Jump to content
Sign in to follow this  
tigy

unde gasesc covoraşe metalice pt matiz

Recommended Posts

am vazut o chestie din asta pusa asa in loc de presuri la niste matizuri tunate pe net, gasim so la noi asa ceva/.daca da unde si cam cat ar costa?

astept raspuns

salut

matiz_tunat_thumb.jpg

matiz_tunat2_thumb.jpg

Share this post


Link to post
...chestie din asta pusa asa in loc de presuri...

Pai astea nu-s o chestie pusa asa in loc de presuri ci sunt chiar presuri! DIN PLASTIC!

Pe la noi n-am prea vazut... am gasit in schimb in Kosovo!!! ... costa vreo 30 de euroi! si vazute mai de aproape sunt de un kitch total!

Vorba unei tipe pe care am intrebat-o daca ei i-ar place asa ceva pe masina, mi-a raspuns: "they look TOO COOL" !!!!

No further comments!

 

Imi spunea cineva ca pe la noi s-ar gasi pe la Augsburg sau ceva de genul asta... si cica sunt o carutza de bani. Dar nu mai tin minte daca erau "imitatie" sau chiar tabla de podea de trolebuz! :D

Share this post


Link to post

Asa ceva gasesti in targ la vitan, undeva in jur de 400.000 setul daca nu ma insel. Dar vorba lui Sergiu, sunt un kitch fantastic... E o imitatie aiurea. Ideal ar fi sa gasesti aluminiu, dar nu il gasesti decat la firme de echipamente pentru discoteci si concerte. Pentru ca pe acolo se folosesc folii din astea. Preturi ? Habar n-am...

Share this post


Link to post

Nici prin Brasov n-am vazut asa ceva . Nici macar imitatie din plastic nu am vazut .

 

Fara nici o suparare ... da' mie nu mi-ar place asa ceva . Da un aspect de troleibuz ( cum bine a spus NFS ) , chiar daca-s din plastic sau folie de aluminiu . Am vazut si eu cateva poze pe net cu masini tunate care aveau asa ceva si sincer , nu mi-a placut .

Share this post


Link to post

Sunt in Selgros, au ceva metalic deasupra, in rest cauciuc. Eu la Opel imi luasem (si o sa le mut pe vapor) niste presuri din cauciuc, "Silverstone", design fff misto, cu tepi pe spate sa nu alunece, iar pe partea pe care tii picioarele un desen superfain! Tot din Selgros...

Share this post


Link to post

Dacă "preşurile" alea chiar sunt din tablă, n-alunecă infernal când te urci cu tălpile ude ? ştiu că au striaţiile alea, dar totuşi...

 

Nici mie nu-mi plac. Genul ăsta de modificări arată bine doar când e însoţit de multe alte modificări serioase pe maşină.

Share this post


Link to post

Ba chiar e o foitza de tabla (la alea din Selgros) si tabla la alea de tuning... Sincer, alea de cauciuc sunt mai aderente, intr-adevar!

Share this post


Link to post

Mie imi plac husele de piele (cred ca piele e, sau e vinilin? )

Share this post


Link to post

Pai ce treaba au husele cu presurile? Ca doar nu or fi si presuri din piele...

Share this post


Link to post
Ca doar nu or fi si presuri din piele...

...Sau huse din aluminiu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

mai ***.. da esti pe dinafara rau de tot... alea au si rol practic.. nu sunt doar de look. si sunt pt masini de curse.. nu pt matiz :) .. nu cred ca se urca aia cu zapada pe bocanci in masina :D

 

Share this post


Link to post

Soran are asa ceva, dar din aluminiu.

Sorine, spune-le baietilor de unde sa isi cumpere presuri d'astea ;)

Share this post


Link to post

pai soran asteptam sqa ne spui si noua de unde sa luam presuri din aluminiu

mersi

o zi buna

Share this post


Link to post

Ideea e urmatoarea: la inceput au fot la masinile de rally pt rezitenta la uzura...dupa aia au fost preluate la masini tunate. Dak vreti tabla cum zicea cineva de "troleybus" am vrut si eu dar aia are vreo 4 mm grosime si e greu d prelucrat. In vitan sunt 2 tipuri: folie mare cum am eu din care decupezi si faci ce vrei 3.000.000 si set 4 covorase cu spate de cauciuc 800.000. O varianta mai ieftina e la magazinu Cocoru la ultimu etaj.Acolo gasiti un linoleum care imita, partea proata e k nu e asa sclipitor si deci nu se mai vad neoanele sau led-urile albastre din bord!

Share this post


Link to post

nu inteleg de ce ziceti ca va aluneca piciorul pe aceasta folie? nu e un lucru bun? Consider ca aderenta TREBUIE sa fie maxima pe pedale, nu pe covorase.

Mie imi place si am vrut sa-mi pun de mult timp dar e prea scumpa tabla de aluminiu striat (ca asa ii zice)...

