Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Asta e minciuna preferata a aplaudacilor.

Cu renuntarea la imunitate in 1996, a fost doar un gest ieftin care a prins la naivi si aplaudaci: Basescu a demisionat cu cateva luni inaintea alegerilor din noiembrie 1996. dar s-a pus pe primul loc pe lista de candidati ai PD pentru Camera Deputatilor in judetul Vaslui si a obtinut numirea ca Director de campanie electorala al lui Petre Roman. Oricum stia ca in cateva luni nu putea sa i se intample nimic. Nu am auzit sa fi renuntat in continuare la imunitate pentru a fi cercetat si judecat.

Ce spuneam, minciuni ieftine.

Eu nu te-am jignit , daca parerea ta este ca cei ce sunt cu base sunt aplaudaci , si eu am parera ca cei care nu sunt cu el sunt tolomaci . E bine ?

Ti-am scris undeva mai sus ca am fost membru ( cu acte ) liberal , dar mi-am dat seama cat sunt de loaze .

Legat de flota am vazut ceva mai demult un documentar pe un post TV nu mai tin minte care unde erau prezentate niste acte de vanzare ale unor nave din flota romana , ghici de catre cine erau semnate , de Hrebenciuc .

In alta ordine de idei Base a fost singurul politician care a renuntat la imunitate , daca nu iti aduci e aminte e numai si numai problema ta .Minciuni ieftine sunt multe din cele sustinute de tine ( unele dintre ele seamana leit cu cele prezentate la posturile TV aservite ) .

Edited by body

Share this post


Link to post

drunk.gifdrunk.gif Si noi pe cine votam? drunk.gifdrunk.gif

 

Pai daca esti tigan, curva, sau L. Orban (alcoolic), cu alte cuvinte, daca esti de bun simt :) ), votezi cu base ;) .

Edited by zet

Share this post


Link to post

Eu unul voi vota un presedinte cu păr.

Presedintele in erectie si fara par tocmai mi-a taiat din salar, in noiembrie si decembrie voi avea (si eu si sotia), cate 30%. Nu e sigur 100%, insa daca e asa, pica revelionul si gumele la masina.

Cu ultimele puteri, bashe isi alunga din ce in ce mai multi sustinatori. Oricum, de la profesori pun pariu ca s-a lins pe bot in proportie de 90% de voturi.

Share this post


Link to post

Eu unul voi vota un presedinte cu păr.

Presedintele in erectie si fara par tocmai mi-a taiat din salar, in noiembrie si decembrie voi avea (si eu si sotia), cate 30%. Nu e sigur 100%, insa daca e asa, pica revelionul si gumele la masina.

 

Asta e cel mai fain, Romania te iubesc: Basescu i-a taiat domnului din salar', altu' in locul lui Basescu ne dadea 25 de mii de euro pe cap de bugetofag. Base, esti un dictator! scoate cozonacu', chiorule, si gumele, chelbosule!

Edited by zet

Share this post


Link to post

Daca iese ala fara par va inchide si buda nu doar scoala.

Share this post


Link to post

...Presedintele in erectie si fara par tocmai mi-a taiat din salar, in noiembrie si decembrie voi avea (si eu si sotia), cate 30%. Nu e sigur 100%, insa daca e asa, pica revelionul si gumele la masina.

...

 

 

Wooow...condoleante. Pica revelionul?!?! Ce dezastru. Domn' profesor, probabil nu esti singurul in acesata situatie si crede-ma ca unii au probleme mai grave/importante decat aceea ca"le pica revelionul". Ca bugetar, ar trebui sa te bucuri si ca vei primi restul de 70%, ceea ce cred ca tot e mai bine decat nimic. Da' las ca vine psd-ul, o sa-ti faca cado' revelionul ca sa nu fii suparat cand va zbura un numar "infim" de functionari...

