Jump to content
Sign in to follow this  
expero 16V

Rola intinzatoare AC

Recommended Posts

Am nevoie de ajutor pt. ca n-am gasit aceasta rola minune nici la Buzau nici in Colentina.Va rog ca in drumurile voastre sa intrebati si de rola mea de la cureaua de AC.

Multumiri anticipate..

Share this post


Link to post

Rola intinzatoare stiu ca era in GL vreo 500.000lei dar o poti rezolva chiar foarte ieftin schimbind numai rulmentu' care'i pina'n 50.000lei si spritzu la un mecanic ... :wink: ATENTIE la depresare & presare sa nu lovescadescentreze rola :shock: . E acum ai doua optiuni :thumbr: si'o :beerchug: de dat :lol: :lol:

Share this post


Link to post

ISO multam de sfat .Asta mi-a zis si mecanicul meu.Eu am cumparat o rola de la un magazin din Buc.( de langa Casa Poporului) care a tinut 2 luni.Dupa care dieselache a inceput iar sa functioneze :lol:

Dupa aceasta teapa mec.mi-a zis ca schimba el rulmentul cu unul romanesc :!: si o sa fie bine.

Acu' mie nu prea imi plac tiganiile astea, intelegi?Dar daca nu exista alta posibilitate...si cum de la jigodiile alea nu mai iau.Cu toate ca era originala.

Oricum iso asa o sa fac.Multam

Share this post


Link to post

Aveti idee, in Bucuresti, unde-as putea gasi acea rola? Pare-se, e cam rara. N-as vrea, totusi, sa fac o improvizatie (vezi rulment Made in Romania...)

Merci.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...