Jump to content
Sign in to follow this  
kgula

Masina Mea Cielo

Recommended Posts

Pozitia casetofonului te`ar putea incomoda la schimbarea treptelor de viteza.

In caz ca esti fumator si esti si putin agitat la volan, risti sa atingi casetofonul cu tigara aprinsa in timp ce scrumezi.

Share this post


Link to post

:P Da...cd-playeru este acolo pentru k eu nu mai am "suportul" ala din fabricatie.Norocul meu k la mine in masina nu fumeaza absolut nimeni :D

 

Nu vrei sa ne scutesti de K-urile tale, daca ti-e lene sa tastezi, de ce mai postezi ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Pentru toti cei care doriti sa vopsiti plastic. Folositi spray bumper pentru plastice altfel se exfoliaza vopseaua. Pregatiti suprafata cu o laveta abraziva dupa care cu o carpa cu diluant curatati suprafata care se va vopsi.

Share this post


Link to post

Uite k am mai aparut si eu p forum,pe la masina am modificat la greu,las pozele sa vorbeasca in locul meu+ce nu am poze cu toate modificarile.Si ultimele achizitii la car nu am reusit sa fac poze sau filmari : Blitzuri in faruri , cotiera , si dvd

post-6388-1180417625_thumb.jpg

post-6388-1180417639_thumb.jpg

post-6388-1180417659_thumb.jpg

post-6388-1180417680_thumb.jpg

post-6388-1180417696_thumb.jpg

post-6388-1180417721_thumb.jpg

post-6388-1180417756_thumb.jpg

post-6388-1180417769_thumb.jpg

Share this post


Link to post

kgula: Draguta masina ;) ,sa te bucuri de ea :lavolan:

Ce fel de becuri sunt in bord?

Share this post


Link to post

Frumusica! Imi place mult cum a iesit grila fata! Iar la minusuri, dupa parerea mea, intra husele care sunt cam stridente si scrisul de pe capota!

Share this post


Link to post

Mersi pentru aprecieri...asa sa va raspund

(la cine a pus intrebari) In bord am leduri :tongue: ,iar husele nu`s chiar asa aprinse la culoare dar a acos telu asa :redface: ...si cu tatuajele la fel.Astept in continuare sugestii si pareri fie de bine fie de rau.Pedelele nu`s ale mele dar ale mele sunt exact la fel inafara de scris (ale mele nu au) :mrgreen:

post-6388-1180432871_thumb.jpg

post-6388-1180432936_thumb.jpg

Edited by kgula

Share this post


Link to post

Am revenit cu inca o doza de poze.Noua mea prelungire,folie pe geamurile alea din spate (cele 2 triunghiuri),am dat jos chestiilea alea cromate de pe bari,stalpii de la usi negrii,clantele negre.Urmeaza sa imi vina si prelungirea spate , pragurile si folie omologata.

post-6388-1182409293_thumb.jpg

post-6388-1182409316_thumb.jpg

post-6388-1182409338_thumb.jpg

post-6388-1182409356_thumb.jpg

post-6388-1182409384_thumb.jpg

post-6388-1182409397_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dar un set de capace pe cand? Nu de alta da macar sa fie toate la fel :P

Share this post


Link to post

Fiind late si apropiate, nu te incurca la condus pedalele?

Share this post


Link to post

Capacele... :spumelagura: cine are nevoie se serveste noaptea de la masina mea.Asa k in curand o sa le dau eu jos si o sa vopsesc marginea jantelor cu gri...Iar pedelele au fost destul de incomode dar m-am obisnuit si acum nu mai am nici o problema cu ele.Acum pun si eu o intrebare...cum vi se pare prelungirea?

Share this post


Link to post

Salut,dupa cum se vede am scapat de capace,si mi-am mutat numarul intr-un loc zic eu mai estetic.Dati-va o parere

post-6388-1183446022_thumb.jpg

post-6388-1183446043_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pune numarul la loc, da prelungirea aia jos si pune niste jante de aliaj. Mai bine terminati cu "tiuningareli" ieftine in fata blocului.

Share this post


Link to post
Pune numarul la loc, da prelungirea aia jos si pune niste jante de aliaj. Mai bine terminati cu "tiuningareli" ieftine in fata blocului.

 

Si argumentele ar fi? in afara de numar nu vad nimic anormal. Ai grija cu politia ca in Ramnicu Sarat au mintea odihnita toti agentii.

Share this post


Link to post

Argumente...

