Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Chrysler 300m

Recommended Posts

Exteriorul este invechit, mult mai mult imi place exteriorul de la A8ul vechi dar interiorul de la seria 7 vechi, este indescriptibil. Daca mi-ar fi povestit cineva ( ma refer la varianta full cumeste cea din poze ) ce si cum nu as fi putut intelege pana cand nu m-am suit.

Daca aveti ocazia si nu aveti ce sa faceti intr-o sambata-duminica dati o fuga prin targ si suiti-va intr-una. Merita !

Share this post


Link to post

Cumnate @ -700 este o masina mult prea eleganta,speciala si "de colectie" ,parerea mea este ca si peste 5 ani va avea acelasi farmec :)

Am condus un 700 ca ala acum 2 ani cand m'am oferit sofer pentru un om ...important.De atunci m-am mai urcat in multe masini da confortul pe care il ofera este inimaginabil pana cand te urci in ea.

 

Eu zic sa mai tii 300 vreo 2 ani (cum zicai) si apoi sa o iei.

Share this post


Link to post

Am vazut si eu masina azi in trafic...frumos exemplar ;)

Share this post


Link to post

:> aoleu asa murdara cum era ?

Am crezut ca nu se mai recunoaste modelul :P

 

Unde ?

Share this post


Link to post

Intre Eroilor si Berzei, pe la 10 dimineata.

Cand am vazut anuntul pe geam mi-am zis ca esti nebun s-o dai in banii aia :P

Share this post


Link to post

In calitate de fost proprietar de BMW-uri, eu te sfatuiesc sa stai linistit, mai ales modelele fabricate intre 1996 si 1998 care au toate blocurile din nikasil, aliaj ce nu rezista la sulful din benzina, ducand la pierderi mari de compresie si investitii costisitoare.

 

Daca esti multumit de masinuta ta, pastreaz-o. Ceea ce se posteaza pe acel site referitor la consum e o mare teapa. Eu la fostul E39 528 aveam un consum in oras de 22% mers sportiv. Plus de asta BMW-urile nu sunt atat de fiabile pe cat ai impresia.

 

Bafta, oricare ar fi hotararea ta. :)

Share this post


Link to post

Nu toate au blocul din acel aliaj, m-am informat.

Insa am fost dezamagit de consumul celor de 3.0 respectiv 3.5 L care sunt la fel sau mai mari decat la mine. Ma asteptam de la tehnologie germana sa fie mai desteapta si cu un randament mai bun.

Oricum e altceva, discutia ar fi lunga insa momentan raman la vapor :P

Share this post


Link to post

Tehnologie germana :) ) :) ) Daca vrei tehnologie si fiabilitate iti cumperi masina japoneza.

Share this post


Link to post

E cuminte si ascultatoare si mi-a cerut o atentie.

I-am luat-o :P ( e foarte misto in realitate, sa vedem cum se comporta in timp la zgarieturi )

 

post-3313-1233224617_thumb.jpg

N-am poza reala inca.

Share this post


Link to post

@sorinel ( aaaa VFX, ma scuzi )

Cu mare plecaciune te rog daca poti si daca vrei, daca ai timp si chef sa incerci sa vezi ce combinatii poti sa faci din pozele cu masina mea si urmatoarele faruri ( e acelasi model pe alb si pe negru )

 

Stiu ca sunt nesimtit dar nu am la altcineva la care sa apelez.

Daca nu vrei nu e nici o problema, pur si simplu nu le face !

As cam vrea sa cumpar asa ceva dar nu stiu real de care s-ar pupa mai bine cu masina,albe sau negre. Am luat mai multe poze de pe net in diverse unghiuri ca sa te ajute in cazul in care te decizi sa ma ajuti.

 

 

Multumesc mult oricum, oricare ar fi raspunsul tau !

