Jump to content
Sign in to follow this  
CT_ZDB

Navigatie GPS Pentru Romania Si Sud Estul Europei

Recommended Posts

Pentru IGo Primo, stie cineva cum se poate modifica marimea iconitelor pt diverse poi-uri afisate? In general las vizibile doar parcarile si benzinariile, insa sunt cam prea mari pt gustul meu, si impreuna cu cladirile e prea incarcata imaginea

(ecran 4.5" si 480x272pixeli)

Share this post


Link to post

Stie cineva sa-mi spuna daca exista pe "undeva" harti pt Google Map?

Adica as vrea sa le am gata incarcate in telefon (macar Europa, spatiul sa zicem ca nu-i o pb), in loc sa stea sa si le descarce din retea de fiecare data.

 

Hartile astea mi-ar fi foarte folositoare cand sunt plecat din tara, iar roaming-ul de date rupe la buzunar.

Share this post


Link to post

Cauti destinatia in Maps si apoi tii apasat pe ecran, iti apare optiune de "precache area" care iti descarca harta pe o raza de 20 km in jurul punctului unde ai tinut apasat.

 

Daca nu, se poate cu o versiune mai veche de Mobac + o aplicatie care stie de harti in format SQLite cum ar fi Locus. Da' e mai complicat.

Share this post


Link to post

Bre, NFS-ul a intrebat daca poate iesi din tara cu hartile Europei incarcate deja, nu cum sa le faca update manual pe rooming.

 

 

p.s. Ca doar n-o sta sa incarce hartile cu degetelul, din 20 in 20 km :D

Edited by ileana

Share this post


Link to post

Pai faci chestia asta acasa, pe Wifi ... dand cu deshtu' in zona unde intentionezi sa te duci, doh ! :P

 

Si 20 km acopera lejer un oras mediu, sa stii.

Share this post


Link to post

Inteleg ca hartile odata precache-uite, raman prin telefon, si le am forever? E bine si-asa. Multzam de info.

Share this post


Link to post

Exact.

Share this post


Link to post

Si daca tinutul dejtului apasat pe ecran nu functioneaza, ar trebui cautata optiunea cu precache in alta parte?

Share this post


Link to post

Daca tii deshtu' apasat, tre' sa-ti apara pop-up-ul cu adresa si cand dai click pe pop-up iti apar 4 butoane + niste optiuni intr-un meniu. Daca nu, vezi prin settings la "Labs", NFS a trebuit sa activeze explicit optiunea asta. Ah, si desigur, ultima versiune de Maps (6.0).

Share this post


Link to post

La mine nu merge sa tin dej'tu apasat. E telefon clasic, atat doar ca are GPS. Am cautat aseara optiunea de precahe area dar nu am gasit-o. Probabil softul functioneaza altfel la Android. :)

Share this post


Link to post

Am cumparat un Mio Moov 360 cu 150 ron, l-am cracuit si acum arata asa:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...