Jump to content
Sign in to follow this  
SJB

Stolojan se retrage

Recommended Posts

@SJB:

presupun ca nu te-ai documentat inainte sa deschizi topicul, deoarece imi place sa cred ca cineva (fie el si PSD-ist) nu poate fi indiferent la suferinta unui om. in cazul nostru este vorba de Stolojan care are un singur rinichi. de ce nu ai deschis un topic chibitz despre operatiile pe care si le-a facut Iliescu pentru indepartarea alunitzelor ?

 

 

aaaa.. tocmai am citit si ultimul tau mesaj..

moderatorul l-a intrebat care este cel mai mare defect al sau si asta a raspuns :sunt ungur in romania

eu cand am fost in harghita si am cerut vazatoarei doua paini s-a facut ca nu intelege si a refuzat sa-mi dea. si eu ce vina am ? ca sunt roman ? sau ca am par in cap ? daca tu crezi ca un politician adevarat trebuie sa fie o curva care speculeaza orice miscare atunci esti o cauza pierduta! un politician trebuie sa apere interesele cetateanului, nu sa faca sex oral cu puterea DOAR ca sa prinda o frimitura acolo... iar daca o prinde atunci SA FACA ceva pentru amaratul ala pe care il reprezinta, sa iasa la rampa cu o lege-doua, cu o obiectie la programul propus de un alt partid... nu doar sa pupe partea dorsala a puterii! ma intelegi ?

Share this post


Link to post

daca domnu stolojan shtia ca are un singur rinichi de ce a mai batut apa in piua cu candidatura? de ce nu s-a dus sa se trateze si sa ne lase in pace?

cat despre unguri si frunda eu tocmai de verticalitate vorbeam dar se pare ca am fost intzeles greshit.

daca ai fi citit si alte posturi ale mele ai fi vazut ce parere am eu despre curvele politice si cum i-am luat la p--- pe totzi in ordinea alfabetica

cand vanzatoarea aia s-a facut ca nu intzelege trebea s-o injuri si tu pe romaneshte sa vezi atunci ce intzelegea

Share this post


Link to post

Daca iese Basescu ce se frige PSD :lol:

Sa aiba el drept de veto :) :decapitat: tot ce prinde, inclusiv ouale

lu' nastase

Io-l votez :mrgreen:

Share this post


Link to post

Pazea ca vin sa strang semanturi :D

SJB...nu stiu de ce am eu impresia dar tu tii cu toti numai cu romanii nu. Tii cu rusii, tii cu bozgorii, dar cu noi...pardon tii cu PSD.

Tu daca te lovesti la picior, poti sa mergi dar nu foarte bine, nu mai iesi din casa si staicu el in pat sa nu-l fortezi??? Eu cred ca nu; exact acelasi lucru a facut si Stolo. Acum daca omul nu are un rinichi trebuia izolat intr-un sanatoriu?? Aaaa si cum vroiai sa se trateze??? Sa astepte sa-i creasca la loc rinichiul :) ???

Share this post


Link to post
Pazea ca vin sa strang semanturi :D

Pt Basescu?

Nu e mai simplu pe MP?

Share this post


Link to post

Mai eu nu stiu ce nu va e clar !?....Deci au facut skimbarea asta pur si simplu pentru ca Stolo scazuse drastic in sondaje !..Asa cum e Basescu, limbajul sau e mult mai pe intzelesul omului Stolo devenea mult prea tehnic de multe ori mesajul sau ajungea undeva la pareta superioara a intelectualitatii economice ...Cam asa cum facea si Daianu pe vremuri de ne uitam la el cu gura cascata si ne intrebam cum e cu sustenabilitatea sistemica si riscul structural in economia natzionala (ta dammmm!!!)...Deci eu asta crde ca s-a intamplat de fapt PNL PD au realizat ca basescu are de tz ori mai multe sanse sa faca o treaba in alegeri...Marea problema e ca am senzatia ca o vor cam lua in manutza astia de la PD daca isi9 pun liberalii prim ministru!....

