Jump to content
Sign in to follow this  
alexino

Daewoo Matiz E

Recommended Posts

Masina a fost achizitionata in iunie 2006. Este modelul economic, Euro 3.

 

Imbunatatiri:

Alarma si inchidere centralizata "Thunder"

Radio-cd Sony Xplod + boxe "Vdo"

Un set de covorase, avand in vedere ca cele furnizate de dealer erau jalnice

Un set de capace de roti la doar 40 lei :D

2 huse (masaj) care se aplica pe scaunele din fata + bonus o jusa de volan

Temporizare plafoniera furnizata de Abram Burel si mesterita de perfidus si Alinutz

Si altele minore pe care nu le mai mentionez.

 

Printre probleme tehnice cu, care m-am confruntat pana acum mentionez blocarea sistemului de inchidere al portbagajului, precum si inlocuirea bucselor la amortizoarele fata. Defectiunile au fost remediate pe garantie.

In prezent masina are 8200 km si funcioneaza ireprosabil. Sper s-o tina asa mult timp inainte.

post-3616-1169299200_thumb.jpg

post-3616-1169299250_thumb.jpg

post-3616-1169299338_thumb.jpg

post-3616-1169299385_thumb.jpg

post-3616-1169299423_thumb.jpg

post-3616-1169299456_thumb.jpg

post-3616-1169299502_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ca idee: pe punga vestei mele reflectorizante spunea ca daca o expun la soare se degradeaza, cel mai bine la loc uscat si ferit de lumina soarelui, e un plastic pana la urma :)

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masina, s-o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute si sa-ti fie acul la benzina tot timpul ca în poza care ai postat-o.

 

Cat ai dat pe huse? Eu am cumparat din Metro tot 2 huse cam ca ale tale cu 80 ron galben-negru si imi pare rau acum ca le-am luat; oricum din cate imi dau seama ale tale sunt mai rigide. Tu esti multumit de ele? Voiam sa vad o poza cu casetofonul pus (acum doar am zarit niste franturi din el), sa vad daca e la culoarea bordului si daca se potriveste cu interiorul, pentru ca multi isi trantesc un casetofon gri deschis pe bordul negru.Din cat am zarit, al tau e ok.

P.S. Eu pe capace am dat doar 24 Ron. :D

Share this post


Link to post

Capacele sucks, vesta pe scaunul soferului da impresia de tractor pe ogor sau camion cu cartofi in piata. In rest, masinuta e ca a mea si nu are cum sa nu-mi placa.

S-o stapanesti sanatos si sa n-ai probleme cu ea.

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

Vestele reflectorizante pot sta foarte bine sub unul din scaunele din fata, sunt si mai la indemana decat puse pe scaun sau la luneta, de trebuie sa faci mana grebla pana acolo. Si nu inteleg de ce ai pus vesta asa, ca stai jumatate de ora sa o demontezi de pe scaun si sa cobori din masina.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Salut

 

Off topic:

@Alexino: Si ce faci cu vesta?????

Da-o jos de acolo ca nu iti trebuie.

P.S. Mie unul (care am vazut masina) imi place tare mult alarma.

 

 

Numai bine

Share this post


Link to post

Masinuta o cunosc, am mai intalnit-o ... dar omule, da-o in colo de vrajeala ... parca aveai si tu gusturi odata ... de mult :) vesta aia ... cah cah :P

In rest cati mai multi km fara probleme, si amortizorea okei :D

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

Vesta a fost achizitionata si "pozitionata" de tata si din respect am lasat-o un timp acolo, cu toate ca stiu ca da ca nuca-n perete. Multam tuturor atat pentru urari cat si pentru critici. :mda:

Share this post


Link to post

Pai cand stii ca trebuie sa conduca tatal tau masina, pui repede vesta, cand iesi tu o scoti :)

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

Sau mai bine ...da-i sa citeasca noul cod sa vada cu ochii lui ca nu este obligatorie :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...