Jump to content
Sign in to follow this  
SJB

Stolojan se retrage

Recommended Posts

Scuze, am luat-o si eu OFFTOPIC.

 

tu te-ai aparat, nu e vina ta

Share this post


Link to post

pixelconscious

nu eu am inceput cu strazile si cu asfaltul eu doar am raspuns asa ca nu te lua de mine.

mongoose

in constantza am fost cu mashina mea care are nr de galatzi.si mai zic inca o data:nu mi-a taiat nimeni fatza.si crede-ma ca am traversat-o de 2 ori plus ca m-am mai si invartit ca nu shtiam pe unde era cladirea unde trebuia sa ajung.tot respectul pt shoferii si pt drumurile din ct si de pe litoral

in alta ordine de idei eu nu am facut nici o comparatzie cu bucureshtiul.de unde ai scos-o si p-asta nu shtiu.

danielson.nu shtiu care e maternitatea.am trecut pe langa raifeissen ceva cu mecanica iar de la gara pe un drum cu shina de tramvai pe mijloc.

Share this post


Link to post

Ai zis ca daca vrei sa vezi drumuri k lumea du-te in CT. Asta inseamna practic comparatie. Daca vrei sa vezi strazi asfaltate du-te pe bulevardul Mihai Bravu. S-a folosit acolo destul material sa asfaltezi juma de CT. Hai sa nu comparam stradutele din CT cu strazile serioase din Buc.

Share this post


Link to post
pixelconscious

nu eu am inceput cu strazile si cu asfaltul eu doar am raspuns asa ca nu te lua de mine.

 

ai dreptate. discutia a plecat de la candidatura lui Basescu.

retractez :roll:

Share this post


Link to post

Mai SJB. Omule. Man. Ma man. Tie iti merge bine acum? Tie ti-a mers bine in ultimii patru ani? De ce nu vrei tu sa incerci si o schimbare? Poate ca boii astia din opozitie sunt mai buni. Te-ai gandit la asta? Astia (puterea actuala) au venit, au vazut, au mai si facut. Putin, pe ici pe colo. Au facut. Sunt de acord ca au mai si facut. Dar cu presiuni de la UE. Lasa-i ma si pe astialalti sa mai faca ceva. In orice tara civilizata alternanta la putere este o realitate, o normalitate. Daca eram toti uzi dupa prestatia astora de patru ani atunci ziceam, da ma, uite, nu merita, au facut super treaba, nu te lega la cap daca nu te doare. Dar din pacate ne doare, man, ne doare. Ne doare rau. Ne doare la justitie, unde numai cine s-a confruntat cu oameni puternici stie ce inseamna "dreptate", ne doare in sanatate, ca e jale de nici aspirina nu mai avem in spitale, ne doare in libertatea presei, ca nu mai poti citi mai nimic prin ziare iar de televiziuni nu mai zic, ca toate sunt o apa si un pamant, iar radioul public nu se okupa decat de dat limbi puterii, ne doare turismul, ca in loc de 10000 de "suedeze" pe care le promisese ministrul Agaton tot aceeasi tiganie se intampla pe litoral ca sa nu mai zicem ca in afara de Mamaia lu Mazare nu se mai baga bani nicaieri. A ba da, s-au mai luat niste tunuri de zapada pe la Predeal sau Busteni. Nu le-am vazut niciodata in functiune. Si mai e Dracula Park. :) Deci no comment.

Ce ne mai doare? Pai ne doare la externe. Ca de atatia ani ai nostrii nu aveau habar ca Ucraineinii fac canalul ala. ai da-o in aia masii, chiar sunt chiori. Si acum nu au pozitii transante si isi bat joc ucrainienii de noi la granita.

Ce ne mai doare? Ne doare "finantzele". De ce? Pentru ca vine Tanasescu si zice "cota unica de impozitare". Si sustine cu argumente. Si vine Iliescu si zice ca "nu e bine". Si se duce dracu de rapa o idee super buna. Si apoi vine alianta si zice "cota unica de impozitare". Si apoi vine TOT TANSASESCU si zice ca "nu e bine. ca o sa scada veniturili" si alte idiotzenii. Adica azi zice ca e alba maine ca e neagra. Si asta e ministru de finante. DE FINANTE. MINISTRU. Deci, ma leshi. :)

Ce ne mai doare? Pai MApN. Ce face armata cand ea trebuie sa apere tara si alte chestii. Trimite dosare din arhivele interne cand e nevoie sa manjeasca guvernul adversarii politici. Asta nu e armata. Sau mai exact asta e armata lu Nastase.

