Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Oglinzi Laterale Tico

Recommended Posts

Pretul final este de 21 e/set. In schimb i-am zis doar de oglinzi reglabile nu si de cele rabatabile ca sa nu se zapaceasca. Dupa care am aflat de la amicul care importa piese (la o mare firma de profil) ca TVA nu exista sau ca se recupereaza (polonia fiind stat comunitar). In plus peste pretul acesta se mai plateste 1,5 taxa vamala si inca 0,5 comision vamal-la comisionarul vamal.

Share this post


Link to post

Deci care vrem trebuie sa aducem azi banii la intalnire?

Share this post


Link to post

Dintr-un calcul rotunjit (sper corect) un set face cam 770.000 ROL.

Care vrem, care putem - nu ar fi rau sa incepem sa strangem banii inca de stazi. Cu cat mai repede - cu atat mai bine!

 

DraQle... apari astazi? Cum stai cu rabdarea/timpul/dispozitia :D ? Esti dispus sa colectezi bani, faci lista... etc? Sau trebuie sa gasim acel voluntar care sa se ocupe de detaliile tranzactiei?

Share this post


Link to post

Vin astazi. Ce v-a facut Ioana maria vlas sau Stoica cu caritasu' e putin lucru. Eu fug cu banii de nu ma mai gasiti... > :) vorbim astazi ce si cum.

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

se pot stringe in contul forumului, mentiontind ca sint pentru Oglinzi.

In cazul asta luati in calcul si comisionele bancare.

Share this post


Link to post

Cred ca e cea mai buna solutie. Mai ales ca nici @Dreaq nu e nerabdator sa se complice si il inteleg perfect. Apropo, daca transfer de pe un card BCR in cont stie cineva ce comision se percepe? Da in cazu' ala nu o sa se mai stie cine si pt ce i-a trimis :-W

Share this post


Link to post

Da! Buna idee... mai ales ca in seara asta am oaresce probleme care a impiedica sa ajung la intalnire.

Share this post


Link to post

mda.. nici eu nu am ajuns.. varianta propusa de shenk e f buna..

sa spuneti ce s-a discutat acolo, ca sunt interesat

Share this post


Link to post

Pai nu s-a mai discutat nimic. :mda: Sa strangem banii si intr-o saptamana, daca ii avem, poate dam comanda.

Share this post


Link to post

la mine e mai poblematic ca sunt din Timisoara, daca imi da ti un cont o sa transfer bani de oglinzi + cheltuielile necesare pentru trimitere lor prin posta , daca isi face cineva mila de mine .. sa ma ajute si pe mine... :osanale:

Share this post


Link to post

Fratilor. Ma injurati f tare daca ma retrag acum si eventual sa se bage altcineva in locul meu? Ca am aflat ca trebuie sa ma duc la o nunta in iunie :wallbanger: ceea ce imi da serios peste cap bugetul...Mai mult, in toamna ma bate un gand sa-mi schimb masina si nu stiu daca sa mai fac investitii in ea.

PS: Daca va incurc f tare si nu vrea nimeni sa se bage pe lista in locul meu, raman si vad eu cum fac. Multam' de intelegere.

Share this post


Link to post

Stai linistit le iau eu, caci am cui sa le dau ,asta in varianta in care nu apare altcineva ! :) >-

Share this post


Link to post

Si a aparut! Vreau si eu o pereche.

Share this post


Link to post

In momentul in care strangem banii ii facem euroi si rezolvam treaba. Colega din polonia a spus ca este dispusa sa se ocupe de cumparat si de expediat. Ea sta in varsovia la vreo 130 km de radom (de unde e furnizorul de oglinzi). Banii sa-i avem... :twisted:

Share this post


Link to post

YEY! Transmite-i colegei: "Sar'naaaaaaaaaa!"

Share this post


Link to post

E foarte bine, si suna promitator! Multumim!

 

Inteleg ca ramane ca valabila varianta in care depunem cu totii banii in contul forumului? Daca da... hai sa vedem EXACT despre ce suma e vorba si cred ca nu ar fi rau sa repetam aici datele contului si modalitatea de depunere a banilor.

Share this post


Link to post

eu am pus astazi 850.000..

am pus pt a acoperii si comisionul de retragere si "riscul valutar"...sa fie macar in plus decat in minuz..

ps... sunt haztec oglinzi...pe langa nume =))

asa a inteles tanti de la ghiseu..

 

in rest? mai este cineva doritor si care sa fie si gata cu banii... sau o lalaim?

Share this post


Link to post

Cu parere de rau va anunt ca trebuie sa renunt la oglinzi (probleme neasteptate) :wallbanger: . Sper sa-mi ia cineva repede locul si sa nu ma injurati prea tare...

Multumesc pentru intelegere

Share this post


Link to post

daca cineva renunta nu este nici o problema .. dar sa stim :)

acum..pana marti-miercuri cine vrea oglinzi, sa trimita banii in cont..(nu stiu cat dureaza de la depunere pana ajung in comnt pt a putea fi scosi)

cine face depunerea conform indicatilor lui shenk, sa de-a de stire

cine ajunge la intanlire (joi) si vrea, sa aibe banii la el

pt ca nu vrem sa o mai amanam la nesfarsit..

e mai corect asa?

Share this post


Link to post

ok , luni o sa pun si e banii , azi am avut ceva treaba ! haideti fratilor , sariti cu depunerile de bani ;)

Share this post


Link to post

transferul de la o banca diferita decat cea la care este deschis contul dureaza cam 2 zile, iar daca se depune la una din sucursale cam o zi..

deci cei ce depun de la alta banca.. sa se grabeasca

mai este varianta sa aibe joi banii la el cand vine la intranlirea saptamanala

 

 

detalii despre contul unde se face depunerea aici

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=9056

Share this post


Link to post

Eu am depus azi, de la o sucursala Raiffeisen, 85 RON pentru oglinzi.

Depunerea s-a facut prin varsamant si functionarul nu a avut nevoie de nici un motiv ca sa pot sa precizez: Kristian - Oglinzi.

Pentru a evita eventuale probleme, i-am dat un mesaj Ileanei.

Edited by Kristian

Share this post


Link to post

am depus si eu azi 90 ron ptr oglinzi . opriti cat este necesar ptr oglinzi , restul contributie la forum ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...