Jump to content
Sign in to follow this  
vicaur

Afisare Temperatura

Recommended Posts

Salut!

Am si eu Aveo cu climatronic. Am schimbat afisarea la temperatura din grade C in grade F.

Nu stiu cum sa trec la grade C.

Mersi.

Share this post


Link to post

Meresi pentru intampinare.

Nu stiu procedura inversa.

Share this post


Link to post

Daca ai 2 butoane (menu/set) + 2 sageti (sus/jos) cum am eu, apesi si tii apasat 2-3 secunde pe meniu (sau pe set) pana cand incepe sa clipoceasca temperatura (F in cazul tau), apesi sus sau jos pana cand se schimba in C si apoi tii apasat din nou (scurt sau lung, nu mai tin minte) din nou tasta miraculoasa (meniu sau set).

 

Stiu ca e destul de evaziv raspunsul dar cu putina rabdare o sa nimeresti.

Share this post


Link to post

Nu am gasit un topic special dedicat asa ca mentionez problema aparuta aici....azi dimineata totul ok dupa, stationare in parcare si o poaie nu de mare intensitate nu mai am afisaj la calculatorul de bord, mai precis, bag cheia in contact dau prima a doau pozitie se aprind absolut toate liniile de pe afisaj dupa care pe pozitia de lucru totul este stins....am apasat butonul de schimbare pe pozitia temp, km, etc apar niste linii total intamplatoare pe afisaj nici asta cu vreo regula, apar, nu apar, etc Sa fie doar afisajul sau posibil si calculatorul de bord sa faca vreo figura? Am vrut sa fac o resetare prin scoaterea bornei acumulatorului insa cum ploua am amanat operatiunea eventual pt maine....multumesc anticipat pt sugestii!

Share this post


Link to post

Avalansa de raspunsuri :)

Daca foloseste cuiva, afisajul a facut figuri datorita umezelii, a revenit la normal fara nicio interventie!

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...