Jump to content
Sign in to follow this  
allex

Invitatii Gmail

Recommended Posts

Sper ca mesajul asta nu este prea 'off topic' :-D

 

Anyway, daca e careva sa vrea cont de email la Gmail, sa lase aici numele si adresa de email; am 4 invitatii pe care pot sa le ofer.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Nu ca m-ar interesa... dar cum naiba faceti voi rost de invitatiile astea?

 

Nu ma intereseaza pt ca cei 100 MB de la Yahoo mi se par arhisuficienti, n-o sa mai trebuiasca sa-mi mai sterg casutza in veci!

 

M-as baga la gmail numai daca exista posibilitatea sa-mi fac adresa de genul: prenume.nume :at: gmail.com (sau cum o fi). Adica vreau cu punct nu cu _ sau cu alte minuni! Eeee? Cum e?

Share this post


Link to post

Se poate cu punct.

 

E mult mai marfă decât Yahoo: pe lângă spaţiul de 10 ori mai mult, are o interfaţă superbă, cu scurtături din taste, foarte rapidă (se încarcă şi se execută local, deci consumă foarte puţin trafic), zero reclame grafice - doar text.

 

Invitaţiile apar după ceva utilizare a contului... mie de exemplu mi-au apărut după aproape o lună 5 invitaţii :D

Share this post


Link to post

poti cu punct, asha imi propusese mie by default..

 

problema e insa ca o sa'tzi apara pe ecran (mai) tot timpul o chestie d'ai ade search.. :( (io am shters deja accountu'..)

Share this post


Link to post

Ce chestie de-aia de search, că mie nu-mi apare ? :shock:

Share this post


Link to post

Hmm... m-ati convins (macar sa vad cum e)!

Cui dau si eu pe MP, emailul si numele? Email-ul de ce trebui, numai ca sa-mi trimiteti niste date sau tre sa ma inregistrati voi cu emailul ala??

 

Intrebarea primordiala! Primul care si-a facut casutza la Gmail, de unde si-a "tras" invitatie? :lol:

 

Banuiesc ca asta cu invitatiile e un fel de a se proteja de aia care fac jdemii de conturi si nu le folosesc, corect?

Share this post


Link to post

Păi, cei din staff-ul Google şi-au făcut, şi au dat la alţii... şi aşa s-a râspândit. Nu ştiu de ce am eu impresia că n-o să fie niciodată liberă înregistrarea, tot pe invitaţii se va merge.

 

O să ştie ăştia cine cu cine e prieten în toată lumea :rotfl:

Share this post


Link to post

..o adevarata sursa pentru securisti, FBI,... :rotfl:

 

 

PS: Vreau si eu o invitatie.

 

Mersi.

Share this post


Link to post

Ti-am trimis invitatie. (Ti-am trimis si prin PM pentru cazul in care nu primesti invitatia pe email).

 

Au mai ramas 3 invitatii. Cei care mai vor, da-ti-mi PM cu numele si adresa de email.

 

 

..o adevarata sursa pentru securisti, FBI,...   :rotfl:  

 

 

PS: Vreau si eu o invitatie.

 

Mersi.

Share this post


Link to post

Au mai ramas 2 invitatii.

 

P.S. Ii rog pe cei care au primit invitatii sa-mi confirme prin PM activarea conturilor. Thanks.

Share this post


Link to post

Eu am folosit contul fix 3 zile si am primit 6 invitatii!!! Iar chestia aia cu search e ok, nu ma mai chinui sa deschid alta fereastra pentru Google... In plus, stie sa importe contacts-urile din Outlook. Si multe altele...

Share this post


Link to post
Eu am folosit contul fix 3 zile si am primit 6 invitatii!!!

Te-or fi vazut tip serios, cu barbitza, costum, cravata... ai dat bine in poza, deh! :-D

Share this post


Link to post

Sa ne ierte initziatorul discutiei pentru offtopic... Da de unde, barboaie, sapca, blugi... Si salupa jegoasa...

Share this post


Link to post

Ce naiba bre, vouă v-a cerut poza la Gmail, când v-aţi înscris ? :rotfl:

Share this post


Link to post

Mmmnope, just IE si Mozilla sau FireFox. E din cauza interfeţei ăleia minune.

Share this post


Link to post

Mozilla? Inseamna ca merge si cu Netscape? Cool!

Share this post


Link to post
Mmmnope, just IE si Mozilla sau FireFox. E din cauza interfeţei ăleia minune.

 

Dom' shef, eu am o problema cu gmailul...acasa, cu IE6 sp. blabla... si xp cu sp2... nu vrea sa imi arate nimic...imi zice Loading, apoi done si pauza, ramine pagina alba...any ideas?....sar'na

Share this post


Link to post

lol, am devenit mama omida a calculatoarelor :rotfl:

 

Mi se-ntâmplă şi mie din când în când, tot pe IE - pe Firefox nu face. Se rezolvă cu Empty Cache.

Share this post


Link to post

Ai setat sa nu se permita ActiveX-uri :lol:

Share this post


Link to post

Aaa... da, are dreptate Shenck, mi se pare că SP2 bagă nişte configurări mai stricte pentru IE la partea cu zonele şi securitatea, şi s-ar putea să fie şi d-asta. Rezolvarea cea mai bună: download Firefox 1.0PR http://www.mozilla.org ;)

Share this post


Link to post

...i-am dat cu delete cookies, delete Temp Internet Files, acum o sa incerc si cu ActiveX desi stiu ca sunt activate, ca am faiarual...sar'na

Share this post


Link to post

Vezi ca firewall-ul care vine cu SP2 inchide nu-sh ce porturi, tocmai am discutat aseara cu cineva. Tot asa patea nu-i mai mergea ceva banal de tot!

Nu mai tin minte numarul portului. Ma pot interesa la o adica!

Share this post


Link to post

GMail foloseşte doar SSL (portul 443) la autentificare, şi-n rest portul normal, 80 (pentru www).

Share this post


Link to post

Mai e o setare BETON: uninstall SP2!!! Ce Doamne-iarta-ma v-ati pus SP2? Ca inca nu e testat ca lumea si e varza rau! Si nu zic din auzite, ci din ce am invatat si aflat la curs!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...