Educatia, se stie, e varza. Grevele tocmai ce au fost declansate. Deci pentru pensii si alte bonusuri se gasesc bani, pentru salariile profesorilor nu. Adica hai sa dam bani la oamenii care nu mai produc practic pentru tara asta si sa nu le dam celor care cresc noua generatie. Dar poate ca PSD nu are nevoie de o noua generatie cu un IQ prea ridicat.

Ce ne mai doare? Pai ministerul transporturilor, constructieie si turismului. Le-au bagat toate la un loc dar eu ma efer aici la constructii. Au fost asa de eficienti in astia 4 ani de s-au triplat preturile la apartamente. De ce? Pentru ca e cerere. De ce? Pentru ca ei nu au facut apartamente noi. A, au avut o initiativa de cartier de vile, probabil ca se va face, dar daca iei lista cu cei beneficiari probabil ca mai bine citesti listele TSD (tineretului social democrat).

 

Am zis. Deci lasa-i si pe amaratii astia de opozanti sa faca ceva. Da-le o shansa. Give the ma shot. Poate cine stie, fac dracu ceva k lumea din greseala.

Share this post


Link to post

mongoose...cred ca ceva mai bine spus...nu exista. Imi dai voie sa copiez ceea ce ai scris si sa o dau pe most de manifest??? Vb serios!!!!

Share this post


Link to post

de ce? pt ca ne-am saturat de promisiuni si de shanse date.

a fost f bine pe vremea lui ciorbea,pe vremea lu vasile,pe vremea cand a fost stolojan prim ministru...si atunci era iliescu preshedinte.

hai sa-ti spun eu ce s-a facut de cand suntem condushi de psd:

romania a intrat in nato

economia a primity statutul de economie de piatza functzionala

am primit promisiunea ferma ca in 2007 vom intra in ue

am scapat de vize

nu shtiu in alte orashe dar in galati braila si tulcea au fost construite locuintze prin anl.in tulcea cel putzin e un intreg cartier de blocuri noi.

la profesori de ce le tzii partea? tu shtii cat fura? cred ca sunt cei mai coruptzi oameni din tzara.

sa le dam la profesori si sa le luam de la pensionari.

probabil ca tzi se pare o aberatzie si faptul ca pensionarii cu pensii mici pot sa-si ia medicamente compensate cu 90%.da faptul ca au muncit si au cotizat toata viatza la stat si practic si-au muncit pensia aia nu conteaza? probabil ca nu ai parintzi sau bunici pensionari cu 1000 000 de lei pe luna sa vezi cum se descurca.ai idee cat costa medicamentele pt inima tensiune si alte afectiuni cronice pe luna? du-te la farmacie si intreaba.imi place mentalitatea ta:nu mai produc de ce sa le dam? nu-ti doresc sa ajungi pensionar cu pensie de 1 mil pe luna si sa trebiuasca sa-ti iei medicamente sa plateshti intretzinerea curentul apa si sa-ti mai iei si mancare din banii astia.si nu mai punem la socoteala cablu telefon si alte chestii care daca pt tine sunt ceva obishnuit pentru multzi pensionari e un lux.du-te la o macelarie sa vezi catzi batrani intra se uita si pleaca ca n-au bani sa cumpere carne.nu-ti doresc sa ajungi in situatzia batranilor bolnavi care stau iarna in frig pentru ca s-au debranshat de la caldura ca n-au bani.si cu toate astea n-ai sa vezi multzi pensionari care sa aibe restantze la intretzinere.

 

ajungem iar la problema canalului bastroe.ce au sapat ucrainienii? au facut doar sa dragheze un canal la 7 m sa fie navigabil.si o fac in tzara lor si nu trebuie sa ceara voie nimanui.ce afecteaza ei cu asta? ce au pus ei pe dunare? tu shtii ca daca granitza este un curs de apa granita este pe talveg(mijloc)?daca au pus au pus pe partea lor si nu pe a noastra.da crezi ca ei sunt ca noi,care daca ne zice bozgoru ca vrea placutza bilingva in nush ce sat noi am si pus-o?

 

 

si cu faza cu comparatzia dintre strazi eu nu am facut nici o comparatzie cu bucureshtiul ci cu brashovul

Share this post


Link to post

SJB, sunt pe fuga.. n-am apucat sa citesc intreg postul tau.

DAR!

omule, in nato nu intri IN 4 ANI!

cat despre statutul de ec de piatza, aminteste-ti ca l-am primit de la americani DUPA ce am intrat in razboi impotriva iraqului. chiar daca mi se pare ca incurc un pic borcanele, ideea este urmatorea: cum zicea si Zeu, le dai ceva, EI ITI DAU!

