Jump to content
Sign in to follow this  
Armani

Cielo 97" -first Stage Tuning

Recommended Posts

Cred ca ar fi corect sa incep cu inceputu!! masina e un cielo 97" care a ajuns propietate pers acu 3 luni .Am inceput cu un kit mai simplu sa ii confere putina agresivitate!! momentan astept sa recondionez jantele(bbs model vechi 15"-7J-incaltate cu 195/50),si apoi lucrat la o linie audio acceptabila!

Sunt curios de pareri si de ce nu si propuneri pt viitor!

phot0001vy1.th.jpg

phot0004um1.th.jpg

phot0005nn7.th.jpg

phot0006gt7.th.jpg

 

PS: a nu se lua in considerare capacele :) le schimb cat de curand pot cu jantele pe care le am,si ar mai fi cateva chestii minuscule de finisat!!ahh si sunt pasionat de estetica ..mai putin de CP!

Share this post


Link to post

Topic mai vechi, dar merită întrebat: cât ai dat pe adaosul de faţă?

Share this post


Link to post

ceva in jur de 150-200 Ron ...nu mai tin minte ca am luat tot setu odata.

 

ceva poze mai noi..de azi:

1801071505afl5.th.jpg1801071507alr5.th.jpgimg010agp9.th.jpg

Edited by tolin

Share this post


Link to post

A fost lovita in fata? Ai luft mare intre bara si semnaliza stanga fata. Cam mare eleronul.

In rest.. nimic impresionant.

Share this post


Link to post

ia sarit lu tata o caruta in fata,a lovit calul si a cazut pe capota :) !asta fiind mai demult inainte sa devina masina mea!ea a fost revopsita toata pe casco da stii cum e ca in fabrica nu mai iese!

 

PS:eleronu nu e nici mare nici mic. nici mie nu imi mai place in mod deosebit.oricum nu am urmarit extravaganta si doar o restilizare,e totusi un cielo si nu il ajuta foarte mult designu stock.

 

Ai caps lock sau shift defecte? :-W

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Jantele imi plac mult..am vazut si live la fel!De unde le-ai luat si cat ai dat?

Share this post


Link to post
Jantele imi plac mult..am vazut si live la fel!De unde le-ai luat si cat ai dat?

 

Am facut comanda de la un magazin din Craiova!m-au ajuns aprox 11mil cu transport.

 

PS: Stie cineva cum e recomandabil sa vopsesc si eu plasticaraiele alea de la consola de bord si consola dintre scaune?sunt dificil de demontat-montat?

Edited by Armani

Share this post


Link to post

o sa dau eleronu jos!!m-am plictisit de el!

ce ziceti cum ar arata mai bine masina cu eleron sau fara eleron?

Share this post


Link to post

Daca vrei musai eleron pune-i unu mic. Asta e .. cam de MIG.

Share this post


Link to post
Daca vrei musai eleron pune-i unu mic. Asta e .. cam de MIG.

o sa las masina fara eleron!nu e de MIG.. :mrgreen: dar m-am plictisit de el atata tot(am vazut pe prea multe masini si nu imi convine)! :D :lavolan:

Edited by Armani

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...