Jump to content
Sign in to follow this  
cata73

Oltenii de la Daewoo au luat-o razna

Recommended Posts

Oltenii de la Daewoo au luat-o razna: vor sa cucereasca piata cu 30.000 de masini

 

In primele 7 luni ale anului 2004, volumul vanzarilor s-a ridicat la circa 17.400 unitati, in crestere cu circa 28% fata de semestrul I al anului 2003, si se preconizeaza un volum de circa 29.000 unitati pana la sfarsitul acestui an. Cu peste 12.800 unitati vandute, depasind volumul vanzarilor totale ale primelor 7 luni din anul 2003, Matiz continua sa se situeze in topul clientilor in ceea ce priveste calitatea, fiabilitatea, consumul, manevrabilitatea si pretul. La Cielo s-a inregistrat un volum al vanzarilor de peste 3.800 unitati, in crestere evidenta comparativ cu anul 2003, in special datorita motorizarii Euro III si variantelor de alimentare duala benzina - GPL (Gaz Petrolier Lichefiat). Pe piata interna, in ultimii ani, vanzarile au crescut continuu, ajungand de la circa 6.700 unitati in 2001 la circa 23.500 unitati in 2003. Astfel ca pe soselele din Romania circula in prezent peste 160.000 de automobile marca Daewoo. Automobilele Daewoo s-au impus prin fiabilitatea demonstrata in exploatare, prin costuri reduse de intretinere si reparatii si printr-un raport calitate-pret accesibil clientului. Aceste caracteristici au o influenta directa asupra volumului vanzarilor si a cotei de piata.

Share this post


Link to post

Bey ia uite aici: http://www.sebastian.ro/oferte.php Promotzii, promotzii!

O dadeam ca sigura promotzia de toamna in contextul aparitziei fantomaticului Logan. Iar Executive LPG e mai ieftin cu 300 de euroi :shock: . Mi-am scos asigurarea la achizitionare. Cel mai ca lumea e la matiz: reducere 600 euroi :shock: . Am o propunere: dACIA (sorry, vroiam sa zic rENAULT) sa mai amine aparitzia Loganului ca sa mai dureze promotzia la WOO :D .

Share this post


Link to post

In primavara (25.03.2004) am luat Matizul cu o reducere de...732 euro (modelul SE, de mijloc)! (noroc cu nevasta-mea, ca la femei s-a mai adaugat inca 5% reducere)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...