Jump to content
Sign in to follow this  
dj_sorin

bec la bord ABS si motor aprins

Recommended Posts

mi se tot aprinde becul de la motor si cel de Abs.nu inteleg de la ce ar putea sa fie pt.ca masina merge brici.a fost recent in service la radacini si am facut service total.pot fi doar senzori?chiar nu inteleg.am rezolvat problema cu turatiile.multumesc vbocan :) .

Share this post


Link to post

Stai linistit...motoru n-are nimic ... doar ABS-ul e nebun..am patit-o si eu.

Iti recomand la service la Euroservice la Unirii un nene ...ROMICA... te rezolva. Safe Drive si da un raspuns dupa ce o rezolvi ! :wink:

Share this post


Link to post

Cum adica e nebun?si inseamna ca becul de la motor se aprinde din cauza celui de la Abs?ma mir pt.ca Abs-ul functioneaza perfect de la 40 kmh in sus :) .Sunt chiar ingrijorat.alte pareri mai sunt?multumesc. :lol:

Share this post


Link to post

Habar n-am, insa am dat o si am gasit asta:

 

"Regards to those of you suffering from ABS problems. Both Nexia and espero were{are} prone to A:loom breakage in wiring at front strut area or speed sensor bracket swelling at mount caused by corrosion which pushes the speed sensor into speed ring.It is also known that people with fidgety feet can pull the wiring out of the e.b.c.m located behind glove box.Feel free to contact me if you need more info."

 

Vezi ce zic oamenii din forumul UK:

 

http://www.gmdeawoo.co.uk/daewoo-nexia-contact.htm

Share this post


Link to post

multumesc mult.deci pana la urma cica este de la senzor.s-a corodat mufa aia tembela.o sa incerc sa fac ce au zis tipii aia din anglia.o sa va tin la curent daca se remediaza :wink:

Share this post


Link to post

Auzi dar functioneaza bine ABS la Espero?Unele guri spun ca nu prea se opreste la viteze mari :roll:

Share this post


Link to post

sincer sa fiu nu prea sunt f.incantat de Abs.La viteze de peste 120 kmh Abs-ul are o intarziere.In prima instanta se blocheaza roata fata dreapta apoi se debloceheaza.Cred ca asa este doar la Espero.Astept si alte pareri.Poate doar la mine este asa si nu functioneaza corect. :X

Share this post


Link to post
In prima instanta se blocheaza roata fata dreapta

 

Păi asta mie îmi sună a defecţiune :?

Share this post


Link to post

Cred ca sunt si eu prea pretentios totusi.Nu cred ca are nimic Abs-ul.Cert e faptul ca nu patineaza rotile la frana brusca.pe pietris sau cand circul pe suprafete cu pavele ude, la apasarea brusca a pedalei de frana aceasta se intoarce inapoi ca un kick repetat. safe :lavolan: to u all :kissandmakeup:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...