 

post-3313-1233321988_thumb.jpg post-3313-1233321994_thumb.jpg post-3313-1233322002_thumb.jpg

post-3313-1233322008_thumb.jpg post-3313-1233322020_thumb.jpg post-3313-1233322025_thumb.jpg post-3313-1233322030_thumb.jpg post-3313-1233322329_thumb.jpg post-3313-1233322037_thumb.jpg post-3313-1233322044_thumb.jpg

 

Astept cu infrigurare raspunsul tau, sper pozitiv !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

O faci VAG? =))

Share this post


Link to post

Am vazut ca-s la moda baghetele de LED-uri, sub orice forma, imitand AUDI samd, dar pe 300m nu mai vazusem =))

Oricum, asta e finut, doar 3, dar se pare ca VAG-ul inca mai trezeste ecouri in capul romanilor.

Share this post


Link to post

Ala e far all in one tuning: angel eyes, baghetele, leduri si negru pe deasupra!

Share this post


Link to post

Ce sa zic, nici mie nu imi plac ledurile alea, or fi ele doar 3 dar mi se par cam mari protuberantele lor , de baghete nu ma plang ca imi plac.

Share this post


Link to post

De faptul ca sunt mai proaste decat cele originale nu se leaga nimeni?

Share this post


Link to post

Pai asta de unde naibii sa aflu ?

Share this post


Link to post
@sorinel ( aaaa VFX, ma scuzi )

...

Astept cu infrigurare raspunsul tau, sper pozitiv !

Incercam...dar sunt foarte prins cu jobul.

Daca nu arde foarte tare, incerc zilele astea cumva...sa vedem ce "rasare".

Share this post


Link to post

Cumnate, ce alergi bre asa ca nebunu prin oras? Era sa ma strivesti pe Stirbei Voda... eram cu buburuza.

Sa-ti fie rusine 10 minute. :D

 

P.S> Vezi ca te-am injurat. :P :) )

 

P.S. 2. Sa-mi aduci aminte sa te invat o scurtatura intre Palatul Cotroceni si Stirbei Voda, utila dimineata. Eram in spatele tau pe la Cotroceni si in fata ta pe Stirbei mergand "normal" fara sa rup pedalele la masina. :)

Edited by Elfu

Share this post


Link to post

Daca te referi la drumul ala dintre cotroceni si chei prin spate pe la facultatea de medicina, il stiu dar mi-e lene sa cotesc.

+ ca imi place sa fac stanga la Eroilor cu traction control off de pe prima banda astfel neincomodand pe cei de pe prima banda dar luand si fata celor de pe a 2-a ( tot neincomodandu-i, de obicei cand aud scartait se blocheaza si deci am loc )

Relax, daca eu nu imi aduc aminte nu erai in nici un pericol, constinetizez fazele cand am abut bulan sau cand am trecut la mustata ! :P

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Salut zimi si mie te rog daca 300m are filtru de benzina,polen si eventual un sait de unde sa le cumpar.Eu am un 300m de 2,7 si asi vrea sa schimb filtrele si uleiul, precizez ca sunt afon in mecanica si in piese de schimb,asta este prima mea masina,ms anticipat

Share this post


Link to post

Are urmatoarele filtre :

ulei ( aprox 30 RON la Casa Auto )

Aer ( aprox 50 ROn la Casa Auto )

benzina ( e montat pe pompa de benzina si nu prea se schimba ca n-are sens, iar pompa... niciunuia dintre cei 1200 membrii ai forumului chrysler300m din state nu ii s-a ars )

polen _ NU ARE

 

Daca schimbi schimba si filtrul si uleiul de la cutie.

 

Dar in prima faza, baga-te domne in sema la topicul http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showforum=38

Sunt multe de discutat, ma mananca limba, nu des am ocazia sa vorbesc cu un detinator :P

 

De ce ai Cielo la avatar daca umblii cu vaporul ?

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

filtrul pe pompa este din acela de "plasa" - nu de hartie, corect?

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...