Jump to content
Sign in to follow this  
adeamus

Husa Exterioara

Recommended Posts

A ta e mai speciala si o sa fie intreaga :thumbl:

Edited by raresh20

Share this post


Link to post

@ puchi. ce sinistru arata peisajul de la fereastra ta frate! sigur nu stai in manhattan!

 

avantajul tau cu preleta e ca daca se sparge ceva ramane supt preleta si nu zboara cioburile pe sosea sa se taia copii in ele. cum a trecut evenimentul?

Share this post


Link to post

radeti voi radeti .Sa va fereasca dumnezeu de asa ceva .Nu am scapat (nici cu husa nici cu pomul ).

Comparativ cu loganul vecinnului am scapat mai ieftin .Alte masini w,seat nu au nimic .Asta e asta e masina ,cu asta defilez ,asa va ramane .Am vre`o 30 de adincituri :wallbanger: :mrgreen:

Share this post


Link to post

30??? :o :wallbanger: Nasollllllll.Totusi,bine ca ai avut husa,ca alfel...

Share this post


Link to post

ma tot gandesc la o solutie pentru a proteja masina de grindina. orice idee ar fi binevenita!

Share this post


Link to post

Garaj... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Sau prelata din tabla de 10mm, daca cumva te prinde grindina la servici sau cine stie pe unde?

Share this post


Link to post

Casco..

Share this post


Link to post

Sunt curios cum repara astia masina .Se chituesc 40-100 de gropite si dupa acea se vopseste toata??.

Casco daca il ai full.In rest ~~asta la vista .

Edited by puchi

Share this post


Link to post

Nu am auzit pina acum de casco full..

Ca in orice contract.. exista specificatii clare, tine doar sa le citim inainte de a le semna.

Share this post


Link to post

+1 care a auzit de full casco :P :) )E un fel de full option al masinilor =))

Edited by raresh20

Share this post


Link to post

mistocari > :) . Full-nivelul de pret cel mai mare ,clauze cat mai multe ,etc

Share this post


Link to post

m-am gandit la o solutie! o prelata din 2 straturi cu o mica pompa cu senzor de ploaie. cand incepe ploaia pompa incepe sa umfle prelata si protejeaza masina de grindina! daca se face o grosime de 4 cm de perna de aer masina e protejata! ma gandesc la bietul puchi ca si-a bagat masina sub copac sa o protejeze de grindina si ar fi fost culmea sa se prabuseasca copacul pe ea! =))

Share this post


Link to post

Hai mai omule ce naiba .Copacul tanar (puternic )si plus ca nu a fost furtuna ,vant,sa-l rupa :spumelagura:

Plus ,ca nu am pus masina special sub copac sa o protejeze de grindina ,ci pentru ca acolo am gasit loc :) )

Share this post


Link to post
Nu am auzit pina acum de casco full..

Ca in orice contract.. exista specificatii clare, tine doar sa le citim inainte de a le semna.

 

Depinde de asigurator si de asigurat. Exemplul meu: am casco full, fransiza zero, la Allianz Tiriac. Polita a costat 500 lei pentru 12 luni, valoare dauna totala asigurata 26000 lei (e vorba de symbol un an vechime). Dar am 7 ani fara daune (desi am inceput cu alta masina, practic mi-am pastrat reducerile si posibilitatea de asigurare fara fransiza si la noua masina).

Share this post


Link to post

Bravos.Apropo nu mai spune ca ai cassco full ca te iau baietii la misto :) )

Share this post


Link to post

@zet, Alooo, m-am referit la conceptul "full", cuvant cu radacini in cultura samsarilor si imprumutat de multi dintre cei ce vor avea imparatia cerurilor.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

ca tot am discutat aici despre protectia impotriva grindinei...daca stati la curte puteti sa suspendati deasupra masinii o plasa antigrindina. metoda se practica si chiar e buna. o sa-mi iau o plasa sa o suspend un curte deasupra masinii!

Share this post


Link to post

si pe urma te prinde grindina la birou :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...