 

hai ca mai vb noi maine..

t'chau...

 

 

SI SA VENITI LA INTALNIRE, DA?

Share this post


Link to post
de ce? pt ca ne-am saturat de promisiuni si de shanse date.

a fost f bine pe vremea lui ciorbea,pe vremea lu vasile,pe vremea cand a fost stolojan prim ministru...si atunci era iliescu preshedinte.

hai sa-ti spun eu ce s-a facut de cand suntem condushi de psd:

romania a intrat in nato

economia a primity statutul de economie de piatza functzionala

am primit promisiunea ferma ca in 2007 vom intra in ue

am scapat de vize

nu shtiu in alte orashe dar in galati braila si tulcea au fost construite locuintze prin anl.in tulcea cel putzin e un intreg cartier de blocuri noi.

la profesori de ce le tzii partea? tu shtii cat fura? cred ca sunt cei mai coruptzi oameni din tzara.

sa le dam la profesori si sa le luam de la pensionari.

probabil ca tzi se pare o aberatzie si faptul ca pensionarii cu pensii mici pot sa-si ia medicamente compensate cu 90%.da faptul ca au muncit si au cotizat toata viatza la stat si practic si-au muncit pensia aia nu conteaza? probabil ca nu ai parintzi sau bunici pensionari cu 1000 000 de lei pe luna sa vezi cum se descurca.ai idee cat costa medicamentele pt inima tensiune si alte afectiuni cronice pe luna? du-te la farmacie si intreaba.imi place mentalitatea ta:nu mai produc de ce sa le dam? nu-ti doresc sa ajungi pensionar cu pensie de 1 mil pe luna si sa trebiuasca sa-ti iei medicamente sa plateshti intretzinerea curentul apa si sa-ti mai iei si mancare din banii astia.si nu mai punem la socoteala cablu telefon si alte chestii care daca pt tine sunt ceva obishnuit pentru multzi pensionari e un lux.du-te la o macelarie sa vezi catzi batrani intra se uita si pleaca ca n-au bani sa cumpere carne. Nu-ti doresc sa ajungi in situatzia batranilor bolnavi care stau iarna in frig pentru ca s-au debranshat de la caldura ca n-au bani.si cu toate astea n-ai sa vezi multzi pensionari care sa aibe restantze la intretzinere.

 

ajungem iar la problema canalului bastroe.ce au sapat ucrainienii? au facut doar sa dragheze un canal la 7 m sa fie navigabil.si o fac in tzara lor si nu trebuie sa ceara voie nimanui.ce afecteaza ei cu asta? ce au pus ei pe dunare? tu shtii ca daca granitza este un curs de apa granita este pe talveg(mijloc)?daca au pus au pus pe partea lor si nu pe a noastra.da crezi ca ei sunt ca noi,care daca ne zice bozgoru ca vrea placutza bilingva in nush ce sat noi am si pus-o?

 

 

si cu faza cu comparatzia dintre strazi eu nu am facut nici o comparatzie cu bucureshtiul ci cu brashovul

 

SJB. Imi pare rau ca am pierdut vremea scriind cele de mai sus.

Esti rau intentionat. Daca nu faci parte din staff-ul de basini al PeSeDe probabil ca esti doar prost. Nu imi pot imagina pe cineva cu "creer" care sa scoata atatea ineptii pe metru patrat. Baiete, voteaza pls cu PSD. Va meritati unul pe altul. Daca tu in prostia ta crezi ca cei mai corupti sunt profesorii nu mai am ce dracu sa iti mai zic decat: "amice, esti idiot". Nu te stresa sa raspunzi, nu iti voi raspunde. Nu meriti si fi sigur ca nu ma voi stresa. Du-te si strange semnaturi pentru candidatura lu Nastase.

Share this post


Link to post
SJB, sunt pe fuga.. n-am apucat sa citesc intreg postul tau.

DAR!  

omule, in nato nu intri IN 4 ANI!  

cat despre statutul de ec de piatza, aminteste-ti ca l-am primit de la americani DUPA ce am intrat in razboi impotriva iraqului. chiar daca mi se pare ca incurc un pic borcanele, ideea este urmatorea: cum zicea si Zeu, le dai ceva, EI ITI DAU!

 

hai ca mai vb noi maine..

t'chau...

 

 

SI SA VENITI LA INTALNIRE, DA?

Nu te stresa. Nu merita sa iti consumi neuronii. Deci atata idiotenie ca in post-ul lui nu am vazut in viata mea. Sau rea vointa. Oricum, nu merita.

