Jump to content
Sign in to follow this  
puchi

Aveo Sedan 1,2

Recommended Posts

Ai grija ca e mult 150kmh. Pui motorul pe butuci la viteza asta. :D

Share this post


Link to post

salut baieti .Masina am ridicato dupa doua luni de asteptare(aveo 1,2 sedan).Acum am 2000km ,impresi bune,doar un nenorocit de greiere in bord zona centrala.Alimentata numai de la Lukoil 95,consum ca la carte.Imbunatatiri ,bandouri laterale ,paravanturi (toate usile),cotiera.Saptamina asta pun si poze.

Share this post


Link to post

Salut puchi, s-o stapanesti sanatos, la cati mai multi km fara probleme.

Trebuie sa apara si a mea tot sedan dar 1.4 16v.

Asteptam pozele promise si bineinteles pozele tale.

 

Bafta,

Ovidiu

Share this post


Link to post

asteptare usoara,>ovidutz<.Ce sa zic e grea asteptarea,si eu am stat 70 zile pana am ridicato.Sa le ia naiba de telefoane ,ca ma chinui de 2 saptamani sa descarc pozele.hai salut

Share this post


Link to post

salut,

 

dragilor am luat-o si pe buburuza mea...voi face cat de curand un topic special...

Masina este super este 1.4 16v...este peste asteptarile mele...voi reveni cu impresii si poze bineinteles...si joia aceasta ne vedem la intalnire pentru ca vreau neaparat niste suporti de numere...

 

Bafta,

Ovidiu

Share this post


Link to post

Sa te folosesti, sanatos de ea. Cat mai multi km cu frumusata!

Share this post


Link to post

Revin in topicul deschis de mine.

Masina are 4700 km.Alimentat numai cu lukoil 95.

Probleme avute(greier bord,rezolvat in service),clema sarita.

Inbunatatiri ,cotiera,deflectoare aer toate usile,aparatori noroi ,bandouri usi ,toate originale GM.

Montate in service.Utilitati anti radar.

Probleme mari m-a tamponat un copil cu ditai jeepul, in spate(masini).Acum 3 zile.La semafor vorbea la telefon.

Trebuiesc schimbate ,bara,fusta spate ,capota .Sa vedem cum o sa iasa culoarea!,repararea prin martie .

Share this post


Link to post

Imi pare rau puchi, te inteleg, e cam nasol, o sa iti iasa culoarea stai linistit.Bafta ! Si eu am avut spoilerul spate spart si tripla si stiu cum e si chiar acum am o problema cu usa spate dreapta care e infundata putin, exact pe bandou.Asta e, la cum se circula si la cate masini sunt, nu ma mai mira nimic !

Edited by johnny72

Share this post


Link to post

Multumesc de incurajari>johnny<.S-ai ia n____,avem masini noi, avem grija de ele si vine unu de bani gata,si tufa la condus si-ti strica masina.Cat a durat reparatia la tine?.De cand ai fost avariat !.

Share this post


Link to post

Pai "reparatia" a durat vreo 2 ore, adica schimbat spoiler spate si tripla.Da, pana atunci a trebuit sa astept vreo 2 saptamani si nici atunci nu ar fi fost gata daca nu ma luam putin de ei, iti dai seama era cu 10-12 zile inainte de Craciun.In acest timp m-au aburit ca trebuie sa vopseasca spoilerul ca cica le-ar veni nevopsite.Personal nu cred si iti spun de ce, spoilerul este vopsit perfect nu se observa nici o diferenta de nuanta si e finisat exceptional.Daca astia l-au vopsit asa in service atunci e cel mai bun service care exista in ro !

Edited by johnny72

Share this post


Link to post

Nici o componenta a caroseriei nu vine vopsita, nici macar la montaj, la ei, in fabrica. Deci, nu aveau cum sa-ti trimita una gata vopsita. Altfel, vopsirea intr-un atelier specializat nu mai este o taina: vopsea de buna calitate, dozajul culorii pe compiuter, pregatire anterioara impecabila (daca n-o sa-ti infloreasca vopseaua mai tarziu), uscare la temperatura controlata.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Asa este ,toate componentele care trebuiesc vopsite ,se fac la noi la service.Curios mie,mi-au comunicat ca dureaza 1 luna pana vine bara,balamale si suportul spoiler.Si inca o saptamana in service,la montat.Oi vedea ce-o iesii. Hai sa ne traiasca masinile,si noi pe langa ele.

