Jump to content
Sign in to follow this  
lalexis

Cit costa vopsitul spoilerelor?

Recommended Posts

Vreau sa-mi vopsesc barele in culoarea caroseriei.(am vointa :D ). Are cineva idee cit costa? Dar barele de pe acoperis si eleronul ala micut de pe haion?

Share this post


Link to post

Acu eu ma intreb oare nu difera materialul?Crezi ca iese bine plasticul ala negru vopsit?

Share this post


Link to post

Nu stiu exact cit costa sa-ti vopsesti spoilerele... am auzit doar ca ar fi destul de scump.

In plus, nu stiu daca merita, se va vedea si cea mai mica zgirietura... parerea mea. Desi recunosc ca ar arata mai bine cu ele vopsite, cele negre nu-s asa de pretentioase.

Share this post


Link to post

Cand am luat masina (mai 2003) am pus aceleasi intrebari la dealer (mai putin barele). Mi s-a spus asa

- barele - 5 milioane - nerecomandat chiar de dealer din motivele enumerate de NFS

- eleronul de pe hayon - tot 5 MIO - el in sine costa putin dar vine nefinisat (dintr-un fel de spuma intarita in forma) - vopsitul si finisatul insa il duc la cifra asta astronomica :X

- am intrebat ulterior si de bare si mi s-a spus ca nu se monteaza separat...vin doar la modelul SE Power din ...dotare

 

Daca are cineva cifre mai recente...astept noutati.

 

Oricum sugestia mea este sa suni la un dealer si sa-i pui problema. Mie mi-au raspuns pe loc.

Share this post


Link to post

Gata, nu le mai vopsesc. Am gasit un polish special pentru spoilere. Arata beton. Serios. E de la Turtle Wax si costa 150.000. Tine vreo 15 aplicari.

Share this post


Link to post
Gata, nu le mai vopsesc. Am gasit un polish special pentru spoilere. Arata beton. Serios. E de la Turtle Wax si costa 150.000. Tine vreo 15 aplicari.

...polish pentru spoilere? Adica cum, le face lucioase? Ca arata misto asa cum sunt, daca sunt curate. Ai dat? Baga si tu ceva detalii...

Share this post


Link to post
Gata, nu le mai vopsesc. Am gasit un polish special pentru spoilere. Arata beton. Serios. E de la Turtle Wax si costa 150.000. Tine vreo 15 aplicari.

Mai bine vino al intilnire sa le vedem si noi.

Share this post


Link to post

:D Vin la intilnire data viitoare cind trec pri Bucuresti. Chiar vreau asta. Polish-ul ala e un gen de crema neagra cu silicon. Straluceste mai tare si sunt de un negru inchis beton.

Share this post


Link to post

Ce ziceti baieti cumparam si noi unul si bagam o incercare maine seara?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...