Jump to content
Sign in to follow this  
gabimok

Cum Aflu Ce Model E Matizul?

Recommended Posts

Nu stiu cei de la asigurari ce model e pt ca sa ii fac casco,e vreun mod de orientare sa aflu modelul ,are doar a.c.(este bineinteles model e/ac,an 2005)dar cei de la asigurari zic ca e se power ...

Share this post


Link to post

Pai nu ai cartea de identitate? Citeste acolo. Ce fel sunt fetele de pe portiere?

Share this post


Link to post

Te uiti aici si vezi ce se potriveste. E mult mai simplu.

Share this post


Link to post

Din nefericire nu merge,mai am alte locuri unde sa caut?

Share this post


Link to post

Sau da-ne o poza cu interiorul si una cu exteriorul si ne lamurim noi. :)

Share this post


Link to post

M-am uitat in oferta de preturi la noul matiz,la varianta e/ac---trebuie sa aiba in plus de a.c.,pe care eu il am si difuzoare fata,oglinzi exterioare reglabile din interior si panouri usi performante.La matizul meu atat am a.c. fara optionalele de la e/ac.Se poate sa fie modelul de baza plus a.c. optional.E fabricat in nov-2004.Ce model e pana la urma si pret ar fi avut?

Share this post


Link to post

Al tau e varianata de baza, adica Economic + AC = 5999 euro in 2007, pai aia de la sigurari se uita dupa anul de fabricatie si vad la ce suma se incadreaza.

Share this post


Link to post

E intr-adevar" modelul e/ac",dar eu nu am optionalele numite mai sus,oglinzi cu reglaj din interior,difuzoare fata si usi performante.Se poate sa fi fost mai ieftin de 5999e/mentionez ca e gri metal.Ce pret de achizitie a avut atunci cand a fost cumparat,in 2004?

Share this post


Link to post

Eu zic sa-i trimiti pe aia de la asigurari sa vanda cartofi in piata. E asa greu sa sa se uita in cartea de identitate la rubrica 4 ? :)

Edited by adostar

Share this post


Link to post

Eu am un Matiz E cu AC, l-am cumparat in octombrie 2004 si am platit pentru el 4800 €. Insa atunci am prins ultima promotie mai serioasa facuta de cei de la Daewoo (era inca Solenza pe piata si-i concura), pretul normal ar fi fost 5400 de euro. De aceea l-am si cumparat, mi-a facut cu ochiul reducerea de 600 de euro.

Apropo, in certificatul de inmatriculare e trecut ca an de fabricatie 2005, nu ma intrebati de ce ... Am inteles ca nu-i o greseala, asa au fost inregistrate toate autovehiculele cumparate in acea perioada, poate stie cineva motivul!

Share this post


Link to post

Off-topic

 

Nu esti singurul.

Cielo cumparat in decembrie 2005 - an fabricatie pe talon - 2006

Share this post


Link to post

Al meu e cumparat in decembrie 2002, in talon e 2002, dar in cartea de identitate e 2003!

Share this post


Link to post
Eu zic sa-i trimiti pe aia de la asigurari sa vanda cartofi in piata. E asa greu sa sa se uita in cartea de identitate la rubrica 4 ? :)

La rubrica 4 scrie:MF484/MATIZ,ce inseamna ?CE model e si ce pret a avut atunci?

Share this post


Link to post

Daca mai ai eticheta alba pe geamul lateral din spate, acolo mai scrie ce model este.

Share this post


Link to post

MF484 inseamna Matiz E AC. Iar pretul in 2004 era 5400 €, sau daca a fost luat cand cu promotia 4800 €. Mai mult nu cred ca poate sa-ti spuna nimeni.

Oricum, nu pricep cum o societate de asigurari te intreaba pe tine cat a fost masina. Fac asigurarea pe baza unei declaratii verbale?

Share this post


Link to post

Asta e masina 4800e cu reducerea de 600e in oct 2004.Cum sa le dovedesc la astia la asigurari ca a costat4800 e,nu am factura ,iar atunci euro era 41.000?

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

Eu zic sa mergi la alta societate de asigurari :) . Parerea mea.

Share this post


Link to post

Dar care e problema pina la urma?!? Daca ti-o evalueaza la mai mult, inseamna ca vei lua mai multi bani in caz de Doamne Fereste!

 

Altii nu stiu cum sa faca s-o evalueze la mai mult, si tu...

 

Cu cit e mai mare prima de asigurare, incat sa te deranjeze chiar asa?!?

Share this post


Link to post

Salut,

 

Eu te-as sfatui asa:

1. Fa-le baietilor de la Daewoo un email si iti vor spune cat costa modelul tau E/AC in anul 2004 (in luna cand l-ai cumparat).

2. Cu emailul du-te la bajetii de la asigurari. Cred ca asa le vei inchide gura :mrgreen:

 

Numai bine,

Share this post


Link to post

Mai.. chestie ft ciudata... si la mine scrie MF484.. dar al mea are AC, geamuri el, oglinzi reglabile.. eleron , stergator spate ..bla bla aproape tot..(in afara de barele longitudinale).. (poate ca si dinc auza ca al meu e din 99...).. nu stiu..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...