Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

Steaua Si Rapid In Sferturile Cupei Uefa

Recommended Posts

problema este ca nu stim sa ne bucuram la succese...de cand n-am mai avut si noi un succes am uitat si acum cand au inceput sa vina nu stim sa ne bucuram

Share this post


Link to post
cei in albastru fug in careu' advers si urla toti ca vor penalty...

 

Pai daca a fost, normal ca urla!

 

Ce legatura are faptul ca albastrii s-au aparat 70 de minute cu faptul ca in ultima faza unul rosu a pus mina pe minge??!? A pus-o sau n-a pus-o, asta e problema... nu daca merita Steaua sau nu!

Share this post


Link to post

Am urmarit aeara un meci (chiar daca un pic mai pe sarite) care parca ar fi vrut sa spuna ca e sezonul partidelor cu rasturnari spectaculoase de scor. Ma refer la Dinamo-Sp. Stud. Bineinteles, alta miza, alte echipe, ...etc. Insa ideea e ca Dinamo s-a trezit pe la 3-0 sa faca ceva si au reusit sa incrie si sa revina in genul lui Middlesborough. Numai ca Sportul in loc sa se aglomereze la ei in careu, au ramas cu o aparere ceva mai inaintata si in timp ce adversarii au dat 4 goluri au mai dat si ei 2.

Acelasi lucru probabil se intampla si cu Steaua daca ramaneau asezati cam ca la inceputul partidei sigur ar fi resit interceptii mai spre mijloc si ar fi reusit sa mai marcheze, mai ales ca Boro mai avea 2 fundasi...

In fine, acum dupa razboi multi viteji se-arata.... :)

Share this post


Link to post
Ce legatura are faptul ca albastrii s-au aparat 70 de minute cu faptul ca in ultima faza unul rosu a pus mina pe minge??!? A pus-o sau n-a pus-o, asta e problema... nu daca merita Steaua sau nu!

 

"Asta e problema" in cazul unui meci pe PC. Eu atat am spus - 99 din 100 de arbitrii nu ar fi acordat penalty Stelei.

Share this post


Link to post

Problema nu rezida doar in faptul ca Steaua nu a beneficiat de un penalty, justificat sau nu...

Definitorie pentru modul cum a pierdut calificarea este si declaratia grobianului de Becali, atentie: DUPA meci, cum ca i-ar fi batut o echipa "de puscarie"....

Inteleg ca mentalitatea noastra mioritica ne impiedica sa ne respectam adversarul inainte de confruntare, dar sa nu invatam nimic nici dupa ce ne-au predat o lectie...

Asta e, mergem inainte convinsi ca am fost mai buni si ca nu avem chiar nimic de invatat din acest meci.

Asa a fost si cu Rosenborg, si sigur istoria se va repeta daca jucatorilor li se insufla astfel de concepte de "adevarati" profesionisti...pacat de echipa, care e una de perspectiva...

Share this post


Link to post

1. I-am auzit pe toti ca ne-a batut o echipa mult mai slaba, bla bla...

La asemenea gandire se potriveste urmatoarea fraza: "When you make an idiot look like a genius, that makes you the real idiot".

 

2. Daca sunteti atat de oripilati despre cum scriu ziarele, ar tb sa vedeti cum scriu cele din tarile cu apa calda dupa meciuri de genul asta - nu demult Bild i-a facut pe cei de la Bayern carnatzi...

Share this post


Link to post

:mrgreen: carnatzii sunt un lucru bun, depinde cum ii privesti...

Edited by sebian

Share this post


Link to post

De-abia m-am intors din Bulgaria, unde am plecat cu lacrimi in ochi dupa o noapte de cosmar. Acolo am mai avut parte de un dus rece, revansa Rapidului, si am putut sa stau sa-mi sedimentez gindurile.

La intoarcerre pot spune ca am citit un articol de la ziarul unde am lucrat care m-a dezamagit profund asa ca din puctul asta de vedere ma bucur ca m-am izolat. Ca suporter stelist, care am vazut primul meci pe Ghencea in 1982 cind de-abia aveam certificat de nastere :) ))))) pot spune cu gindul impartial ca am cazut de pe un cal frumos, unde am ajuns poate nemeritat, legat doar de primavara europeana.

Luind-o de la meciul cu Heerenveen si pina la returul cu Middlesgrough pot spune ca doar meciul de la Sevilla mi-a placut in mod special, insa si acolo am avut putin noroc cu o eliminare.

Trezit la realitate, denumesc meciul de la Boro, Foresta Stelei, numai ca noi am pierdut intr-o semifinala de cupa europeana, in fata unui fotbal educat sa lupte cu toate fortele, pina la capat, si care a intors in ultimele minute o finala de Chgampions League.

M-am bucurat sa vad reactiile dusmanilor peste tot, care nu s-au mai ascuns in fata celebrei "noi suntem romani" si deci in seara asta sustinem Steaua. Rapidistii si-au sarbatorit razbunarea, iar dinamovistii frustrarea. Viata merge inainte, si daca la anul se va repeta performanta, vom putea spune ca este un lucru normal, si nu un accident.

Totul depinde de Jiji, sa tina echipa, sa inteleaga ca volens, nolens lui i se datoreaza ascensiunea fotbalului romanesc din ultima vreme, pentru ca el a fost primul care a investit a tinut jucatorii, si i-a obligat si pe ceilalti sa faca acelasi lucru. Va place sau nu de oier, el este catalizatorul soccerului de la noi. Daca va avea puterea sa nu faca vreo prostie, vom ajunge departe, pentru ca daca nu se va intimpla acest lucru, avem contraexemplul lui Dinamo, care chiar si acum in mizerie se poate lauda ca a scos profit, doar l-a vindut pe Plesan cu un milion si ceva, bani albi, si nu a mai lut nimic in loc :) ))))))

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...