Jump to content
Sign in to follow this  
alx

Scoala de soferi cu matiz

Recommended Posts

Salut! Am vazut ca sunt multi forumishti cu lamaia pe geam si m-am decis si eu sa o ajut pe consoarta mea sa faca scoala de soferi. As vrea sa faca pe matiz pt ca e masina ideala pt incepatori.

Daca aveti sfaturi in privinta scolilor de soferi (la mine au trecut 7 ani de cand am facut scoala) pls postati.

De asemenea, care sunt cele mai ieftine scoli?

Share this post


Link to post

O scoala unde am vazut ca fac si pe Matize, este pe Sos. Colentina, pe partea drepta, primul bloc dupa Bucur Obor.

Nu stiu ce preturi au si nici cit sunt de buni ca instructori, nici macar cum se cheama. Stiu doar ca au masini noi (berline, DSN, Solenze si Matize).

Share this post


Link to post

Pentru zona Militari am vazut aseara la GIA (chiar la metrou gorjului) pe cineva cu Matiz cu scoala. Nu stiu pret, chestii din astea. Daca intereseaza pot trece pe acolo sa iau un nr. de telefon.

Share this post


Link to post

Scoala de soferi Dinu - au pentru mai multe categorii iar pentru B au si Matiz-uri: http://www.dinu2000.com/

 

Scoala de soferi auto Gabriel: http://www.autogabriel.ro/ au masini Solenta 2004, Dacia 1999, Matiz productie 2003, Cielo 1999 si autocamioane Saviem cu remorcã

 

Grupul de firme PREMIU G SRL http://www.euconduc.ro/ Scoala de soferi LEADER 2000 are in dotare autoturisme noi si anume: Dacia Berlina, Daewoo Matiz, Camion Saviem, Autobuz Roman UD-112

 

Preturi: Categoria B - 2.500.000 - 3.300.000 lei

 

hepi? :wink:

Share this post


Link to post

Pe Blv 1 Mai dupa Piata Domenii,pe stanga,cum te duci spre Piata Chibrit pe partea stinga e o scola care are si Matiz-uri.

Share this post


Link to post

saru-mana pt raspunsuri.

 

@shenck: cat te-a costat pe tine si cand? cat a costat in total?

 

sorry, abia acum am vazut ca mai exista un topic pe tema asta... mea pulpa...

Share this post


Link to post

Pe site-ul lor scrie : Daewoo Matiz: 3 800 000 LEI , plata in rate

 

Am facut-o in august anul trecut. M-a costat mult avind in vedere ca pina

sa-i gases pe ei m-am intzepat cu un particular.

Share this post


Link to post

Scoala unde au NUMAI matizuri: RODELL. Se afla pe prelungirea ghencea, in drumul taberei, si costa 3.585.000 lei.

Share this post


Link to post

Gata, dat suma de 3.5 mil la rodell. nu prea mi-a placut ca restu' toate se platesc de noi: 150 test psy, 250 masina in ziua ex, testu' medical etc.

Si nici macar carti nu-ti dau... Da' ma rog, toate argumentele au palit in fata argumentului consoartei: e aproape si nu tre' sa merg pe jos mult :twisted: de parca s-a nascut in masina :twisted:

 

Bre, astia care suntetzi insurati, cum le suportatzi cateodata??? sau berea are alt gust atunci (mult mai bun care te imbie sa bei 10-15 odata)...

Share this post


Link to post

Testul psihologic + medical intr-un fel e normal sa-l platesti, ca nu-i facut de ei. Eu unul cel putin unde l-am facut nu avea nici o legatura cu scoala de soferi. Dar platit masina pt. ziua examenului mi se pare cam magarie. Ok, daca dai a doua, a 3a oara (sa speram ca nu va fi cazul), dar prima data? De ce dracu nu zic din prima 3,5mil + 250k. Deh suna mai bine 3.5 mil. Ca oricum cel putin o data dai examen, ca doar nu faci scoala asa... sa te afli in treaba.

Share this post


Link to post

Tot in Zona Militari, numai pe Matiz, zona Veteranilor, vis-a vis de alpha Bank, numele imi scapa pe moment

Share this post


Link to post

bre gata am dat banu' nu mai accept decat info cu preturi mai mari decat am gasit eu...

 

glumeam... :lol:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...