Share this post


Link to post

cum mah sa scada in sondaje...eu stiu ca crescuse...si parca avea cel mai mare procent (stolojan, nastase, vadim)

Share this post


Link to post

O varianta de luat in calcul.De fapt Stolo nu mai era mediatizat deloc,nu prezenta spectacol.Pe cand cu Basescu televiziunile au rating garantat.

Share this post


Link to post

basescu sigur ii are cu ceva la mana pe astia din psd si nastase, nu ati vazut cum s-a amanat cu dosarul cu flota?

 

si la alde psd le e frica de se c**a pe ei de basescu, n-ati vazut cum l-au atacat imediat, chiar de sambata? si au pus toate ziarele sa scrie impotriva lui?

 

stolo scazuse mult in sondaje in ultimul timp, eu cred ca a renuntat singur, de fapt nici nu cred ca se omora el prea tare sa fie presedinte...

Share this post


Link to post

tot ce'mi pare mie rau e ca daca cashtiga alegerile shi pleaca de la PMB shi'a ratat vocatzia.. asta e om de actziune, nu un boshorog uitat pe la cotroceni..

ps: la votul ptr locale, anu' asta a fost primul an cand am votat pozitiv pe baxescu.. pana acum am votat anti fsn-psdr-psd..

ce puii mei, KIAR nu aveau un om carismatic de pus la cotroceni??

tariceanu, de ex.. e un domn, shi da impresia ca e asha shi cand trage apa la buda..

 

baxescu e om cu manshetele suflecate, nu e de camasha cu butoni, ce dreaq... parerea mea e k au facut o mishcare greshita aici..

Share this post


Link to post

asta asa e, basescu si presedentia, baba si mitraliera :-D

 

din pacate eu chiar nu vad pe cine altcineva ar fi putut pune. nastase nu e un domn, ca sa te bati cu el tb sa fii tare-n clantza. pe langa asta, mie nu-mi vine in cap nici un om din pnl+pd care ar putea candida la presedentie in momentul acesta. daca era acu 2-3 ani, poate... candidatul tb sa fie foarte mediatizat, si cunoscut de tot poporul, doar basescu prezenta aceasta calitate...

Share this post


Link to post
daca domnu stolojan shtia ca are un singur rinichi de ce a mai batut apa in piua cu candidatura? de ce nu s-a dus sa se trateze si sa ne lase in pace?

 

:shock:

nene SJB.. esti.. no comment! adica asta te-a deranjat pe tine la Stolo, ca fir'ar el sa fie de frankestein, stia ca are lipsa un rinichi si a vrut sa faca misto de tine.. 'al dracu PNL-ist!

Share this post


Link to post

Daca ii bate Basescu si de data asta PSD se sinucide,moare,se automutileaza.O sa fie o campanie electorala pe cinste.

Share this post


Link to post

nu cred Ovidiu.. nu cred ca va fi o campanie pe cinste, mai degraba vom asista la o improscare reciproca cu noroi. si stii de ce ? pentru ca un adversar care are painea si cutitul (in cazul nostru este vorba de accesul la dosare si posibilitatea ca daca acestea nu exista sa le fabrice ) o sa arunce cu laturi umane in celalalt iar celalalt va trebui sa se apere pentru ca altfel o sa piarda. ce vrei.. nu vezi ca asta este spiritul balcanic ? daca nu faci spume la gura nu cresti in ochii electoratului :roll:

 

nu vreau sa generalizez, sunt oameni care nu apreciaza spumele altora (eu ma consider a fi unul dintre ei) si prefer sa fiu bagat in categoria celor care merita sa numere ouale lui nastase. din pacate 3 mandate fsn/pdsr/psd mi-au ascutit atat de mult simturile incat acolo unde este vorba de "binefacerile" guvernarii nastase si pasiunile colective ale acestuia anticipez intentia de manipulare a maselor si putoarea colectivista emanata de marile eminente psd.