Share this post


Link to post
mongoose...cred ca ceva mai bine spus...nu exista. Imi dai voie sa copiez ceea ce ai scris si sa o dau pe most de manifest??? Vb serios!!!!

Man, poti face ce vrei cu el. Daca ma stresez pot sa scriu si o carte pe tema asta. In pielea mea, am citit in ultimii doi ani cat nu am citit in restul vietii mele. Dar nu iti pierde vremea sa dai citatul la d-alde SJB. Baietii k el nu au capacitatea sa inteleaga ce li se intampla. De aia suntem unde suntem, cu tatuca in frunte.

Deci, daca gasesti pe cineva in http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382][url=http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382]cautare[/url]'> de adevar dar cu cultura minima foloseste. Daca gasesti insa "brain washed" pls, nu iti pierde vremea. Tre sa aiba si PSD votantii lui, altfel nu e democratie.

Share this post


Link to post
de ce? pt ca ne-am saturat de promisiuni si de shanse date.

a fost f bine pe vremea lui ciorbea,pe vremea lu vasile,pe vremea cand a fost stolojan prim ministru...si atunci era iliescu preshedinte.

hai sa-ti spun eu ce s-a facut de cand suntem condushi de psd:

romania a intrat in nato

economia a primity statutul de economie de piatza functzionala

am primit promisiunea ferma ca in 2007 vom intra in ue

am scapat de vize

nu shtiu in alte orashe dar in galati braila si tulcea au fost construite locuintze prin anl.in tulcea cel putzin e un intreg cartier de blocuri noi.

la profesori de ce le tzii partea? tu shtii cat fura? cred ca sunt cei mai coruptzi oameni din tzara.

sa le dam la profesori si sa le luam de la pensionari.

probabil ca tzi se pare o aberatzie si faptul ca pensionarii cu pensii mici pot sa-si ia medicamente compensate cu 90%.da faptul ca au muncit si au cotizat toata viatza la stat si practic si-au muncit pensia aia nu conteaza? probabil ca nu ai parintzi sau bunici pensionari cu 1000 000 de lei pe luna sa vezi cum se descurca.ai idee cat costa medicamentele pt inima tensiune si alte afectiuni cronice pe luna? du-te la farmacie si intreaba.imi place mentalitatea ta:nu mai produc de ce sa le dam? nu-ti doresc sa ajungi pensionar cu pensie de 1 mil pe luna si sa trebiuasca sa-ti iei medicamente sa plateshti intretzinerea curentul apa si sa-ti mai iei si mancare din banii astia.si nu mai punem la socoteala cablu telefon si alte chestii care daca pt tine sunt ceva obishnuit pentru multzi pensionari e un lux.du-te la o macelarie sa vezi catzi batrani intra se uita si pleaca ca n-au bani sa cumpere carne.nu-ti doresc sa ajungi in situatzia batranilor bolnavi care stau iarna in frig pentru ca s-au debranshat de la caldura ca n-au bani.si cu toate astea n-ai sa vezi multzi pensionari care sa aibe restantze la intretzinere.

 

ajungem iar la problema canalului bastroe.ce au sapat ucrainienii? au facut doar sa dragheze un canal la 7 m sa fie navigabil.si o fac in tzara lor si nu trebuie sa ceara voie nimanui.ce afecteaza ei cu asta? ce au pus ei pe dunare? tu shtii ca daca granitza este un curs de apa granita este pe talveg(mijloc)?daca au pus au pus pe partea lor si nu pe a noastra.da crezi ca ei sunt ca noi,care daca ne zice bozgoru ca vrea placutza bilingva in nush ce sat noi am si pus-o?

 

 

si cu faza cu comparatzia dintre strazi eu nu am facut nici o comparatzie cu bucureshtiul ci cu brashovul

Bai tata. Eu ma consider un om cult si de aceea o sa raspund punct cu punct la prostiile tale, pentru a nu fi considerat un las care da si fuge. Dar e ultima oara cand imi pierd timpul cu asta.

Deci, virgula, :) sa incepem.

"a fost f bine pe vremea lui ciorbea,pe vremea lu vasile,pe vremea cand a fost stolojan prim ministru...si atunci era iliescu preshedinte."

Ei bine mostra asta de intelepciune ma depaseste. Adica desi nu stiu ce vrei sa spui nici nu ma intereseaza.

 

"hai sa-ti spun eu ce s-a facut de cand suntem condushi de psd:

romania a intrat in nato

economia a primit statutul de economie de piatza functzionala

am primit promisiunea ferma ca in 2007 vom intra in ue

am scapat de vize"

Romania a intrat in NATO pentru ca guvernul CeDeRist a trasat linia de asa natura incat PeSeDe-ul nu a avut decat de continuat linia. Oricum, stai tu linistit, fara prabusirea gemenilor nu intram noi in NATO nici la pulivara.

