Jump to content
Sign in to follow this  
nighthawk0209

Mi-am luat si eu piTICOt ;)

Recommended Posts

Mike daca taceai filozof te numeai ! Pe Dacia s-a montat injectie monopunct Bosch ,nu exista semiinjectie cum nu exista strutocamila ! :thumbl:

Share this post


Link to post
N-are acelasi sistem ca si la daciile alea din ultima serie 1310? Adica o automatizare a carburatorului? Aia pentru mine e o semi-injectie pentru ca nu are rampa cu injectoare insa amestecul aer/benzina este comandat de un computator ;)

Nu bre. Are o electrovalva lovato (iac) care dozeaza amestecul. In rest, are un carburator cu jigloare.

Share this post


Link to post

Asa! Se vede cat de tehnic sunt :P

Am vazut acea cutiuta pe care scria Lovato deci am avut(oarecum) dreptate :D

Share this post


Link to post

Frumusel gandacul! In materie de tuning, daca gasesti niste jante misto e suficient. Eventual niste triple clare si un set de folii omologate. Ah! Si niste muzica.

Si ar merge un ulei bun si consumabile schimbate la 3/4 din intervalul din carte. Ala e cel mai bun tuning.

Sa-l :lavolan: sanatos.

Share this post


Link to post

Ulei si consumabile intocmai si la timp - va avea (a avut si pana acum), folii nu ma bate gandul sa`i pun, pentru ca are geamurile heliomate :P , o pereche de jante ... DA (dar asteptam bugetul necesar). Aaaaaa, am uitat de stiker cu club.daewoo ... dar nu stiu de unde sa`l iau :(

Share this post


Link to post

Geamurile sunt heliomate?!? Faci misto,nu?

Share this post


Link to post

Latest news : achizitionat ( mai bine zis ``dus cu cersitul``) actuator, in vederea executarii deschiderii PTO (push to open :D ) la portbagaj. Rezultat - satisfacator fara multa munca. Acum intreb si eu daca se gasesc pe undeva butoane de tipul celor de la dezaburire si lumina ceata, nu de alta dar am vazut acolo un locas orb, unde i`ar sta numai bine butonasului care sa comande lucratura proaspat executata ... A, si alta intrebare ... necesita releu?

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos ;) arata excelent. De cand caut si eu una ingrijita...

Share this post


Link to post

Nu, nu-i nevoie de releu !

Share this post


Link to post
Geamurile sunt heliomate?!? Faci misto,nu?

Apropos de geamuri ... atata timp cat la umbra sunt clare si la soare se inchid ... nu cred ca am de ce face misto ;) Pe ele scrie ``Transparencia minim 70%`` pe geamurile laterale si 70% pe parbriz.

Share this post


Link to post

Iaca, m`am apucat de inventat spoiler ... dati si voi cu ochiul si dati`va cu parerea ... sa`l definitivez in formatul asta?

post-14870-1203954760_thumb.jpg

post-14870-1203954785_thumb.jpg

post-14870-1203954799_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Fă bine şi dă chestiunea aia jos... îi strici toată frumuseţea.

Share this post


Link to post

Si eu zic la fel sa o dai jos plus ca de vede diferenta de culoare :)

Share this post


Link to post

New upgrade ... consola centrala(urmeaza poze) Multumiri lui ToPser (stie el pentru ce ;) )!

Share this post


Link to post

Pozele promise ... nu sunt super calitative dar ... asta este tehnica disponibila :(

post-14870-1204964480_thumb.jpg

post-14870-1204964509_thumb.jpg

post-14870-1204964534_thumb.jpg

post-14870-1204964568_thumb.jpg

post-14870-1204964589_thumb.jpg

post-14870-1204964609_thumb.jpg

post-14870-1204964631_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Intradevar pozele nu sunt relevante ,asta este versiunea finala ? Oricum o voi vedea pe viu asa ca pregateste -mi si mie un rand ! :thumbl:

Share this post


Link to post

Randul este pregatit ;) , problema este ca trebuie sa fie de fata si masina ... asta nu cred ca ar fi o problema ! Deci, ne punem de acord si petrecem vre`o 4-5 ore pe langa ``limuzine``, cine stie, poate o iesi mai bine ;)

Share this post


Link to post

Ai facut ceva spatiu de depozitare in fata schimbatorului, nu se cunoaste prea bine din poze, dar oricum e utila chestia aia. Pana la urma ai renuntat la "prelungirea" aia urata de la spoiler? :D

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare. Unde pot gasi in Constanta vopsea Light Evergreen, cod 43U si cam la ce pret?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...