 

-------------

dar stii ce nu-mi pot explica sub nici-o forma ? cartea naivitatii jucata de unii oameni.. felul cum luciditatea si ochiul liber de gunoaie (a se citi barne) pierde teren in fata pasiunii de a chibita la adresa adversarilor. asta nu pot sa-mi explic Ovidiu :(

Share this post


Link to post

m-a deranjat ca daca se shtia bolnav nu trebuia sa abureasca electoratul si sa nu intre in cursa.ceva de genu vine o curva se freaca de tine iti face scula batz si apoi pleaca.pe mine prea putzin ma intereseaza ca a plecat ca oricum nu era un real pericol pt nici un contracandidat asa cum nu a fost nici in 2000.pe voi ar fi trebuit sa va deranjeze ca v-a tradat.cica acum a plecat sa se odihneasca in natura.la loc cu verdeatza...

si apropo de frankenstein...cine il vede pe stolo zice ca chiar e viu...

Share this post


Link to post
tot ce'mi pare mie rau e ca daca cashtiga alegerile shi pleaca de la PMB shi'a ratat vocatzia.. asta e om de actziune, nu un boshorog uitat pe la cotroceni..

ps: la votul ptr locale, anu' asta a fost primul an cand am votat pozitiv pe baxescu.. pana acum am votat anti fsn-psdr-psd..

ce puii mei, KIAR nu aveau un om carismatic de pus la cotroceni??

tariceanu, de ex.. e un domn, shi da impresia ca e asha shi cand trage apa la buda..

 

baxescu e om cu manshetele suflecate, nu e de camasha cu butoni, ce dreaq... parerea mea e k au facut o mishcare greshita aici..

 

Adevarat, Basescu e om de actiune. Dar sa nu uitam ca functia de presedinte in Romania e pe jumatate executiva. Are o multitudine de atributii care tin de executiv, postul nu e doar unul decorativ. El numeste guvernul, el demite guvernul, el promulga legile si multe altele. Nu se moare de plictiseala la Cotroceni.

Nu aveau un om carismatic pentru Cotroceni din simplu motiv ca opozitia a avut o acoperire mediatica f. slaba in ultimii patru ani (din motive de "libertatea presei"). Exemplu clar: la ultimul sondaj de opinie doar 50% din cei intervievati stiau ca PNL si PD merg pe liste comuni si au format o alianta. Imagineazati daca le zici ca Tariceanu cadideaza la presidentie. O sa te intrebe cine e ala si la ce partid e el. Puteau sa nominalizeze un om din PNL daca voiau doar sa candideze. Daca mai vor sa si castige, sa fim sinceri, Basescu e singurul pe care poti sa il arunci in joc. Nici mie nu imi convine sa il pierd de primar, l-am votat si as fi vrut sa faca treaba pe aici.

Dar avand in vedere datele problemei o sa il votez si la presidentie si o sa dau vot pozitiv, nu anti-Nastase.

Si inca ceva. Cred ca premier va fi Stolo. :D Sa fie intr-un ceas bun.

Share this post


Link to post

Daca tot il faci Frankestein pe Stolo, atunci spune-mi si mie de ce Bombonel poarta tot timpul batista aia rosie la buzunarul de la spate? :twisted:

Share this post


Link to post
m-a deranjat ca daca se shtia bolnav nu trebuia sa abureasca electoratul si sa nu intre in cursa.ceva de genu vine o curva se freaca de tine iti face scula batz si apoi pleaca.pe mine prea putzin ma intereseaza ca a plecat ca oricum nu era un real pericol pt nici un contracandidat asa cum nu a fost nici in 2000.pe voi ar fi trebuit sa va deranjeze ca v-a tradat.cica acum a plecat sa se odihneasca in natura.la loc cu verdeatza...

si apropo de frankenstein...cine il vede pe stolo zice ca chiar e viu...

 

Cauta CV-ul lui Stolojan sa vezi in ce a fost el bagat pina in momentul de fatza. Iti spun eu... sigur nu a fost curva (a se vedea Iliescu).....

 

...si eu il votez pe Basescu !!!