Adu-ti aminte ca Iliescu si ai lui strigau jos NATO inainte de 96. Asta daca ai memorie.

 

Economie de piatza. Vai zilele mele cu economia noastra de piatza. Auzi, daca esti asa bine nformat, cand a primit Romania statutul de economie de piata? In 2003 sau 2004? Pls, raspunde la intrebarea asta.

 

Intram in UE? Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ... de un milion de ori HA. NE BAGA ASTIA CU FORTZA IN UE, BA. Intelegi matale. Cu fortza ne baga. De ce? Pentru ca suntem o tzara mare cu 22-23 mil de locuitori, piata de desfacere cu potetial urias si multe alte chestii pe care nici eu nu le stiu. Deci ma scutesti cu bagatul in UE. In pana mea, singurele chestii concrete pe care le-a facut guvernul Nastase au fost facute cu sula in coaste din partea UE.

Promisiunea "ferma"? Tu ai citit EFECTIV :) raportul de tara? Tu ai auzit de clauza de salvgardare? NU? Pai de ce NU? Hai sa fiu baiat bun si sa zic ce e aia. Pe intelesul tutu"lor" :D clauza de slavgardare este o clauza prin care baietii din UE se asigura ca noi ne facem temele si ne respectam angajamentele. Daca nu le facem ne dau un bocanc in partea noastra moale (in cuvânt_urât).

Ajungem acum si la blocuri. Hm. Uite aici chiar nu am date exacte. Media este si ea cam dusa cu pluta, sunt in stare sa exagereze la greu orice abuz. Nu ma pronuntz, e posibil sa se fi construit aceste blocuri la tine acolo. Nu cunosc cine a beneficiat de ele. Dar crede-ma, ce e intr-un oras nu e valabil in altul. Am vazut jdemii de reportaje la Antena 1 (aliatul recent al PSD) in care erau prezentate celebrele blocuri ale ANL. Erau niste jeguri deplorabile, o executie ce lasa de dorit pe toate planurile. Cert este ca nu am destul exemple de dat aici si nu vreau sa combat in necunostinta de cauza. Sunt sigur ca daca ma stresez o saptamana gasesc destule. Dar nu am timp. Nu jubila, voi reveni.

Pensionarii. Hm. Subiect sensibil. Deci pensionarii.Tu ai inteles fix aiurea ce ziceam eu. Eu spuneam ca pentru pensionari se gasesc bani (asta in promisiuni nu in fapt) sa se dubleze pensiile dar pentru profesori nu se gasesc bani pentru niste cresteri salariale corecte. Deci daca nu ar mai da guvernul asta nemaipomenit reeshalonari la SNTR si RAFO si altii k ei s-ar gasi bani pentru toti. Eu nu am nimic nu pensionarii, dimpotriva. Dar parerea mea este ca viitorul tarii il construim cu profesorii nu cu pensionarii. Asta e realitatea. Tu mergi pe latura sentimental, eu merg pe cea pragmatica. Sunt liberal ce aia mea :D

90% reducere? Ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Pai asta e pomana electorala ba nene. La anu daca se mentine chestia asta CNSAS intra in colaps si inmposibilitate de plata. Ca sa iti faci o idee prietena mea este director general la un lantz de farmacii. Crede-ma, stiu fiecare miscare a baietilor in materi de sanatate. Din surse sigure iti zic ca 90% asta nu poate fi sustinut de buget. Vorbim la anu, in primavara, daca se mentine chestia asta. Ok? Pana atunci te pup pe frunte.

 

Bastroe. Mda, interesanta perceptie asupra politicii externe. Ei bine vreau sa iti spun ca daca vecinul tarii mele strange trupe, le comaseaza, pe linia de granita eu trebuie sa fiu foarte pe faza de aceste miscari de trupe. Nu e cazul acum, dar ce vreau sa zic este ca politica externa nu se rezuma la fiecare cu pizda masii. Daca ucrainienii dragheaza un canal care ne afecteaza noua ecosistemele din delta suntem obligati sa reactionam. Nu sa stam ca momaile sa ne uitam la ei ce frumosi sunt.

Si inca ceva. Ucrainenii ne-au incalcat frontiera mutand balizele de pe dunare "mai pi shentru". Tu de aici nu ai nimic de comentat dar lipovenii aia care pescuiesc acolo au o mica problema cu salupele Ucrainiene de razboi care le cuvânt_urât navoadele. Deci, mai e treaba lor, sau e si treaba noastra?

