Jump to content
Sign in to follow this  
csergogaby

Ce odorizante (parfumuri) folositi in masina?

Recommended Posts

Nu folosesc nici un fel de braduleti sau chestii mirositoare! Ma doare capul de la ele.

Share this post


Link to post

Ambipur antitabac. :redface:

Share this post


Link to post

Cutie cu odorizant gel, rotunda, e foarte buna ca nu pica nimic din ea, nu imi arde bordu si nu imi sta nimic agatat in ochi, de oglinda si e numai 100.000 in Cora si cand intru in masina miroase asa de frumos a lamaie ca imi vine sa vars niste apa sa imi fac o limonada

Share this post


Link to post

Ambipur anti-tabac - 24ron

 

Super misto parfumul si puternic. Le-am mirosit pe toate si anti-tabacul e cel mai puternic. Cea mai buna varianta de pana acum, trecand prin braduti, cutii mirositoare si fiole ...

Share this post


Link to post

Bleah, gretos!

 

Eu raman tot la bradutul de pinacolada (chiar daca tine putin) si la cutia mirositoare de portocale.

Share this post


Link to post

Depinde si aici de gusturi, nu crezi?

Si mie mi se pare gretos un miros de portocale sau de capsuni intr-o masina ... dar in fine.

 

Eu sunt curios totusi de unde ati scos-o ca lichidul din ambipur gaureste bordul?

Share this post


Link to post

Ai dreptate, era numai o parere personala, n-am vrut sa te jignesc. Scuze, anyway.

 

Peace!

Share this post


Link to post
Eu sunt curios totusi de unde ati scos-o ca lichidul din ambipur gaureste bordul?

Nu-l gaureste, il exfoliaza doar. Am patit la passat si arata groaznic dupa :( .

Share this post


Link to post

Naspa situatie ... banuiesc ca este vorba de stratul subtire de vopsea de pe plastic.

Share this post


Link to post
Eu sunt curios totusi de unde ati scos-o ca lichidul din ambipur gaureste bordul?

 

Din experienta.

Share this post


Link to post

Confirm si eu; Ambipur si altele asemenea exfoliaza vopseaua de pe plastic. Mi-a exfoliat un pic vopseaua argintie de pe casetofon :wallbanger: ...Oricum, n-am renuntat la Ambipur; cand era oferta cu 2 la 20RON (Ambipur F1 Williams) mi-am facut stocu :mrgreen:

Share this post


Link to post
Confirm si eu; Ambipur si altele asemenea exfoliaza vopseaua de pe plastic. Mi-a exfoliat un pic vopseaua argintie de pe casetofon :wallbanger: ...
Si eu am patit-o cu Jet Fresh-ul pus cu orificiul in jos de baietii destepti de la spalatorie :wallbanger: . Casetofonul n-a fost afectat pentru ca am observat la timp, dar mi-a sters desenul indicator "deschis" de la una dintre aerisiri (nu stiu cum se numeste :> ).

Share this post


Link to post

Aerator :P Si DA! Amibur & co ataca bordul.

Share this post


Link to post

Unde pun eu la Aveo un mirosinol Glade sticluta ca pe o grila de aer n-as pune ca nu prea merge !?

Share this post


Link to post

Eu acum folosesc Wunderbaum, deoarece e relativ ieftin si e de calitate superioara fata de solutii similare. Momentan am in masina un bradut Wunderbaum cu miros de pepene verde.

Share this post


Link to post

Cum ti-ai dat seama ca e de calitate superioara?

Share this post


Link to post

I-a facut cep.

 

Daca nu curge sa pateze, ala e.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Cum ti-ai dat seama ca e de calitate superioara?

 

Circula informatia ca Wunderbaum astia sunt inventatorii 'cartonului parfumat in masina'. Deci calitate superioara. Nu stiu daca e adev.

Share this post


Link to post

Eu iau numai Wunderbaum "new car scent"(e albastru) - 5 lei la Cora...ma tine cam o luna, o luna si ceva...f placut mirosul. Am incercat si ambipur cand am cumparat masina dar mi se pare o mizerie...si scump pe deasupra.

Share this post


Link to post

Am trecut pe Glade antitabac. Nu miroase a nimic :D In schimb pretul e de top.

 

Culmea e ca eu nu fumez in masina, nu-s ce mi-a venit sa-l iau...

Share this post


Link to post

Wunderbaum Coconut..imi place cum miroase, cam numai asta iau..

e un bradulet portocaliu..

cateodata ambipur car

Share this post


Link to post

Am avut Ambipur si nu mi s-a parut cine stie ce asa ca m-am reprofilat pe Wunderbaum Vanilla. Dar am vazut la cineva un delfin din cauciuc parfumat care mirosea foarte bine. Cica din Cora. Cred ca-mi iau si eu.

Share this post


Link to post

Ambipur , parerea mea , ca am avut si de camera si de masina este - nu miroase deosebit , nu tine mult . De braduti , chiar Wb nu mai sant ce erau , nu tin mai mult de 6-7 zile si au murit . De ceilalti braduti , iei pentru aspect . Cei cu lichid de atarnat - Lukoil , varza - Petrom , varza , altele , varza - singurul care are miros deosebit si mai puternic m-i s-a parut Rompetrol . Cei cu lichid cu rezerva fara firma sant oribili - singurii care merita , au miros deosebit , de vanilie , de flori , tin si mult m-i s-a parut a fi Glade . Momentan am Rompetrol , il am sub bord unde il bate caldura si ma " abureste " mai mult decat as vrea fara sa apas pe el decat la 2 saptamani - mai sant cei la cutiuta My Shaldan ( din Metro ) care le-am pus in camera si am luat unul pentru cateva zile si in masina dar n-am simtit ca lumea mirosul - iese decat la caldura si n-o prea poti pune pe aceasta la caldura undeva , asa ca am renuntat --- as lua Glade dar nu stiu unde sa-l pun la Aveo , ca nu l-as pune pe una din grilele de caldura .

Cand am fost in Turcia , mi-am luat unul , frumos , albastru transparent , in forma de sarpe - nu va spun ce miros deosebit avea , nu pot sa-l compar , si mirosea si dupa 8-9 luni de zile - si a costat doar 5 dolari .

Edited by giony

Share this post


Link to post

MA FRA

ceai verde.

Este in sticluta cu dop din lemn.

Tine cam o luna, o luna si jumatate; mai putin vara. Se gasesc cam greu si numai prin spalatorii

Din tot ce am avut, e cel mai bun.

Facaturi ce sunt la noi pe piata ge WB sau ambipur...

Nu va amintiti bradutii WB cei de acum ani de zile? Daca scoteai unul de tot din punguta lesinai in masina, asa de puternic mirositori erau.

Share this post


Link to post

Acum am un saculet parfumat adus din Anglia care nu se compara cu ce e la noi in comert!In U.K. costa in jur de 3 lire si nu are nici o inscriptie pe el.Iar de la noi folosesc cele de la OMV.Miros acceptabil,nu costa prea mult si tin destul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...