Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Daewoo Cielo 1.5 GLE - 1997

Recommended Posts

Am luat-o de la Ronin, saptamana asta. E din 1997.

 

Anuntul initial era asa:

Cielo GLE/AC, visiniu, 105.000 km reali, full, jante aliaj, motor facut acum 1.000 km (inca in rodaj), schimbat axa came, tacheti, culbutori, cuzineti, segmenti; amortizoare rulate 7.000 km. Masina functioneaza i m p e c a b i l !

 

Si asa a fost. Una din cele mai ingrijite si bibilite masini pe care-am vazut-o pana acum, data fiind varsta de aproape 10 ani. Functioneaza toate becurile in bord, caroseria nu are strop de rugina, nelovita/nezgariata, interiorul nu troncane/scartzaie... recunosc c-am fost uimit. Practic, e dovada ca avand rabdare, poti sa gasesti o masina SH care sa merite banii pe deplin.

 

Ca bonus pe langa un Cielo "stock": folie geamuri, volan sport Momo, tips Borla, jante 13" aliaj, stopuri de Nexia.

 

Bordul si volanul:

 

P9132094_mic.jpgP9132095_mic.jpg

 

Jantele:

 

P9132106_mic.jpgP9132107_mic.jpg

 

Stopurile:

 

P9132114_mic.jpgP9132115_mic.jpgP9132116_mic.jpg

 

Folia:

 

P9132109_mic.jpgP9132110_mic.jpg

 

Exterior:

 

P9132096_mic.jpgP9132097_mic.jpgP9132098_mic.jpg

P9132099_mic.jpgP9132100_mic.jpgP9132101_mic.jpg

P9132102_mic.jpgP9132103_mic.jpgP9132104_mic.jpg

P9132108_mic.jpgP9132111_mic.jpgP9132112_mic.jpg

Share this post


Link to post

Chiar ca arata bine. Sa o stapanesti sanatos!

Cat a costat si ce ai facut cu esperachele?

Share this post


Link to post

Multumesc. 4200 EUR. Ce sa fac cu el ? il am :)

Share this post


Link to post

Impecabila, te felicit pentru achizitie! Si sa nu uit, felicitari si lui Ronin pentru cum arata dupa 9 ani!

Share this post


Link to post

Felicitari HERMANITO :) , am si eu unul la fel, si culoare, numa fara jenti :) sa il rulezi sanatos...

Share this post


Link to post

Foarte frumoasa s-o stapaniti cu placere. Super afacere.

Daca ar fi dupa mine, eu as schimba volanul ala momo, care parca nu se "pupa" cu restul! Cred ca as pune unul original. Chestie de gust.

Share this post


Link to post

Multumesc din nou pentru urari. Volanul arata putin ciudatel intr-adevar, dar este extrem de comod la condus (mult mai comod decat originalul, culmea), iar in oras nu incomodeaza cu nimic (pana la urma, servodirectia face efortul, nu eu).

Share this post


Link to post
Ce sa fac cu el ?

Ii pui gaz la VL, ce sa faci, doar ai invatat lectia.

Share this post


Link to post

Pai are deja GPL pus pe Espero, nu??? :) )

Share this post


Link to post

Ii pune si pe cielito bineinteles... :D

Share this post


Link to post

Pfu, de cand n-am mai scris p-aici [-(

 

No, daca Tanculetu' este cu fractura la calcaiul lui Ahile, am luat Cielo-ul la dezmortire si verificare generala la doctoru' Pep.

 

Un cap de bara, filtru de aer, teava intermediara (aia cu flanse) la evacuare care a decis sa se rupa pe DN1 de parca mergeam cu chopperul :wink: contact electric, placute de Matiz pentru etrierii de Nexia, amortizoare acu' 2 ani, cauciucuri dupa nevoie. In oras nu prea e condusa, mai mult exterior. Plasticele din interior si ele sunt cam tronca-pe-duca.

 

142000 km; apa, paie si bataie.

Share this post


Link to post

in semnatura ta nu scrie ca ai si Cielo...oricum arata bine...cel putin in pozele vechi...spor in continuare...la cati mai multi km fara probleme...imi place volanul...caut si eu unul identic :D

Edited by Petrica_CBD

Share this post


Link to post

Ba, scrie la profil :tongue:

 

avatar.png

 

Volanul si mie mi-a placut mult. Din pacate, pe masini cu airbag, cam greu cu asa ceva :aoleo: :aoleo:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...