu zic ca e o dovada de maturizare,

o expresie a frumusetii spiritului si a tolerantei. In general tonul folosit aici nu a fost nici pe departe unul violent,

ceea ce arata o data in plus ceea ce spuneam.

Share this post


Link to post

Ce va mai place unora sa scarmati cu buna stiinta, unii care mai ieri erati in locul lui Lucian!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...