 

se gaseste in obor, fabricata la slatina si costa 1 900 000 lei foaia de 2000x1000 mm

de prelucrat nu e greu, eu dispun de tot felul de masini unelte (masini de indoit tabla, citeva prese de ambutisat, mai simple, strunguri, freze etc)

 

pentru aia cu tuningu nu e greu? dar vad ca fac "covoare" dastea in draci. am vorbit cu un mester mai batrin si mi-a zis ca daca iti pui tabla dasta de "trolebuz" nu mai are moarte pedalierul... gindeste-te ce trafic e pe treptele unui trolebuz...

 

eu zic ca merge pus pe 2 masini din tabla aia de 2 m... ce ziceti se combina cineva cu mine? patim proportional ca in cazanu meu intra in draci si cred ca pun doar in fata pt moment

 

apropo, e mai avantajos decit cu folie daia din tirg de are Soran, care e de plastic si nu metalica...se toceste si se albeste

 

ceva doritori la combinatie??

Share this post


Link to post

mi-ar trebui si mie pentru spate 0.5/1m ca am avut doar pt fata si arata aiurea. daca te combini pentru atat eu sunt dispus.dai mp

Share this post


Link to post

Da din Constanta nu se combina nimeni la o foaie de asta??vreau si eu la tico..(poata nu-l mai zboara camioanele dp drum cu niste extra tabla pe el. :) )

Share this post


Link to post

am eu set de covorase care imita pe cele de aluminiu si le am de ceva timp si nu sau tocit si nici nu sau albit...le am din targ 800mii setul..se vad frumos ..da bine mai ales daca ai si un neon(interio) facut de nea Soran.. :) ...daca vrei neaparat ia-ti o foaie te costa cam 2 mil gasesti chiar langa targ e un magazin cu materiale de constructii sau in obor :thumbl: :lavolan:

Share this post


Link to post
Da din Constanta nu se combina nimeni la o foaie de asta??vreau si eu la tico..(poata nu-l mai zboara camioanele dp drum cu niste extra tabla pe el. :) )

 

daca mai e valabil...m-as combina eu (ca-s din constanta) :)

Share this post


Link to post

cred ca se gasesc la autoaccesori. sau ceva de genu asta e site ul

au sediu pe undeva pe 13Septembrie da cred ca mai bine te duci la obor pe shina si cumperi o foaie de tabla "podea de trolebuz", iei masuri si o tai u foaia cu flexu' cum vrei ... dar e cam scump.

din cate imi aduc aminte costa in jur de 2milioane o foaie :|

Edited by viorem87

Share this post


Link to post

Hmmm, nu mai bine prinzi un troleibuz nepazit??!? :P

 

 

:o fftopic:

In alta ordine de idei, domnu' Viorem, vad ca nu-ti merge bine tastatura (sau ai degetele scurte :rolleyes: ) si nu merge sa-l bati pe T, if you know what I mean ;)

 

...iei masuri si o tai u foaia cu flexu' cum vrei ...

 

Cred ca-i de la tastatura, ca te-am remarcat mai demult...

Share this post


Link to post

:o ff topic: nu era de la tastatuira, ci de somn. era cam tarziu si nu prea mai mergeau rotitele. nci nu stam ce fac. :P

Share this post


Link to post

O foaie din aia de troleibuz de care ziceti voi e extrem de grea, iar ca sa o tai cu flexul si sa iasa frumos iti trebuie multa indemanare. Ca sa nu mai vorbesc ca nu o poti indoi prea usor pe forma podelei masinii. Banuiesc ca nu vrei sa pui doar doua patrate mici cat e suprafata dreapta. Daca totusi vreti tabla din aia gasiti la ITALINOX mai ieftina.

Share this post


Link to post

Dupa cate stiu eu , cei cu masinile tunate au podeaua decupata acolo si astfel au si usurat masina . In cazut in care voi puneti tabla aia peste tot ce aveti ... se ingreuneaza . Covorasele imitatie chiar si diverse culori se vad superb noaptea , cu neoane , problema e ca se uzeaza repede daca le folosesti zi de zi si ... trebuie sa le tii mereu curate , altfel ... este taranie pe fata sa vezi noroiul in lumina neoanelor . Eu vreau sa fac o proba cu masina in Vitan si sa vad cum se vad luminate , dar dupa ce-mi pun neoane .

Problema mai este si ca iti aluneca picioarele si pe covoras si mai ales pe tabla . Trebuie sa ai un punct bun de sprijin , mai ales la acceleratie si chiar la frana , altfel este foarte obositor ... parca stai cu piciorul in aer tot timpul ( cu dreptul mai ales ) . Si cand vrei sa te dai jos din masina cum te proptesti in podea ? Sau te dai jos ca femeile , mai intai te intorci cu sezutul pe scaun si apoi pui piciorul jos ? ( eu cred ca este foarte dificil sa te dai jos cand nu ai punct de srpijin in podeaua masinii , in volan si nici piciorul stang nu-l oti pune prea aproape ca te murdaresti pe pantaloni de la prag )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...