Share this post


Link to post

Lamuriti-ma ce a facut cheliosul si ai lui pentru mine, ce au facut pentru voi si ce au facut pentru tara. Va spun eu: au pastrat taxa auto (si au marit-o la nesimtire), au raparat o gramada de drumuri (atat de bine ca s-au stricat la loc), au inceput autostrazi - cele mai scumpe din lume, au instaurat o dictatura, au "portocalizat" pana si troite si biserici (am sa pun poze). Zilnic aproape se fac bai de multime, se rade sagalnic si suntem amagiti de pe o zi pe alta. Se doreste parlament unicameral- foarte bine, o sa fie, portocaliu, evident, instrumentat de tatucu. Pana la dictatura mai e doar un miiic pas. De aia se uita urat americanii la noi. Sper doar sa nu fie fraudate alegerile, cu toate ca turismul electoral va fi in floare. Referendumul e o manevra, nu-si are rostul.

Share this post


Link to post

Da' las ca vine psd-ul, o sa-ti faca cado' revelionul ca sa nu fii suparat cand va zbura un numar "infim" de functionari...

 

Apropos de venire: eu din cate stiu, avem o majoritate de 65% care face legea in Romania: a dat jos guvernul, nu a investit urmatorul guvern... ce sa mai incolo si incoace: CONDUCE. Sunt 65%, si conduc, fac exact ce vrea muschiu lor, nu mai crede nimeni ca pdl-ul conduce ceva.

Muschiu lui 65% vrea printre altele sa nu luam transa fmi + banii de la ue, un kk de 2,5 miliarde euro... asa ca da-i bataie dom' profesor, voteaza cu coalitia anti, proverbu ala: si bip, si cu banii luati beneficiaza de o completare pe masura: si ii mai si votez pe parosi :) ).

Share this post


Link to post

Nenea, esti pedelist? Si doare?

Share this post


Link to post

au pastrat taxa auto (si au marit-o la nesimtire), au raparat o gramada de drumuri (atat de bine ca s-au stricat la loc), au inceput autostrazi - cele mai scumpe din lume, au instaurat o dictatura, au "portocalizat" pana si troite si biserici (am sa pun poze). Se doreste parlament unicameral- foarte bine, o sa fie, portocaliu, evident, instrumentat de tatucu. Pana la dictatura mai e doar un miiic pas. De aia se uita urat americanii la noi. Sper doar sa nu fie fraudate alegerile, cu toate ca turismul electoral va fi in floare. Referendumul e o manevra, nu-si are rostul.

Valeu, frate. Asta e din ciclul: Simptomatic, idiosincrazia dilematica isi reverbereaza atenuant ecourile absconse... (goagal pt restul). Domnu' profesor, invatati-ma si pe mine: cum reusiti ca din mijlocu' infamei dictaturi, sa il ponegriti pe tatuc ca fiind fara par? sunteti Rambo? sau postati din exil?

Share this post


Link to post

Mda, doare rau. Nasol.

Share this post


Link to post

Muschiu lui 65% vrea printre altele sa nu luam transa fmi + banii de la ue,

Adevaru' e ca si muschiu lui Basescu n-a mai putut de Romania fix in aceeasi masura. Nici nu putea sa-l puna pe Johanis si sa fi avut guvern de 2 luni.

 

Ma uit la cate unii cum o dau p-aia ca prim-ministrul desemnat e numai responsabilitatea presedintelui, si partidele n-au nici o treaba. Pai fratilor, ala daca face guvernul si guvernul vrea sa treca vreo lege, cine tre' sa i-o aprobe ?! Nu cumva Parlamentul ?? Deci cum poti spune ca partidele n-au nici o treaba cu desemnarea premierului ?? Pai numai daca lasi la o parte orgoliile si iei o situatie ideala, deci fara scandal si interese: un presedinte de dreapta, un guvern de dreapta (ca deh zicem noi ca guvernul e responsabilitatea presedintelui) vrea sa bage o lege formulata cu idei de dreapta, dar tu in Parlament ai o majoritate de stanga care nu este de acord cu ideea de dreapta, ce faci ?? Nu este logic ca orice guvern PENTRU A FACE CEVA are nevoie de sustinere parlamentara ?? Deci nu e clar ca presedintele trebuie sa numeasca o persoana cu sustinere parlamentara IN MOD NORMAL ?? In 1996, 2000, 2004, 2008 DE CE au trecut guvernele propuse din prima ?? Va spun eu: PENTRU CA AU AVUT SUSTINERE PARLAMENTARA !