 

Dupa cite ma uit eu pe aici procentele pentru Basescu au crescut. :wink:

Share this post


Link to post

Hai sa facem un poll cu candidatii la presidentie :D

Share this post


Link to post
m-a deranjat ca daca se shtia bolnav nu trebuia sa abureasca electoratul si sa nu intre in cursa.ceva de genu vine o curva se freaca de tine iti face scula batz si apoi pleaca.pe mine prea putzin ma intereseaza ca a plecat ca oricum nu era un real pericol pt nici un contracandidat asa cum nu a fost nici in 2000.pe voi ar fi trebuit sa va deranjeze ca v-a tradat.cica acum a plecat sa se odihneasca in natura.la loc cu verdeatza...

 

SJB, mesajul tau mi-a mers drept la inima. citindu-l, mi-am dat seama ca incontestabil si fara drept de recurs, acesta este tipul de politica PSD: nu lupta fizica, morala si spirituala impotriva mentalitatilor vechi, a coruptiei, dorinta de a oferi cetatenilor o viata mai buna.. nu aceasta lupta pentru binele oamenilor conteaza, ea a fost demult abandonata de PSD in favoarea bocancului, a pumnului in gura si a mizeriei umane (cu greu ma abtin sa nu spun mizerie umana de cea mai joasa speta)

 

felicitari SJB, tocmai ne-ai servit (cel putin mie, poate si altor forumisti) un exemplu de triumf al jignirii, nepasarii si mizeriei.

Share this post


Link to post
... pe voi ar fi trebuit sa va deranjeze ca v-a tradat. cica acum a plecat sa se odihneasca in natura.la loc cu verdeatza...

.

Ar trebui sa ne deranjeze, dar din pacate pentru tine nu ne deranjeaza. Te oftici??!?!? :) )))))))))

In alta ordine de idei eu sunt votant Basescu, sunt din Bucuresti, l-am votat in 2000, l-am votat in 2004 si il voi vota si la prezidentiale. Pentru ca ce a zis a facut. Si sa mor io daca am mai vazut asa ceva in clasa politica romaneasca. De stanga sau de dreapta. Mi-l si imaginez folosind parghiile de la Cotroceni pentru a asana peisajul politic de tot felul de jigodii. Revenge is near. Abia astept sa se apuce sa le numere "ouale" la baietii astia de la putere. Cred puterea actuala ar trebui sa voteze niste legi de suplimentare a puscariilor. Ca sa nu se inghesuie prea tare. Ta na naaaaaa.

Share this post


Link to post

Bai baiezti dincolo de duritatea limbajului SJB are si dreptate deci nu te bagi intr-o asemenea cursa (ai si toate datele problemei adica deh nu esti deloc incepator sti ce te asteapta e o lupta politica doar nu se asteapta nimeni sa fie corecta si cinstita - mai ganditzi-va oamenii astia se bat pe ditai placinta care se numeste economia nationala a unei tari fie ea si Romania, ai zice mica si prapadita, deci wake up please aici nu-i sport sunt BANI ADEVARATZI deci nu exista fair play nici dintr-o parte nici din alta noi stam pe margine si VEDEM DOAR CE VOR EI SA VEDEM - deci revenind nu te bagi in asemenea mocirle fara sa sti ce urmeaza si fara sa CREZI IN CEEA CE FACI ...Stolo e un tip de EXECUTIV A SI FOST SUB GUVERNARE PDSR nu cred ca aia nu-l au la mana cu ceva imposibil asa cum toti politicienii sunt intr-un fel sau altul agatzatzi de cate o tinichea la pariu asa merge politica sa stiti nu este loc de cuvinte cum ar fi curat cinctit onest sau alte notziuni mai mult sau mai putzin ideale (sau idealiste) ,,,Ati satrit totui ope SJB insa acum nu vreau sa va simtziti jigniti da' asta micu' asa STalin cum e el da dovada de o anumita maturitate care la voi nu pre ao vad tot timpul ..Ce as vrea eu de la voi la ce m-as astepta ar fi sa incecati sa va ganditi ca TOTI POLITICIENII SUNT LA FEL !!!....Si asmai vrea sa va aduceti aminte de ce stil au avut ai din CDR cand au luat puterea (de fapt li s-a dat putera sdda-si rupa gatul cred ca a fost intentionata miscfarea aia a astora din PDSR)...Basescu a ramas saracu singur intr-o lupta surda - o sa-l aiba ca aliat pe Vadim ...Ah si poate n-ati auzit de inca o miscare a dreptei PD - PNL . il aduc pe Johanis de la Sibiu cica ptr prim ministru ...Super miscare (nu stiu cine-i face campania lu' Basecu insa e tare tare de tot si pentru Bucuresti a fost o campanie profesionista si cred ca si acum va avea o super campanie) deci super miscare cu Johanis insa baietzi EU NU SUNT SIGUR CA NEAMTZUL SE VA DESCURCA CU UN GUVERN DE COALITZIE IN CARE PNL PD VA TREGA HAIS SI RESTUL CEA !!!....CA miscare de imagine cred ca vor sparge cu Johanis aia e clar ...