 

 

P.S: De ce am limbajul asta dur fata de tine? Te intrebi? Ei bine pentru ca ai lovit fara mila in profesori zicand ca sunt cei mai corupti. Cand oi avea nivelul lor de studii si cand oi trece prin ce trec ei atunci sa imi vorbesti tu de pensionari si alte chestii. Daca te iau la bani marunti nici nu stii ce e aia coruptie ca definitie. Pentru tine e doar un cuvant. Abar nu ai ca, pentru a fi corupt, trebuie sa ai o functie in administrativ, pe care sa o pui la batatie. Profesorii nu pot fi corupti mon sher, prin simplul fapt ca nu au ce sa puna la bataie contra cost. Dar desigur asta ti-a scapat.

 

P.S2: Cam lung post-ul. A fost fara intentie dar nu imi place sa fac un om prost si apoi sa nu argumentez. :D

Share this post


Link to post

mongoose(vine de la gasca proasta nick ul tau nu?)

te-am injurat cumva ca sa ma faci idiot.dupa cum tzii partea cretinilor de profesor cred ca esti de-a lor.

ce te face sa crezi ca nu shtiu ce inseamna aia...ce inseamna ailalta...?

te crezi asa de deshtept sa ma invetzi pe mine ce-i aia ce-i ailalta...?

shtii ce face omul prost cand aude ceva adevarat? ia exact atitudinea ta.il ia la cuvânt_urât pe ala de i-a spus adevarul in fatza in sperantza ca ala o sa se intimideze si o sa-i dea dreptate.te insheli.

voteaza-l pe basescu.la o adica am avut un prim ministru shpanchi,de ce sa nu avem si un preshedinte?

cu tine mongoose am terminat discutzia.de fapt chiar imi pare rau ca am inceput sa-ti explic si sa-ti exemplific cu fapte concrete ca oricum nu intzelegi.adio!

Share this post


Link to post

SJB & mongoose :caaalm:

La coltz 20 min ;) ce naiba mai oameni buni. Va certazti ca chiorii pe cine e cel mai tare-n parcare.

 

@SJB: sa inteleg ca esti multumit de sitatia actuala?

Nu incerca sa-l conivingi pe mongoose ca Basescu ne e de votat ca n-ai sanse.

@mongoose: nu o sa i-l scoti pe Nastase din cap lu 'SJB orice ai zice.

:caaalm: V-ati spus parerile, gata, o da-ti in alte alea :!:

Share this post


Link to post

ba! sjb ori face un mishto crunt de forumu asta, ori e indoctrinat pana in oo.. poor man.. ar trebui sa beneficieze de reducerea de 90% la tratament..

 

@mongoose: :thumbr:

Share this post


Link to post
mongoose...cred ca ceva mai bine spus...nu exista. Imi dai voie sa copiez ceea ce ai scris si sa o dau pe most de manifest??? Vb serios!!!!

Man, poti face ce vrei cu el. Daca ma stresez pot sa scriu si o carte pe tema asta. In pielea mea, am citit in ultimii doi ani cat nu am citit in restul vietii mele. Dar nu iti pierde vremea sa dai citatul la d-alde SJB. Baietii k el nu au capacitatea sa inteleaga ce li se intampla. De aia suntem unde suntem, cu tatuca in frunte.

Deci, daca gasesti pe cineva in http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382][url=http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382]cautare[/url]'> de adevar dar cu cultura minima foloseste. Daca gasesti insa "brain washed" pls, nu iti pierde vremea. Tre sa aiba si PSD votantii lui, altfel nu e democratie.

 

Multumesc de accept...eu sunt in Biroul Permanent (tineret) al PNL sector 4 si poate ca baietii de acolo il vor gasi folositor...Mai vreau si numele tau :) pe un PM.

 

PS. SJB...esti nasol rau.

Share this post


Link to post

SJB, no joke, daca ai venit aici pe forum doar de kiki-miki atunci, te rog, "Lasa-neeeeeeee! Lasa-neeeeeeeee! (la) Spitalul de Urgentza

Nu stiu ce-a fost in capul lui laurentiu83 cand ti-a propus sa vii pe acest forum (sau nu ti-a propus...laurentiu83 este prea de gashca ca sa aduca un neavenit ca tine!). Um urmarit prima ta postare si cred ca n-ai citit nimic de pe acest forum (de fapt, nici n-ai o masina Daewoo ca sa te intereseze acest forum. Si sunt destui care n-au masini Daewoo, insa nu se afla aici ca sa-si faca de lucru). Ia de la zero toata Cafeneaua (adica citeste absolut toate topicurile si apoi poti sa-ti faci o parere despre toti membrii si o sa observi ca TOTI, DAR ABSOLUT TOTI sunt de gashca! Tu, singur, faci discordanta cu noi toti: certaret, rau, ingamfat, suparat pe viata etc.etc.etc

