Jump to content
Sign in to follow this  
aly

Configuratie Minima

Recommended Posts

Vreau sa-mi iau un laptop pe care sa-l folosesc exclusiv pentru diagnoza. Deci ar trebui sa supotre win 98(pt myaldl si daewoo.exe), sa aiba port com nativ si unitate cd si bineinteles sa-l tina bateria cat de cat.

Cam care ar fi configuratia minima, unde si la ce bani asi gasi unul(nou sau sh)?

Multumesc.

Share this post


Link to post

Nou cu serial nu mai gasesti acum. SH vei gasi greu o jucarie functionala (pentru ce vrei merge si win 95, deci de la 486 in sus :) ) .

Share this post


Link to post

Gasesti Dell cu serial dar nici macar dobitocii de le Emag nu stiu ca are si serial desi il vand. Stie doar siteul Dell.

Share this post


Link to post

Toate DELL-urile Latitude au port serial nativ, inclusiv cele de ultima generatie. Nu stiu de ce, am verificat chiar acum pe site-ul dell si D530 si D630 au serial.

Share this post


Link to post

Eu am un Dell P2 266Mhz, cu 98MB de Ram, pe care nu-l mai folosesc la altceva. Ruleaza pe el Win Me, si merge si MyAldl, si Efilive, mai merge si un excel si un mozilla firefox. Si are si wireless ca sa pot accesa forumul daewoo din masina :D

Bateria tine inca vreo 20-25 minute fara wireless si cam la jumate cu wirelessul activ, insa am un transformator 12V-220V de 300W.

Din pacate insa mi s-a prajit interfata... :( A doua...

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...