Jump to content
Sign in to follow this  
Abram Burel

D-ale Lui Abram Burel

Recommended Posts

eu am in plafoniera de tico o placa plina cu 18 leduri pirahna :D D: vreua sa zic ca e lumina acolo.ca ziua .

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

@CatalinC - poate o poza ar fi mult mai edificativa, in special pentru mine (asta daca cumva m-ar ajuta domnul AbramBurel cu o opinie asupra "conceperii ei" de catre dansul, sau chiar a fost conceputa de el, in acest caz fiind super, oferindu-mi si un pret). Intrebarea ar fi: cine a "conceput-o", ce pret ar avea estimativ si daca necesita modificari la plafoniera?

Leduri piranha? E doar o figura de stil, sau...? Nu ma pricep, asa ca va cer ajutorul cu cat mai multe detalii.

@AbramBurel - Multumesc din suflet pentru explicatiile super-detaliate, dar m-am razgandit in legatura cu lumina de la stopuri, asa ca am sa merg doar pe varianta "plafoniera". Si, nu nu am temporizator, nici nu doresc unul. Ce as vrea sa explic mai exact decat in postul meu anterior, este ca eu as dori sa inlocuiesc becul/lampa/whatever dinauntrul plafonierei cu un becoled cat mai puternic, fara a necesita interventii asupra plafonieriei in sine.

In final, dorinta mea, usor, usor, este, sa inlocuiesc, pe unde se poate, becul clasic cu tehnologie LED pentru un consum mai mic de curent, astfel (in mintea mea creata) nesolicitand alternatorul prea mult (nu stiu daca ma intelegeti, dar... nu stiu prea multe de electrica/electronica asa cum as dori) si asa bateria este "micuta".

Share this post


Link to post

Eu m-am "profilat" pe becoleduri ca substitut "plug&play" pentru becurile clasice. Am avut si niste incercari de "tuning", dar nu am din pacate timp si conditii sa ma ocup de asa ceva.

Despre leduri Piranha gasesti ceva recent publicat de Aygun pe topicul Despre leduri... si poti sa dai si un search pe net.

Pentru plafoniera, ti-as oferi un becoled "custom" de 9 leduri (3x3) si ca sa fie mai... cool as putea sa iti pun ledul central sau de la mijlocul unor laturi de alta culoare, care sa lumineze ceva mai discret, ca un fel de lampa de veghe sau ca sa gasesti mai usor plafoniera :) intr-o culoare care ti s-ar potrivi. Necesita evident un fir tras de pe circuitul de pozitii sau de pe accesorii, cum te coafeaza. Cu sau fara briz-briz-ul asta, ar face 20 RON (fara posta, inca 7 RON, daca nu gasim o alta oportunitate de livrare.

Share this post


Link to post

Din pacate unele chestii nu sunt Plug&Play, pt a obtine niste stopuri adevarate trebuie facute ceva modificari.

Share this post


Link to post

@AbramBurel - ar fi super varianta de becoled 3x3, dar nu custom ca nu am cunostinte de legaturi fire pe nu stiu eu unde, ca fac o varza totala si nu ma pricep deloc la acest subiect. Iti dau detaliile de trimitere pe PM si, inca o data, multumesc din suflet de tot ajutorul.

Share this post


Link to post

ANUNT IMPORTANT (cel putin pentru unii :) )

Β 

Din motive legate de workload, va trebui sa suspend temporar activitatea.

Mai am "pe stoc" niste tempo si buzz si cam atat :(

In limita foarte putinului timp disponibil, voi incerca sa mai produc cate ceva, dar numai la comanda, si cu o perioada de "livrare" ce nu pot sa o garantez, dar voi incerca sa o estimez de la caz la caz. Pentru a fi mai usoara comunicarea, astept doar "comenzi ferme" pe PM sau email.

Voi continua sa-mi dau cu... parerea acolo unde zic ca ma pricep si cu... bata-n balta cand ma apuca, pe unde ma apuca :D

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Β 

×
×
  • Create New...