Jump to content
Sign in to follow this  
SJB

Dupa ce principii va conducetzi in viatza?

Recommended Posts

cred ca fiecare dintre noi avem o filosofie in viatza si nishte principii dupa care ne conducem.

 

"Nu regret nimic din ce am facut ci regret doar ce nu am facut" Napoleon Bonaparte.

Share this post


Link to post

BAI DECI ASTA E A MEA NU E ALUI BONAPARTE SI A MAI ZIS_O SI BERNARD SHAW ...In sfarsit cica e bine sa faci trei lucruri in viatza :

sa sapi cel putzin o fantana, sa plantezi cel putzin un copac si sa faci o casa - cel putzin ..Acum interpreteaza fiecare cum poate deh!..Ah si mai era una buna " Mai bine sa faci ce simti decat sa nu simti ce faci"..(asta am patentat-o deja la OSIM ca slogan ! :) )))))

Share this post


Link to post

Dupa niste principii "f.solide" ce le tin secrete ca nu cumva sa influentez si pe altii si sa ajunga si ei ca mine . Nu de alta dar se pare ca nu sunt prea utile si ... profitabile . Cateodata stau si ma gandesc (mai ales in noptile destul de multe fara somn ) oare nu-i mai bine sa fii a dracului si ... orientat. Bineinteles ca dimineata o iau tot pe calea "veche" cu "benficiile" de rigoare. Si regret si ce nu am facut cat si o buna pare din ce am facut .

Share this post


Link to post

Mda... Cam la fel... Adica fac ce fac, dar fac in asa fel incat noaptea sa dorm fara grija... Si, bineinteles, "mi-e bine" de nu mai pot...

Share this post


Link to post

In educatia mea am primit exact coordonatele lui Zalmoxis numai ca mi s-a inoculat in loc de fintina "sa cresti un copil"

 

Principii: Shet happens no matter what

Orice sut in Fund e un pas inainte

Zimbeste mine poate fi mai rau

si cel mai important

NU SPUNE HOP PINA N-AI SARIT GARDU' - mi-a tras multe suturi in viata

Share this post


Link to post

Ma "aliniez" si eu "sarcinilor trasate de partid" - adica VIPER, BGruia si BonaparteZeu...si kelubosss, bien sur :wink:

Share this post


Link to post

Cind eram la scoala aveam un singur principiu (mai ales cind ma scotea la tabla): tacerea e de aur!

 

Acum am altu: Timpul le rezolva pe toate!

:rotfl:

Share this post


Link to post

napoleon bonaparte (1769 - 1821)

george bernard shaw (1856-1950)

da avetzi voi ceva cu mine...trebea sa zic ceva din i v stalin nu?

Share this post


Link to post

Nu stiu bai al doilea era scriitor pe Napoleon nu l-am citit ce bvrei am si eu lipsurile mele !..Si ce te-ai atacat asa !?

Share this post


Link to post

:oops: Desigur am uitat

Time heals all wounds

 

mai e si un paradox legat de chestia asta putin :o fftopic:

Desi timpul le rezolva pe toate singurul lucru pe care nu-l avem pe lumea asta este timpul... Sick ha :wallbanger:

Share this post


Link to post

pai nici nu prea aveai cum sa-l citeshti pe napoleon ca asta nu prea a avut timp de scris.intre doua razboaie era ori cu josephina ori cu contesa valevska ori cu mai shtiu eu cine...cert e ca nu prea scria.

nu m-am atacat,vorbeam si eu asa ca opinia publica :lol:

Share this post


Link to post

Ca adaugare la cele scrise de NFS: nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini.

Share this post


Link to post

"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face"

 

O maxima care nu prea mai este de actualitate in zilele noastre.

Share this post


Link to post

Ala de baza dupa care ma conduc este: "Roata se invarte" :lol:

Si unul mai micut: Cand doi zic ca esti beat , du-te la culcare :lol:

Share this post


Link to post

"omului trebuie doi ani sa invete sa vorbeasca si o viata intreaga sa inteleaga de ce e mai bine sa taca" (Confucius). Principiul este si semnatura mea. In rest, am batut extremele, oricare ar fi ele. Am fost fie prea gras, fie prea slab, am fost un elev model dar au fost perioade in care nu ma gaseau profii decat cu FBI-ul, am fie noroc fie ghinioanele se tin scai de capul meu, am ascultat fie numai Hip-Hop, fie numai melodii gen Bryan Adams, am fost un alcoolic notoriu, acum nu mai pun strop de alcool in gura nici macar la ocazii. Si lista poate continua.

Share this post


Link to post
... Si lista poate continua.

Da' cu dragostea cum stai? :roll:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...