Nu te iau la mishto, nu doresc sa parasesti acest forum dar incerca macar sa "intri" in spiritul acetor membrii (suna cam aiurea, dar n-am gasit alt mod de exprimare...). Daca si-n urmatoarele 3 postari ale tale vei pastra acelasi stil de exprimare (dur, agresiv, hartagos) din partea mea vei fi ignorat, adica pur si simplu nu vei mai exista si jur ca voi sari peste toate postarile tale. Stiu ca te doare drept in k de mine, de toti si de toate insa iti reamintesc ca mai sunt si alte forumuri in care poti sa-ti descarci obida, supararea sau ce dracu mai ai in tine. Te rog, du-te pe acele forumuri daca aici crezi ca nu-ti gasesti locul. De regula, cand se incearca sa se scape de un membru tampit (nu este cazul tau), toti ceilalti membrii incep sa fac ironii la adresa lui, ironii care, intr-un final, il vor determina sa plece de pe forum. Nu cred ca ti-ar place sa fi ironizat de cel putin 150-200 de membri sau sa primesti BAN din partea administratorilor.

Tu decizi! Succes!

Share this post


Link to post

nuprea vroiam sa ma bag, dar de la unu' cu poza lu' stalin la ce voiati sa va asteptati?

benefica si normala e schimbarea...

e si normal sa mai rulam , pentru ca daca lasi pe cineva prea mult la putere...

eu vad altfel lucrurile...

in nato am cam intrat la coada... la limita

in ue... ne baga ami mult cu forta ei, ca noi nu santem in stare, tot la coada clasamentului, si asta cu intrebarea daca in 2007.

cu bastroe ne-am luat'o la greu, cu toate ca trebuia sa facem scandal inca de anul trecut de cand se stia..

nu dau exemplul cu tezauru', cu insula serpilor, cu pertom, cu aro, cu romtelecom, cu sidex, etc..

le-am privatizat nu...numai benzina din rezervoarele petromului cred ca facea mai mult decat am incasat., si poate continua...

cred ca uni merg pe principiul," lasa ca se satura si mai fac si treaba" ... se inseala...

uite ca frica de alegeri incepe sa mai faca si lururi bune, chiar daca de fatada( alegerile de liste)

mai nou vor sa subventioneze plata facturi romtelecom, asa sa ajuns...

pomana de la stat pentru

caldura

pensionari

calculatoare

romtelecom

in piete la rosii...lol

si sant prea nervos sa-mi mai aduc aminte

o ducem bine, ce sa zic... psd-ul e viitorul

hai lasa'ne

 

ideea e ca la "89 treceam a 10...

am participat si eu la "ceva" putin dar..

ce ganduri aveam atunci, ce ganduri am acum...

au trecut ~14 ani

4 sa zicem opozitie 10 putere actuala...

per total unde santem acum... la fundu' EU

sa zic ca e bine nu-mi permit

nu vrem pomana vrem salarii, pensii

la un moment dat raeam de bulgari ca mergeau cu oua in autobuze in loc de bilete, acum sant mai departe decat noi.

nu cred ca mai e bine sa riscam 4 ani

in ue intram indiferent de alegerea noastra in nov.

Share this post


Link to post

Mai baietzi voi nu avetzi decat sa sariti dekoor in sus cand vetzi citi ce scriu da' in multe din ce a spus SJB cam are dreptate oricat de ciudat vi s-ar parea voua si incredibil mai PSD -ul acum pe bune daca n-o recunoasteti sunteti mai subiectivi decat normalul pana una alta in guvernarile astora s-a vazut o anunmita COERENTZA pe care din pacate CDR (adica PNL PNTcd si PD) NU AU AVUT-O DELOC!!.Ori cand te-ai fript cu ciorb(e)a sugfli si-n Basescu ca sa zic asa!..Bine acum nu stiu ce va fi insa v-am zis la Primarii nu se intampla nimic de cand au venit cei noi (iar motivatiile alea ca stai ca inca sunt oamenii vechi nu tin!!,,Adica esti primar de 2 lubni si n-ai facut ordine in ograda!?!?Nu mai esti incapabil asa se numeste - reportajul ala cu Inimaroiu plecat prin Delta o fi fost real ca pe bune tare nesimtit e daca asa s-a intamplat)...Deci parerea mea exista in acest forum o tabara (cea mai numeroasa care dpv politic se situaza in dreapta eshicherului mai sunt unii putzini care sunt de stanga si cred ca CERTURILE NU NE VOR ADUCE LA CENTRU !!Sau nu asa ..Pana la urma fiecare din noi vede realitatea cu okii sai propri si personali si are convingerile sale ..Insa baietzi, reactiile astea cu epitete jignitoare care sunt ca gazul pe foc nu sunt decat semnul fragilitatii tolerantei noastre si pe undeva al lipsei de intzelegere si al primitivismului de acre din pacate dam dovada ...Bine la multzi e scuzabil e si varsta...SI ALO NU IAU PARTEA NIMANUI CI A TUTUROR !Daca intzelegeti ce vreau sa spun!....

