Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Sunt curios unde veti pune stampila in turul 2, intre Gigi si Base.

Pt ca orice initiativa legislativa prin care impiedici un presedinte demisionar sa mai candideze este si va fi declarata neconstitutionala. Deci intre cei 2 de mai sus veti alege, ca pe altcineva nu vad in turu' 2...geoana e o gluma proasta (din fericire).

Share this post


Link to post
Ce a scos Basescu la lumina? E careva prin puscarie?

 

@Iuliana faci o confuzie, nu Basescu trebuie sa ii acuze sau sa ii condamne.

JUSTITA trebuie sa se ocupe de treburile aste. Nu crezi?

Sau tu vezi in presedinte un dictator?

:scarpin:

Share this post


Link to post

Stai cuminte ca si curtea e pesedista, si fara presinguri de la basescu si secu, vor vota ce le pun ailalti pe masa.

Nu pot sa inteleg cum a putut fi atat orbit, sa nu inteleaga ca astia il fac, cand era clar ca lumina zilei.

Si nu s-a terminat..

Share this post


Link to post

In cazu' asta, va chem la rEVOLUTIE, la Universitate :mrgreen:

 

Daca Curtea (cacofonia e intentionata) vrea asa, atunci Becali Presedinte direct din primu' tur.

Share this post


Link to post

voi chiar vorbiti serios? gunoiul ala de becali chiar are sanse sa ajunga presedinte?!? :o

Share this post


Link to post

Mai bine inchideti topicul un timp mai pana dupa referendum... :mrgreen: O sa inceapa lumea sa se agite prea tare... :tongue:

Politica e ca un ecler stricat... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Cat a fost ministrul Transporturilor a facut si flota si CFR-ul varza :spumelagura: ...si cu toate astea l-am votat...si cu toate astea cred ca la mom actual nu are contracandidat pe masura, cu toate defectele lui, care sunt destule si deloc minore.

Acum sper sa nu-si dea demisia si sa conduca un mandat complet, in timpul caruia sa mai apara ceva figuri noi si mai credibile prin politica, sa avem si noi pe cine vota.

Clar, Becali si Vadim nu sunt o solutie viabila.

 

parerea mea :scarpin:

Share this post


Link to post

Becali e pe locul 2 in preferintele electoratului dupa Base, la mare distanta de restul plutonului...deci are sanse maxime.

Share this post


Link to post
Cat a fost ministrul Transporturilor a facut si flota si CFR-ul varza :spumelagura: ...

 

1. CFRul a fost mereu varza.

2. In felul asta ai renuntat la transportul pe caile ferate si ti-ai luat masina straina: Logan :tongue:

 

Basescu nu e tocmai un tip de presedinte model. Dar altu mai bun nu vad. A mai fost o situatie cand am avut de ales intre iliescu si vadim. Am ales raul mai mic.

Share this post


Link to post

Treziţi din somnul slinos, cu unsoarea curgând prin colţul râturilor hamesite, mereu clefăind la troaca fără fund a avutului bietei ţărişoare Romanica s-au năpustit dumnealor, haita de jigodii nestârpite la vreme sa-l linşeze politic pe Băsescu.

Sper să nu le meargă, să inţeleagă românii ca ţara nu e la cheremul burdihanelor scârbavnice din parlamentul asta de tot că_ _ _ul.

Share this post


Link to post

Presedintele Traian Basescu va sosi in Piata Universitatii in aceasta seara, dupa ce Parlamentul a votata suspendarea sa, dupa cum a confirmat purtatorul de cuvant al Administratiei Prezidentiale. In Piata Universitatii au inceput inca de la pranz sa se stranga bucuresteni care protesteaza impotriva Parlamentului. In jurul orei 13.30, aproximativ 60 de persoane se aflau in fata Teatrului National, avand pancarte cu mesaje de sustinere a presedintelui si contra actiunii Parlamentului. Cititorii HotNews.ro discuta aprins pe forum despre un miting, programat pentru ora 18.30, in aceasta seara. Si pe forumurile altor publicatii online sunt sute de mesaje privind un miting in Piata Universitatii, iar pe Yahoo Messenger si prin intermediul SMS-urilor circula mesaje precum La 18.30, la Universitate!!! Let's kick some parlamentars ass!!!! (This in mass, but only mass could do it). "Trebuie sa iesim in strada...daca noi i-am ales pe parlamentari tot noi trebuie sa le aratam ca nu ne mai reprezinta...sa le fie rusine...rusine fata de tara asta, scrie George pe forumul HotNews.ro. Si daca o sa fiu singur voi merge in Piatza Universitatii la 18.30 pentru a-mi exprima protestul fata de acest abuz incredibil si intolerabil al parlamentului, spune Derco.

UPDATE: Cititorii din alte orase mari (Cluj, Timisoara) au inceput sa discute despre mitinguri impotriva restauratiei, organizate in pietele centrale.

 

 

Cum isi permit mai astia sa suspende ei alesi pe liste in spatele unor initiale un opresedinte ales direct de popor!....Deci ma duc la meeting nene|!....Sunt social democrat in cum gandesc, dar ceea ce se intampla acum nu are legatura decat cu labagismul politic...social democratia e dead in Romania... Deci unde ne vedem!?!?

Share this post


Link to post
Multumim, am scapat de o personalitate minora care poza in presedinte de tara! Toata adunatura de personaje ciudate din parament au facut si ei odata ceva pozitiv.

 

Data viitoare voi avea mai multa grija unde voi pune stampila.