PARIU/ in cazul in care castiga PNL -PD facem pariu ca dau in sfecla economia !?!?!? CINE TINE PARIUL ASTA !?!?!....

Share this post


Link to post

Mai frati romani!

Stau si ma uit la voi... politica ma scirbeste asa ca nu ma prea bag in discutii. Consider ca nici nu ma pricep. Se zice ca la politica si fotbal se pricepe toata lumea. Fals. Eu ma pricep numai la fotbal!

 

Totusi, observ ca sunteti optimisti ca Basescu e vazut tare bine si ca il va "face" pe Nastase! Cred ca, din contra, Aliantza a cam supt-o!

 

Basescu... hmm... din pacate trebuie sa-l votez, altu' nu-i!

 

Pentru ca ce a zis a facut.

Si totusi... unde a disparut flota aia?

 

Ta na na nam!

Share this post


Link to post
Mai frati romani!

Totusi, observ ca sunteti optimisti ca Basescu e vazut tare bine si ca il va "face" pe Nastase! Cred ca, din contra, Aliantza a cam supt-o!  

 

Basescu... hmm... din pacate trebuie sa-l votez, altu' nu-i!

 

Pentru ca ce a zis a facut.

Si totusi... unde a disparut flota aia?

 

Ta na na nam!

Unde a disparut? Iata o intrebare care framanta pe multa lume care a ascultat radio-PSD in ultima vreme. Omule, Basescu in 96 a demisionat din functiile politice si s-a pus la indemana anchetatorilor pentru a fi judecat si pentru a i se demonstra vinovatia sau nevinovatia. A fost declarat nevinovat. Ce mai vrei? Tu stii ca in America nu poti fi condamnat de doua ori pentru aceeasi crima? Am vazut si un film pe tema asta. O tipa a fost acuzata ca l-a omorat pe barbatsu, dar de fapt el era bine mersi sanatos si ii inscenase treaba asta. Ei bine tipa a iesit din inchisoare si apoi l-a ars. Pentru ca deja facuse parnaie pe tema asta.

Tu daca ai fi fost implicat intr-un astfel de scandal iti convenea sa fi judecat la fiecare 5-6 ani, in functie de cum ii venea puterii la indemana? Iti zic eu ca nu.

Si daca tot vrei sa sti unde e flota intreaba-l pe nenea presedintele senatului, d-l Nicolae Vodcaroiu. Este la fel de implicat in treba asta precum este si Basescu. Si semnatura lui se regaseste in documentele cu flota. El de ce nu este judecat? Aud? Justitie? Nu mai exista de mult. A fost incalecata de PSD.

Share this post


Link to post

Bine acum daca ilo luam la putricat aia cu flota e clar ca nu a luta-o singur da' cate cuvânt_urât mea de starzi a asfaltata si acum trebui reasfaltate de cand e primar ...Sia facut Bucurestyiul muci sanki l-a modernizat !...Mama saracii arhitecti..Bine are si partile lui bune cu catedrala aia ca se tine batz astora sa nu faca muci un parc si un monument..(ala care e al comunistilor n-m intzeles never de ce puii mei treb' sa distrugi ceva ce e facut adica sa te pisi pe munca si trecutul unor generatzii - nu comentam acum daca generatiile alea erau bune sau rele !...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...