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Pai nu-l putea instrumenta, ca pe Boc-poc. Ii trebuie marioneta, altfel nu se simte bine.

Share this post


Link to post

Nenea, esti pedelist? Si doare?

 

Asta e tot ce poti? nu ai auzit de injuraturile la moda in campanie? Nu sunt pedelist, dar conteaza? Nu mai bine ma intrebai tu daca nu cumva sunt tigan, sau prostituata, sau alcoolic?

Share this post


Link to post

Nu am facut referire la asa ceva. Vad ca esti foarte activ, ai grija la tensiune.

Share this post


Link to post

Lamuriti-ma ce a facut cheliosul si ai lui pentru mine, ce au facut pentru voi si ce au facut pentru tara.

Asa, ca fapt divers, tu ce ai facut pentru tara?

 

Va spun eu: au pastrat taxa auto (si au marit-o la nesimtire),

Da, basescu e nesimtit pentru ca nu l-a tinut pe tariceanu in lesa si nu i-a dat peste bot. De curiozitate, cand s-a lucrat ultima data la taxa auto?

 

au raparat o gramada de drumuri (atat de bine ca s-au stricat la loc),

Parca asta e numai din cauza pdl si nu de cand lumea si pamantul (a se citi de la revolutie incoace).

 

 

au inceput autostrazi - cele mai scumpe din lume,

Aha, de acord... le-au inceput.

 

au instaurat o dictatura,

 

Zau? De asta iti poti tu exercita votul democratic...

 

au "portocalizat" pana si troite si biserici (am sa pun poze).

Mdea, si unde nu a reusit el, le-a inrosit si ingalbenit altii...

 

Zilnic aproape se fac bai de multime, se rade sagalnic si suntem amagiti de pe o zi pe alta.

Ciudat, asta imi aduce aminte de un zambet celebru...

 

Se doreste parlament unicameral- foarte bine, o sa fie, portocaliu, evident, instrumentat de tatucu.

Mdea, de ce ti-e frica, nu scapi...de care tatuc? Ala de la '89?

 

Sper doar sa nu fie fraudate alegerile, cu toate ca turismul electoral va fi in floare. Referendumul e o manevra, nu-si are rostul.

 

Si asta o stii din documentele si sursele lui nica si vanghele?

 

Nu mai bine ma intrebai tu daca nu cumva sunt tigan, sau prostituata, sau alcoolic?

Ai uitat fanatic...si parca mai era ceva... =))

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Vad ca esti foarte activ, ai grija la tensiune.

 

Vad ca suntem la fel de activi, reply pe reply. Merci pt preocupare. Ai si tu grija la cozonac si la gume, poate reusesti sa iti atingi aceste teluri fara sa ti le dea tatuca.

Share this post


Link to post

Zeneseu- matale iesti hanalist politic? vad ca iei la rost fiecare vorbulita. Cum poa' sa srie tastatura aia, nene...

Zet- sa-ti traiasca leafa, nu toti sunt asa de norocosi ca tine. Am sa iti trimit cozonac, sa nu te ineci cu el. Oricum nu de asta era vorba, ci de o iesire undeva. Dar vad ca te apasa.

Share this post


Link to post

Zeneseu- matale iesti hanalist politic? vad ca iei la rost fiecare vorbulita.