 

Deci daca iese Vadim in locul lui Base la tine vin sa-mi finantez emigrarea din tara asta de kkt. :redface: Cu micul Hitler presedinte putem sa ne gandim iarasi la armata obligatorie, sa ne uitam spre cer dupa bombardiere, apoi la ex-Iugoslavia si Afganistan ca sa vedem cum va fi la noi. De Becalli am o parere putin mai buna, dar nici p-asta nu-l simpatizez prea tare, cursuri de indobitocire nu-mi trebuie, le am deja.

Basescu, bun-rau cum era el, era cat de cat ok pt tara asta de kkt, mergea tara, stramb ca o dacie de camp, dar mergea, fara amenintari din afara.

 

In turul 1 imi VOI ANULA VOTUL, iar in turul 2 cred ca pe base il votez (de fapt votez contra Vadim), ca nu mi-am dat licenta inca si nu pot sa emigrez cu una cu doua.

Nu inteleg de ce nu se spune pe la TV si de optiunea de anulare a voturilor, sa se vada ca poate n-avem pe cine vota in tara asta de kkt.

Si cu asta inchei primul meu post pe acest topic pana acum neinteresant pentru mine. Politica si stirile de la ora 7 ma dezgusta, le prefer pe cele de la ora 5, alea nu ma privesc personal.

Share this post


Link to post

Cum se intervine, mai exact, peste o hotarare a Parlamentului?

Share this post


Link to post

Zeule, sincer, cunoscandu-ti convingerile politice, ma asteptam sa fii pro :) Sincer ma bucur ca ai gandit ca un ROMAN. Felicitari, daca 30% din parlamentari ar gandi ca noi suntem stapanii lor si nu ei stapanii nostri nu s-ar fi ajuns in situatia asta. Din nefericire traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

Fantoma votului uninominal a facut asta posibil! Cand au simtit ca li se zguduie scaunul platit cu bani grei au inlaturat primejdia! Boierii romani care fugeau la stambul si plateau mazilirea domnului! RUSINE sa le fie!

Share this post


Link to post

Sa nul il zeificam pe Basescu. Dar nici invers.

E raul cel mai mic.

 

Deci, cum se intervine, mai exact, peste o hotarare a Parlamentului?

Share this post


Link to post

ZEU a pus punctul pe I, nu este normal ca niste hahalere sa schimbe presedintele(fie el si Base) ALES DE POPOR. Adica pana mea iar ne intoarcem la conducerea PSD, oricum guvernul este sustinut de PSD si presedinte interimar este Vacaroiu (daca nu ma insel ???). Cred ca plec si eu la miting ...poate vind ceva mp4 playere pe acolo :) )

Share this post


Link to post

Nu prea ai cum ...decat prin strangere de semnaturi cred ...Nu stiu !!!....

Mircea convingerile mele sunt convingeri dar nedreptatea si prostia nu le suport!..SI ceea ce s a ntamplat azi e strigator la cer!Sincer SPER TARE MULT CA BASE SA NU SI DEA DEMISIA!!!....Trebuie!!...

Share this post


Link to post

Sincer eu ma intreb de unde s-au scos 322 de voturi "pentru", 108 "impotriva" si 10 anulate. Parca lipsesc niste parlamentari de la apel. Pe unde au umblat nesimtitii aia de nu au avut timp sa vina la sedinta?Sau de suparare au iesit din sala taman parlamentarii PD si PLD cum se face de obicei cand nu le convine ceva? Halal conducatori avem.

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Auziti ce zice Tariceanu : "Basescu nu mai are dreptul moral sa mai candideze la un nou mandat."

Share this post


Link to post

SUNT DEZGUSTAT!! La miting!!!!

Nenorociţii dracului! Susţinătorilor PSD nu le doresc decât anularea cotei unice de impozitare (şi, implicit, reducerea cu 1/3 a salariilor medii şi mari :mrgreen: ). PUCK FSD!

Edited by rzvpopa

Share this post


Link to post

Si curvele de udmr-isti spuneau ca nu voteaza pentru demitere.

PNL era clar ca voteaza, si-a pregatit bine terenul, l-a debarcat de PeDeu cu 2 saptamani inainte sa nu aiba nici cea mai grija.

 

Deci treaba sta asa..

presedinte - vadcaroiu, da el e in vacanta asa ca ramane Titus Steel de Rusu de la cluj cu evanghelie de la B, cu ilici si gasca din moldova.

prim-ministru - Efix

ministru de interne - tericeanu

 

Bre.. da votarea asta e tare.. alegi unu de la pd si iese pina la urma tot de la psd.

 

N-ai mijloace sa treci peste parlament in sitiatia de fata, sunt cazuri in care curtea constitutionala are un cuvant, dar in cazul asta nu.

Share this post


Link to post

Da muistu asta de Tariceanu n are frica de D-zeu!?!?....A uitat maimuta cum si a dat demisia acum vreo doi ani!?!...Dupa ce Base l a pus PM acum i-o trage pe la spate ...Ei lasa ca l-o bate Dzeu !!!...

Share this post


Link to post

Deci ce n-au reusit la alegeri au reusit cu miscari machiavelice.Suspendarea asta eu o traduc asa:popor ne doare in pix ca tu l-au votat NOMINAL pe Traian Basescu presedinte.Si noi suntem alesi tot de tine dar tu habar nu aveai cine suntem.Acum ai ocazia sa vezi ca daca ai facut prostia sa ne dai puterea noi facem ce vrea muschiul nostru cu ea.Si sa nu dea sfantul sa mai alegi cumva un alt presedinte care nu ne convine noua ca il suspendam si pe ala imediat.

Share this post


Link to post

Tommy tetelu ...Sa nu si dea demisia si la referendum sa le rupem fata!!!...L-au lasat serviciiile bai fi mi ar sila !!...Media e la Voiculescu deci e greu e tare greu sa facem, ceva dar oricum la 18.30 la Universitate!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...