Jump to content
Sign in to follow this  
ediblue

Panasonic CQ-C1400N

Recommended Posts

Daca are cineva asa ceva, poate sa imi zica si mie cum poti sa setezi un post de radio sa isi schimbe singur frecventa ca atunci cand merge la drum lung eu sa nu ma mai ating de radio?

Share this post


Link to post

Nu am asa ceva dar poate te ajuta:la jaful meu am o setare undeva unde pot alege LOCAL SAU ADX.Pe ADX isi seteaza singur frecveta in funtie de frecventa pe care emite postul respectiv in localitatea respectiva.

Share this post


Link to post

Eu am un Panasonic RDP 123, seamana cu al tau dar nu stie MP3. La mine pe butonul rotund din dreapta (cu 2 jumatati rosii) in partea de jos parca scrie AF de la AutoFind. Are vreo 3 nivele (off, 1,2). OFF e evident, 1 si 2 sunt pt oras respectiv sosea afara.

 

Sper ca e la fel si la tine. Si sper ca asta iti doresti :scarpin:

 

Edit: asa arata al meu.

panasonic_rd-123_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Activezi funcţia "AF" (din câte ştiu eu asta vine de la auto-frequency şi e disponibilă pe orice HUD cu RDS).

Share this post


Link to post

Multumesc, da asta ma interesa...Sa plec din Bucuresti cu Europa FM sa zicem si sa ajung la Constanta si sa nu ating radioul si tot drumul sa se auda perfect ;)

Share this post


Link to post

Imi spune si mie cineva la tank-ul meu de pe Cielo cum se face? :rastabanana: :wallbanger: :lol:

Share this post


Link to post

Mi se pare că Tank-ul n-are RDS.

Share this post


Link to post

Evident ca n-are, eu am pus intrebarea aiurea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...