Aaaaaa...sa-mi fie cu iertare indrazneala. Da' totusi, imi raspunzi la alea?

 

 

Zet- sa-ti traiasca leafa, nu toti sunt asa de norocosi ca tine. Am sa iti trimit cozonac, sa nu te ineci cu el. Oricum nu de asta era vorba, ci de o iesire undeva. Dar vad ca te apasa.

 

Stii, norocul si-l face omul dar deh...

Si nu apasa pe nimeni de iesirea ta. Asta e pura ta impresie; dar deh, daca iti place sa o dai in penibil...

Share this post


Link to post

Mda, halal coleg... Din prietenie, nu? Pedelist si tu? Pacat.

Share this post


Link to post

Zet- sa-ti traiasca leafa, nu toti sunt asa de norocosi ca tine.

Fallacy - Non sequitur.

Cuantumul veniturilor mele nu schimba faptul ca tu astepti de la tatuca sa nu iti taie din salariu.

Share this post


Link to post

Mai, eu de salariul ala depind. Cu el imi platesc masina, telefonul curentul etc. Daca tu stai cu mama si iti plateste ea tot, bravo tie. Eu sunt pe picioarele mele si muncesc pentru a SUPRAVIETUI, nu pentru a "trai bine". Cu un salar de 10 mil eu NU traiesc bine, cum ne promitea tatucu' bashe.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Mai, eu de salariul ala depind. Cu el imi platesc masina, telefonul curentul etc. Daca tu stai cu mama si iti plateste ea tot, bravo tie. Eu sunt pe picioarele mele si muncesc pentru a SUPRAVIETUI, nu pentru a "trai bine". Cu un salar de 10 mil eu NU traiesc bine, cum ne promitea tatucu' bashe.

 

A inteles toata lumea ca tu vrei salariu mare, ce nu ai inteles tu este ca basescu nici nu iti da si nici nu iti taie din salariu. Si inca o chestie, o spunea un coleg mai devreme: tu faci parte dintre norocosi: altii au primit un preaviz. Dar nu-i nimic: Mergi si voteaza un paros! O sa ai salariu mare! pe cuvant!

Share this post


Link to post

Te felicit ca-l ai tu mare (salariul). Eu nu muncesc, eu stau acasa si astept sa vina banul la mine. Vreau doar un salar decent. Si base ne-a amagit, a recunoscut oficial ca a fost o promisiune fara acoperire. Si nu o spun eu, a spus-o el la stiri. Voteaza linistit.

Share this post


Link to post

Leutzu, dar tu maine nu mergi la targoviste? :D

 

Ce dracu sa fac eu la targoviste?

Am o vaga impresie, Tommy, ca ma crezi un fanatic PNL-ist. Te inseli amarnic, la serviciu au fost fosti directori PNL-isti pe care i-am injurat de nu s-a putut, a fost un director PSD-ist fara care eu acum eram fara job, si acum sunt unii directori pd-isti foarte OK, sunt oameni si oameni in toate partidele, unii buni si altele scarbe. Eu nu am nimic cu cei care sunt profesionisti, pentru ca sunt de parere ca de astia este nevoie. Iar faptul ca nu il mai inghit pe Basescu nu se datoreaza culorii mele politice ci pentru felul in care se comporta, pentru felul in care vorbeste si pentru modul in care se comporta. L-am votat la primarie (si sincer spun ca l-as mai vota ca primar al Bucurestiului), insa NU este un bun presedinte, un presedinte trebuie sa fie mediator...iar el nu prea paote sa-si asume acest rol si nici nu vrea acest lucru. Ca presedinte nu poti sa iti asumi rolul de "cine nu este cu mine este dusmanul meu" (adaptat). Imi place sa cred ca sunt o persoana cu coloana vertebrala si nu as vota cu o anumita persoana doar pentru ca asa imi spune partidul...votez asa cum imi spune constiinta si gandirea...totusi asta este liberalismul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...