Jump to content
Sign in to follow this  
mad_voly

Logan Ambition 1.5 Dci

Recommended Posts

Daca montezi evacuare dubla sport, sunt de parere, ca trebuie sa renunti la inscriptiile cu motorizarea de pe capota portbagajului.

Bafta !

Share this post


Link to post
Pasul urmator ar fi : fie sa imi fac o evacuare dubla inox Borla cu 5 milioane , gasisem eu la o firma de tunning in Pitesti sau sa ies mai ieftin cu o toba sport.. :-?

Pentru ce iti trebuie evacuare sport la o masina diesel, ca sa auzi mai tare motorul?Oricum la diesel orice tips ai pune se face taciune in cel mai scurt timp :| .

din aceeasi linie: pentru ce iti trebuie evacuare dubla la un motor de 70 de cai? Vrei sa distribui fumul mai uniform?

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Evacuare dubla la 65 de cai? =)) Cu toata stima, mi se pare penal.

Incearca sa schimbi rotile de pe fata cu cele de pe spate, daca ai jantele strambe sau cauciucurile bulite.. degeaba echilibrezi. Daca toate astea sunt ok, vezi la bucse, caseta, capete de bara.. si fuzeta.

Share this post


Link to post
Pentru ce iti trebuie evacuare sport la o masina diesel, ca sa auzi mai tare motorul?Oricum la diesel orice tips ai pune se face taciune in cel mai scurt timp :| .

din aceeasi linie: pentru ce iti trebuie evacuare dubla la un motor de 70 de cai? Vrei sa distribui fumul mai uniform?

@andreib

Nu ai mai vazut masini diesel cu evacuare dubla sau cum?

Share this post


Link to post
@andreib

Nu ai mai vazut masini diesel cu evacuare dubla sau cum?

 

 

Ba da! dar..motoare...peste 2500cmc..Si..in general,V-urile..sunt motoare marii care..au nevoie de evacuarea respectiva! Parerea mea e sa te gandesti mai bine! Am avut si eu un dci full(varianta de 70cp si..a fost relativ ok masina! A fost ceva intermediar! Am tinut-o doar 3 luni.. Desii a fost masina noua! Nu am facut cu ea deacat cca 15000 km) S-o stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post

Eu am vazut masini cu evacuare dubla..dar nu pe LOGAN :) )

Share this post


Link to post

Eu am vazut si pe logan...Cred ca o sa raman doar la o toba mai ca lumea

Share this post


Link to post

Cea mai buna alegere. Si eu am diesel, 1.7 cdti 80 hp, pe care o voi remapa pana la 105 hp. Dar tot nu ii voi pune evecuare dubla...nici macar tips in capatul tobei existente, cred...Sunt chestii mai importante de lucrat la o masina.

Share this post


Link to post

mad_voly felicitari pt masina ! Se vede ca e intretinuta, am observat stergatoare aerotwin.

Arunca o privire aici.post-7263-1201178279_thumb.jpgO mica sugestie! Daca te intereseaza, da-mi PM.

Sa te poarte sanatos !

Edited by last
Lasa reclamele!

Share this post


Link to post
@andreib

Nu ai mai vazut masini diesel cu evacuare dubla sau cum?

Am vazut si dieseluri logan cu tips cu leduri la evacuare, si cu aripioara de rechin pe plafon, dar asta nu inseamna ca sunt de bun gust. Toba sport e de efect la un motor tinut in turatii mari, si nu e cazul la diesel, cu atat mai putin la amaratul de 65 cp.

Share this post


Link to post

Neaparat la evacuarea dubla trebuie sa pui 1.5 DCI. Am vazut ca e la moda. :D

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post
Revin cu cateva impresii acum, cand loganu meu a " implinit" 35500km. Dupa atatia km efectuati intr-un singur an de cand am luat-o ma supara un singur lucru la ea si anume ca imi vibreaza putin volanul si nu prea imi dau seama ce are desi i-am echilibrat rotile.

 

Loganul este o masina decenta si cu costuri mici de intretinere . Dar cel putin in cazul meu au aparut si alte "mici" detalii suparatoare la numai 25 mii de KM . Un mic exemplu : interiorul scartaie din toate incheieturile la orice fel de denivelare . Si franele sunt proaste (cel putin la varianta pe care o am eu , fara ABS)

 

Imi plac modificarile pe care ti le-ai facut pana acum , dar nu-ti pune evacuare dubla :)

Share this post


Link to post

Nici eu nu am mai pus tot ce mai scartaie prin masina si mai maraie :) ) M-am referit strict la problemele mai grave care , din cate se pare, nu sunt multe

Share this post


Link to post
@andreib

Nu ai mai vazut masini diesel cu evacuare dubla sau cum?

Ba da, am avut una. Era un v6TDI de 2500cmc cu evacuare dubla din fata pana in spate dar macar de bun simt avea teavile de evacuare orientata in jos ca sa nu admire tot orasul tipsuri afumate :| .

Share this post


Link to post

Si tucson 2.0crdi are evacuare dubla.

 

Serios acum, daca vrei sa faci ceva scoti catalizatorul sau montezi niste valve inainte de el. Si un diametru mai mare al evacuarii iar ajuta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...