Jump to content
Sign in to follow this  
vmlinuz

Chevrolet Lacetti WTCC

Recommended Posts

Baieti, hai sa vorbim de modificari generice, pe care le pot aplica si altii in topicurile dedicate.

Reiterez ideea... Poate se prinde...

Share this post


Link to post

Steph, Tommy, mai usor cu adresarile va rog.

 

Luisspeed, nu citisem atent topicul, si nici macar nu vazusem poza. Cu tot respectul, ai o masina intr-o editie mai deosebita, si ai tinut sa-i faci colivia aia din PFL, melamina sau ce naiba e, si imbracata in mocheta. Si asta la o masina "editie WTCC" ! In plus, ai postat pozele pe topicul lui vmlinuz, ceea ce nu e deloc kosher, ca atare mesajele tale vor fi mutate in alt topic, la 'Masina mea', unde iti poti prezenta in continuare vehiculul.

 

Bun, deci:

 

@luisspeed: pozele masinii tale, si discutia despre cotiera, au fost mutate aici. Daca doresti alt titlu pentru topic, anunta-ma.

 

@toata lumea: nu mai discutati subiecte generice in aceste topicuri. Sectiunea "Masina mea" este dedicata prezentarii propriilor turisme, a modificarilor si personalizarilor aduse lor, nu unor discutii de ordin general (de genul "se poate pune statie/subwoofer/etc").

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Facut azi o mica excursie din Cluj pana la statiunea Fantanele si retur prin Huedin. Am luat o groapa pe serpentine si am o bolfa cam de marimea unei monede de 50 bani :( Ar trebui sa schimb cauciucul oare?

 

Am alimentat cu OMV Carrera 95 si mi se pare mai naspa benzina asta decat cea de la Mol. Nu trage masina la fel de bine.

Share this post


Link to post

Cateva update-uri la masina:

 

- am pus autocolante cu doua site-uri + logo (site-uri detinute de mine si un prieten)

- urmeaza autocolantul ChevroletClub pus pe luneta

- am adaugat un modulator fm cu stick usb

- am luat un splitter pentru mufa de bricheta, initial folosit pentru detector si modulator sau pentru gps

- ieri am mutat detectorul sub oglinda, si am tras cablul pentru el de la bricheta, ascuns sub plafon si stalpul din dreapta, astfel am o priza libera si nu se vede cablul de la detector :)

 

Pana acum am 7125 km facuti, fara probleme la motor si restul.

Am o zgarietura pe pragul din dreapta, sub usa din cauza unui taximetrist idiot care m-a blocat in parcare  L-) :-L si am iesit cum am putut (el a scapat fara zgarieturi, eu m-am bagat in tufis) si o zgarietura mai mica pe spate, care nu stiu cum a aparut. Mai am si cateva lovituri de piatra pe capota, dar nu se vad numai daca te uiti atent.

 

post-12720-1206512968_thumb.jpg post-12720-1206513013_thumb.jpgpost-12720-1206513029_thumb.jpg

post-12720-1206513042_thumb.jpgpost-12720-1206513053_thumb.jpgpost-12720-1206513066_thumb.jpg

post-12720-1206513078_thumb.jpg

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post

De ce nu folosesti priza suplimentara de 12 v din consola?

Share this post


Link to post

Pentru ca nu am.

Share this post


Link to post

Gaura vad ca exista. Da frumusel jos consola si trage fir si monteaza o mufa de bricheta.

Share this post


Link to post

Am avut un incident neplacut aseara. M-am dus dupa prietena mea si am lovit un cos de gunoi in timp ce parcam. S-a indoit caroseria langa farul din spate. Eram obosit si neatent, si n-am observat cosul de pe stalp :(

Urmeaza sa repar masina pe casco candva la inceputul lui mai, pentru ca maine plec in Ungaria pentru o saptamana. Sper sa-l faca bine in service.post-12720-1209110377_thumb.jpg

 

Saptamana asta am primit si autocolantele (multumesc Mircea).

post-12720-1209110407_thumb.jpg

post-12720-1209110417_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ufff, nasol...vad ca a sarit si vopseaua... deci trebuie revopsita aripa aia.

Share this post


Link to post

Kalosu` a primit autocolant:

post-12720-1209226110_thumb.jpgpost-12720-1209226132_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mah, da' drepte nu stii sa le pui? Sau ai inceput petrecerea mai devreme? :P

Share this post


Link to post

De aceia am cerut 4 autocolante :P

Share this post


Link to post

Vmlinuz am vazut ca ai tras fir pentru detector sus la oglinda, imi poti spune cum ai facut legatura la bricheta ce a trebuit dat jos ca sa ai acces.Poate bagi si niste poze.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...