 

Prelungirea aia da impresia de fragilitatate. Se vede ca nu e de acolo. Jantele sunt vopsite ca la daciile alea vechi cu 4 ochiuri. Taoate elementele adaugate ulterior dau impresia de masina incarcata si imprastiata.

 

Ne apucam de tuning dar avem capace de toate felurile.

 

Un exemplu de masina lucrata curat e cieloul lui radu erd. Ce se incerca in rest cu huse colorate si pedale de aluminiu mie unul nu imi place neam.

Share this post


Link to post

Asta e frate.Nu poate sa fie placuta de toata lumea.Gusturile nu se discuta.Oricum prelungirea nu o sa o dau jos,pentru k o sa pun si praguri si pe spate una.

Share this post


Link to post

Gata "frate"...

Share this post


Link to post

Eu nu sint prea pasionat de "tiuning", ci doar as vrea sa corectez vizual unele mici scapari pe care le are masina , din punct de vedere estetic. Unul din lucrurile care nu imi place este felul in care sta placuta din fata (celalat era felul cum arata teava de esapament). Daca cea din spate se incadreaza perfect in locasul special prevazut, in fata e aiurea rau, bucliera fiind rotunjita, iar tabla aia dreapta asa, sta ca dracu'. Eu ma gindisem sa il inlocuiesc cu o placuta din aceea patrata, am vazut pe un Cielo si arata ceva mai bine.

 

Ideea lui kagula, de a monta placuta de inmatriculare mai jos, nu e chiar foarte rea. Chiar ar arata bine daca nu s-ar vedea pe bucliera locul de numar ramas gol. Se observa de la o posta ca lipseste ceva de acolo. Asa ca prefer sa sa il las asa, deocamdata. Din doua rele, il alegi pe cel mai putin rau.

 

Kagula, daca accepti sa primesti un sfat de la un "amator": incearca sa renunti la micile chitibusuri facute in fata blocului si investeste in niste jante de aliaj. Ai sa fii surprins sa constati ca imaginea masinii tale se va schimba in mod drastic, fapt pe care nu o sa il reusesti cu toate prelungitoarele, tatuajele, pedalele, etc. Se stie ca jantele imbunatatesc radical estetica unei masini. Ar urma apoi niste stopuri clare (cele din avatarul lui uskat sint bestiale!!!) si eventual o folie de calitate (omologata RAR), lucruri de bun gust, si la care lumea nu are cum sa strimbe din nas a kitch, ci doar sa se uite cu admiratie la masina ta. ;)

Edited by kAos

Share this post


Link to post

Frumoasa masina. Ce nu tine nimeni seama este ca omul nu are mii de euro pentru "tuning". El face cu ce are si iese ce poate. Tot e mai bine decat un stock. E ceva ...diferit. Asa ca nu va mai luati de el ca are prelungire si nu are jante. Cu timpul toate se rezolva...

Share this post


Link to post

De ce e mai bine cu o sorcova decat cu o masina? Doar intreb, nu afirm ca masina lui kagula a ajuns chiar sorcova.

Share this post


Link to post

lasa-l "frate " sa se desfasoare .. .sunt convins ca face tot ce poate =D>

Share this post


Link to post

Mersi naylui pentru aprecieri.Faza e k fac tot ce pot k sa-mi fac masina sa iasa in evidenta macar un pic.Folia si jantele ma costa mult deocamdata.Fac ce pot cu un buget de nesalariat. :( Si pana la urma tot or sa vina si jantele si folia.

Edited by tolin
Renunta la k, pentru ca altfel iti cresti warn-ul

Share this post


Link to post

Salut!Dupa ce a trecut un timp destul de bun am revenit cu ceva poze...In ultimul timp masina a suferit ceva mici "modificari".Folie omologata,pleoape,faruri fundal negru,scaune sport,voltmetru,jante,suspensie(nemontata),Devileyes,turbina electrica,.Bafta!

post-6388-1238703380_thumb.jpg

post-6388-1238703447_thumb.jpg

post-6388-1238703469_thumb.jpg

post-6388-1238703527_thumb.jpg

post-6388-1238703548_thumb.jpg

Share this post


Link to post

pune o plasa ceva pe difuzoare - sunt periculos de aproape de coate...

 

si iti doresc sa nu te "pupe" vreun camion - pentru ca nu va vedea sofereul becurile tale de frana...

Share this post


Link to post

Pai ziceai de jante, 'frate'...unde-s alea, ca pe poza nu se vad decat capacele?

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...