Jump to content
Sign in to follow this  
Dana AB

Cauciucuri Matiz

Recommended Posts

mai baieti, nu stiu de unde scoateti voi preturile astea... dar eu, astazi, am cumparat 2 buc KUMHO 7400 de iarna, din timisoara, la 200 RON BUCATA!! :wallbanger: :wallbanger:

si ma gandeam ca am facut si un biznis bun... :mda: :mda:

Share this post


Link to post

claudius, nu e nici o magie.

oamenii vorbesc despre debica shi kormoran.. tu despre kumho..

ash putea veni shi io sa ma mir cum de unii dau 3 mil+ ptr o bucata de michelin alpin sau vredenstein.. ;)

Share this post


Link to post

:shock: nu stiu de ce, dar aveam senzatia ca KUMHO are o reputatie mai slaba decat debica & stuff.

 

sa nu fie asa? :o

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

kumho reputatie mai proasta decat debica

De unde ai scos-o si pe asta?

Din cat stiu si eu kumho au o reputatie buna .

Share this post


Link to post

A crezut ca daca Daewoo veneau din fabrica cu asa ceva erau un fel de montane. :D

Share this post


Link to post

SantaFe-ul meu tot cu Kumho a venit!

Share this post


Link to post
A crezut ca daca Daewoo veneau din fabrica cu asa ceva erau un fel de montane. :D

exact!

 

de aia m-am mirat ca sunt asa scumpe.

 

mea culpa si...multumesc de informatii! :D

Share this post


Link to post

In sfarsit mi-am incaltat si eu Maty-ul cu 2 cauciucuri noi de iarna pe fata...De la Forexim...Debica Frigo 2, 121 RON bucata...montaj inclus dar la Magistral + 8 RON echilibrarea pe roata...

Ca idee doar si pe scurt: super seriosi si serveabili si amabili si la Forexim si la Magistral...am stat cu baietii...mi-au explicat ce si cum etc...deci serviciii bune si destul de rapide...intreaga operatiune mi-a luat cam 1 ora si 35 min.

 

Ca o paranteza...tot Frigo 2 si tot cu montaj inclus...am mai gasit la Hil Serv in Berceni cu 135 RON/bucata Frigo2 si tot Frigo 2 am mai gasit la un service pe Dr Sarii intersectie cu N.Gaina, pret 150 RON deci mult peste...asa ca va recomand varianta Forexim-Magistral...

 

Deocamdata nu am apucat sa fac decat vreo 20 Km cu ele azi, insa franarea mi se pare la fel de buna(se discutase pe undeva ca nu mai e asa eficienta franarea) iar masina se misca mult mai frumos si usor...asta banuiesc ca este de la echilibrare...sunt f multumit per ansamblu...

Cam asta...sa asteptam zapezile :)

 

OFFTOPIC [stie cineva de unde si ce imi recomandati...pentru lamela de stergator luneta...tb sa imi iau una noua ca asta pe care o am s-a cam tocit...aveti idee ce tip este si ce cod etc...pe forum nu prea am gasit informatii despre stergatoare...]

 

 

Catalin S.

Edited by catastef

Share this post


Link to post

Am gasit Kormoran la 1200000. Sint bune la pret? Au si montare gratuita.

Share this post


Link to post

du-te si ia-le. eu am dat 121 de lei si montarea mi-am facut-o la vulcanizare. ink 30 de lei cu totu

Share this post


Link to post

Revin...miine ma duc dupa kormorane. Imi pun 2 pe fata si ma bate gindul sa pun pe spate rezerva care este montana si este noua si eventual sa mai cumpar o montana ca sa am si pe spate 2 caucicuri noi.

Iar pina in primavara astept idei noi de la voi pentru cauciucuri de vara...Mersi..

 

ce ziceti?

Share this post


Link to post

Multam gata l-am comandat !Aveam nevoie de una bucata ca am unul cu o galma !!.... :lavolan:

Share this post


Link to post
Am gasit Kormoran la 1200000. Sint bune la pret? Au si montare gratuita.

 

UNDE ai gasit la pretul asta cu montaj cu tot?

nu de alta, dar cele de pe site sunt la 121RON + transport+montaj si m'ar interesa ceva mai eftin..

Share this post


Link to post

Parca am vazut Kormoran pe R13 la banii aia (fara montare) in Praktiker, aproape sigur.

Probabil as prefera Sava Eskimo S3 tot la 120RON la auto-soft (montare si echilibrare inca vreo 10 RON de guma) pe R13.

 

Edit:

In carrefour alea Dayton winter sunt ~145 RON pe R13 bucata 3+1 gratis cu montare si echilibrare.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

da, dar dayton nu sunt reeshapate? io parca asha auzisem... :-?

Share this post


Link to post

Eu cred ca majoritatea care au preturi de genul asta (sub 2 mil de ex pe R14, cum au fost ale mele Firestone 590) sunt resapate , probabil cu reconstructie integrala. Eu am luat tot din carrefour de noi, garantie 2 ani, etc, in nici un caz nu pareau resapate. Dupa un timp am aflat ca anvelopele in sine sunt destul de descentrate, mi-au aratat oamenii la vulcanizare clar si mi-au explicat situatia. Adica sunt resapate prin recontructie integrala, nu prin metoda una calda, alta rece. Cine crede bine, cine nu, tot bine, eu unul m-am lamurit.

Cele Dayton probabil ca sunt cea mai ieftina solutie pentru 4 bucati, scria pe ele Made in Poland sau in Spain si dupa cate stiu sunt facute sub licenta Bridgestone. Cu toate astea mie nu mi-au inspirat incredere, nici dupa aspectul cauciucului , nici profilul, cred ca banii in plus pana la Sava merita 100%.

Sh nu as recomanda, poate doar pe spate daca se circula putin. Durata de viata a cauciucului e de 4 ani, max 5-6, si cele sh din acest punct de vedere nu prea sunt o investitie.

Share this post


Link to post

corect. dar.. unde mai gasim sava? ca nu prea se mai gasesc.. anii trecuti gaseam pe toate drumurile, acuma subtire rau.. si mie imi place eskimo s3, are un prieten shi sarea peste nametzi cu clioul lui anul trecut..

Share this post


Link to post

Pai am zis mai sus, la auto-soft fundeni.

http://www.auto-soft.ro/flash/index.htm

Daca imi amintesc ma opresc maine sa intreb la ei, desi am un amic (,) care si-a luat de la ei acum 2 saptamani Sava Eskimo S3.

Am mai auzit de Semperit (WinterGrip?) tot pe la banii astia in Metro, dar din pacate n-am legitimatie si nu am ce cauta pe acolo.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

multumesc ptr link, esperatule! :)

Share this post


Link to post

dayton de iarna am pus pe scenic si pot spune ca sunt beton..

sunt mult maibine decat firestoneurile de 5 mils bucata (all seasons) care le am pt vara

Edited by pesteimputit

Share this post


Link to post

Din considerentul ca este prima data cand intru pe acest site ... si vad ca exista o oarecare cerere pentru anvelopele Kormoran , va ofer ca pret promotional aceasta anvelopa 064308 T/73 E1 155/65 R13 IMPULSER la pretul de 99,99 RON (TVA inclus), pretul vechi il puteti vedea pe http://www.*****.ro/index.php?nrpagina=...orice&idnr=3790 , acolo preturile sunt fara TVA si fara ecovaloare. In situatia in care cineva doreste acest model de anvelope

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...