HAI MAI NU VA MAI CERTATI CA PANA LA URMA SUNT CAM TOTU LA FEL SI ORICUM AU PLECAT DIN ACELASI PUNCT TOTI FIE EI LIBERALI PSD-ISTI SAU PUR-ISTI...TOT PCR _ISTI AU FOST CU TOTIII!!!

Share this post


Link to post
Nu stiu ce-a fost in capul lui laurentiu83 cand ti-a propus sa vii pe acest forum (sau nu ti-a propus...laurentiu83 este prea de gashca ca sa aduca un neavenit ca tine!).

Ne cunoastem de ani buni (am fost colegi de liceu), ne ajutam reciproc cand avem vreo problema, iesim des la o bere, eu personal nu am nimic cu el, ba chiar pot sa spun ca datorita lui am facut destule lucruri pe care singur nu as fi putut sa le fac si ii multumesc. De faptul ca l-am adus sau nu pe forum asta nu mai tine de mine, el stia foarte bine de ceea ce fac eu pe aici, a fost libera lui decizie de a se inscrie si de a posta, iar eu nu raspund pentru ceea ce face el pe aici, nici nu pot sa-l contrazic prea mult intrucat eu sunt pasionat dupa politica precum pensionarii dupa calculatoare, adica nu vreau sa aud de ea atata timp cat nu prea pot sa o schimb dupa bunul plac (de asta nici n-o sa prea calc pe la votare anul asta, sau poate n-o sa am ce face), asa ca nici nu m-am bagat prin topicul asta, m-am multumit doar sa-l citesc. Asadar eu nu ma bag la ce spuneti voi despre el, eu nu pot si nu am dreptul asta, daca e sa fie sanctionat, atunci e de datoria altora, in nici un caz a mea. Daca acestea sunt convingerile lui politice eu nu pot sa i le schimb.

Share this post


Link to post

imi pare rau ca nu am putut sa intru in turma voastra si mi-am exprimat parerile.cand am venit pe forumul asta n-am facut-o cu rea intentzie.am crezut ca se poate discuta civilizat,dar m-am inshelat.imi pare rau.avand in vedere ca nu pot sa-mi shterg singur userul va rog sa o faca unul dintre moderatori.

Share this post


Link to post

de la un kkt se ajunge la cearta!

Urit! Se inchide pina la calamarea spiritelor :(

Share this post


Link to post

SJB DECI VEZI CA EU SUNT CIVILIZAT SI DE TREABA EU ASA DE FELUL MEU DA" SI CAND IMI IES DIN PEPENI FAC PRAPAD !!DECI N_AM INTZLES CE_I REACTZIA ASTA ITI IEI JUCARIILE SI PLECI!?!?NUUUUUuuuu Te telu' stai aici si combatzi pai ce faci ma lasi singur!?!....Ma manca astia !!!Acum la modul serios esti si tu tanar si majoritatea de aici la fel zau treb' doar sa va mai coboratzi putzin orgoliul ala !Stiti cum e asta care sa faca primul pasul 1 ..Hai serios sunteti nebuni si cel putzin fraieri daca va certati pe subiectre de politica caci TOTI (si aia si ailalati au gipane si vile si bani la greu se pisa pe noi indiferent de ceculoare au !Zau si noi ne balacarim din cauza lor ca nu suntem capabili de a accepta faptul ca nu toti suintem la fel!!..HAi zau wake up!!!!

Share this post


Link to post

SJB inainte sa te apuci sa dai in clape du-te si fumeaza o tigare uita-te la Soare si THINK THINK TYHINK ...Deci think ca starea deconflict nu ajuta nici PSD nici PUR nici PNL si nici-un fel de alte lgrupuri de litere indiferent de asezarea lor (adica nici SJB nici Leutzu nici Zalmoxis nici-un gfel intzelegi !!? :) )))..Hai zau sa revenim la topic cu argumente si cu ton adecvat(e)....Ta na na na ...Mai ce vreme misto e afara !!....

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...