Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Becuri Led Pt Stopuri

Recommended Posts

Bec-uri cu 13 LED-uri pentru inlocuirea becurilor clasice. LED-urile folosite sunt de tip superflux, lupa de 5 mm si doua chip-uri interne pentru fiecare LED. Pretul este de 23 ron / buc. Avantaje - consum redus fata de bec clasic, timp de aprindere a luminii stop mai mic ca la bec, nu degaja caldura. Pentru alte localitati inafara de Bucuresti se pot face expeditii prin FAN courier 0723.823.679

post-109-1201863867_thumb.jpg

post-109-1201863872_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ai cumva si cu lumina portocalie ?

Edited by Gamerul

Share this post


Link to post

Ma intereseaza si pe mine. Dar te rog lamureste-ma cu o problema !

Daca are consum mai redus decat becul clasic, pot apare probleme ?

Ma refer la cazul lampii de semnalizare, se poate sa clipeasca mai repede ?

Multumesc pt intelegere!

Share this post


Link to post

Pot aparea probleme, dar eu nu am decat pentru stop si pozitii (becul cu doua filamente). Nu am si varianta pentru semnalizare. Acolo apar probleme care se remediaza prin diverse metode.

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca sunt rosii sau albe?

Share this post


Link to post

2 intrebari:

la cielo pe pozitie pe fiecare stop sunt 2 becuri din care doar unul are al doile filament pt frana - ce solutie ai pentru cel simplu, pentru ca as vrea sa le trec pe ambele pe leduri fara probleme de luminozitate sau colare diferita

a doua: ce garantie dai la beculete?

Share this post


Link to post

Becurile sunt rosii, nu lucrez la FAN am contract cu ei, garantie 6 luni.

Share this post


Link to post

Salut

vreau si eu 2 bucati

cum facem ?

sunt din bucuresti

astept un raspuns pe mess lucica_markiz

Share this post


Link to post

Noi modele pe stoc. Pentru cine este din Bucuresti stabilim telefonic unde ne vedem ca sa vi le aduc sau daca veniti pe la intalnirile Daewoo club ne vedem pe acolo. Ma anuntati in prealabil ca nu trec tot timpul!

post-109-1212491242_thumb.jpg

Share this post


Link to post

45 Ron setul. Am primit marfa noua!

Share this post


Link to post
Bec-uri cu 13 LED-uri pentru inlocuirea becurilor clasice. LED-urile folosite sunt de tip superflux, lupa de 5 mm si doua chip-uri interne pentru fiecare LED. Pretul este de 23 ron / buc. Avantaje - consum redus fata de bec clasic, timp de aprindere a luminii stop mai mic ca la bec, nu degaja caldura. Pentru alte localitati inafara de Bucuresti se pot face expeditii prin FAN courier 0723.823.679

 

 

Salut Soran, ai cumva niste poze cu aceste lampi in functiune (in special pe sectiunea stop frana)?; o comparatie cu un bec clasic de 21W?

Preturile sunt valabile la data de azi?

Share this post


Link to post

Da, preturile sunt valabile, voi pune poze cand revin din concediu.

Share this post


Link to post

@SORAN

 

Salutare.

Spune-mi te rog daca pun un bec din LED-uri rosii la pozitie/stop ceata (sau cum s-o numi), va lumina mai tare?

post-17383-1217005762_thumb.jpgpost-17383-1217005767_thumb.jpgCare model crezi ca ar fi mai bun?

Multumiri anticipate.

post-17383-1217005586_thumb.jpg

post-17383-1217005601_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mai tare decat becul clasic nu lumineaza. Depinde foarte mult si de oglinda stopului in anumite conditii amplifica alteori nu. Sunt masini la care se vad ok becurile led altele la care se vad slab.

Share this post


Link to post

Becuri led pt pozitie albastre sau albe pret 35 ron/set(2 bucati). La unele masini merg si la plafoniere, inlocuind becurile W5W. Se pot trimite si prin Fan courier si se poate emite si factura. 0723.823.679

post-109-1225978277_thumb.jpg

post-109-1225978292_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut,

am si eu o Leganza si becurile de pozitie sunt indreptate in sus. Am schimbat si eu becul de pozitie cu LED alb de 10mm (rezistenta de 1k), dar lumina nu se imprastie in tot farul ci bate in sus si de aceea lumina se vede foarte slab. Ai ceva care sa rezolve problema?

Share this post


Link to post

Astea sunt puternice si unghiul este destul de mare , nefiind vorba de un led cu lupa. W5W de 1W alb iti recomand.

Share this post


Link to post

Pentru plafoniera de la Tico, ai ceva in "oferta", caci habar nu am ce model se potriveste? Te rog recomanda-mi ceva (pe led de cand caut) si pentru stopuri (mi se pare cu dublu filament - pozitie si frana). Multumiri anticipate!

Edited by DarkDogg

Share this post


Link to post

Pai vreau si eu unul rosu single care inlocuieste becul de 21 W(il montez in lampa de ceata spate care la mine este alba la fel ca cea de mers inapoi ) eu zic ca daca DarkDogg se hotaraste sa pui si unul de asta in pachet !

Share this post


Link to post

Trebuie vazut daca se potriveste soclul, trebuie unite cele doua contacte ca acolo la acel stop este un bec cu un singur filament. Teoretic eu zic ca merge modificat.

Pentru plafoniera de la Tico nu am nimic plug and play. Se poate lucra insa custom daca mi-o trimiti. Pretul este de la 15 ron in sus in fct. de cat de puternic vrei sa lumineze.

Share this post


Link to post

Am montat becurile cu doua faze pe spate la semnalizare. Am unit cele doua faze in prealabil. Dpdv estetic masina arata mai bine cu becuri rosii la semnalele din spate. Recomand produsul si in general tot ce vand Soran si dsign.

Share this post


Link to post

Da mai am 2-3 seturi ceva de genu.

Share this post


Link to post

Cateva poze cu becurile LED in functiune! Alte detalii la 0723.823.679

post-109-027799000 1297607771_thumb.jpg

post-109-036241200 1297607780_thumb.jpg

post-109-066246500 1297607788_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...