Share this post


Link to post

Pacat, nici n-ai apucat sa pui poze cu ea macar sa vad si eu diferenta fata de "aveo american". Tu sa fii sanatos, fierul se indreapta.

Share this post


Link to post

inca una

 

inca una

 

sunt facute dim, prea mare .Oricum scuze am promis de mult.

post-8104-1202319429_thumb.jpg

post-8104-1202319725_thumb.jpg

post-8104-1202319824_thumb.jpg

post-8104-1202319948_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mdaaa...Frumos...

Imi plac tare mult paravanturile alea (cat au costat ?). :>

Da..poze mai recente ,eventual sa ne holbam si noi la ce a patit la "codita" ??? :) :P

Share this post


Link to post

bandouri 136 ron,cotiera 265,set paravant fata 138 ,paravant spate 96,aparatori noroi 88 ,toate in ron.

Fac poze si cu necazul meu ,cand prind tel lui fiimiu.

Share this post


Link to post

Cotiera arata foarte bine,chiar imi place.Cea de pe platinum (aia mica) nu mi se pare potrivita pentru masina.

Share this post


Link to post

Foarte frumos. Mai poti sa faci ceva cu ramele usilor la stalpul B - un autocolant negru ar fi exact de acolo, cum e la Lacetti. Adica ceva de genul:

2007_ChevroletAveoSedan.jpg

Bafta cu reparatia!

 

Si, era sa uit, merge si un autocolant la spate, sub nr. de inmatriculare :)

Edited by perfidus

Share this post


Link to post

Frumoasa masina puchi si culoarea care imi place mie, desi e cam pretentioasa.Sa te bucuri de ea si sa nu mai ai probleme.A mea e argintie are bandouri si culmea exact aceleasi aparatori la usi.

Edited by johnny72

Share this post


Link to post

Multumes la fel >johnny<..Da>> perfidus<<,urmeaza daca aduce >NNN<,sa schimb stopurile cu unele clare,cum ai pus in poza.Apropo nu se deslipeste colantul la apa??.

 

Asta e necazul.M-a tamponat unu in ziua mare la semafor.Culmea e ca eu stateam(bine ca am avut distanta fata de cel din fata.Pun poze asa cum m-a rugat un coleg.

 

inca una

 

 

 

asta e pacat de ea.

post-8104-1202393890.jpg

post-8104-1202394052.jpg

post-8104-1202394063.jpg

post-8104-1202394078.jpg

post-8104-1202394148.jpg

Share this post


Link to post

Multumim !!!!

 

Pacat...e o bijuterie de masina !!! :> =D> .

Daca ii pui autocolant si stopuri clare... :X :X ti-o cumpar fara discutii...!!!!

Share this post


Link to post
inca una

 

inca una

 

sunt facute dim, prea mare .Oricum scuze am promis de mult.

 

De unde ai luat badourile laterale? Sund cumva de Logan (au necesitat modificari)?

Share this post


Link to post

Sunt speciale de aveo eu am luat unguresti, cauta pe net e o firma din Dej care le importa.

Share this post


Link to post

Asa este,.>..HORIFITE<<,(vorba lui johnny),bandourile sunt originale GM,si au fost montate (lipite la reprezentanta).Desi am vazut si m-ai late(montate de ,di-bas Bucuresti ,pe ele este scris ,Aveo.

 

uite cum arata.

 

Salut.Revin,cu date despre consum.Amintesc ,am aveo sedan 1,2l.

Consumul a fost facut intre doua semnalizari benzina minima.

Perioada calculata 15-XII-08__11-I-08.Consum 10,7 /100km urban.Oras Brasov

O fii mult o fi putin??

 

Am uitat,astazi dau reset ecm.Dupa alimentare cu lukoil 95.Va tin la curent.

post-8104-1202729734_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ieri am schimbat (maciulia)schimbatorului .Cu una din piele (detalii tunning kalles)

post-8104-1203502306_thumb.jpg

post-8104-1203502327_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...