Jump to content
Sign in to follow this  
ZaiR

Geamuri Electrice Cielo Standard sau GL

Recommended Posts

GATA

Mi-am pus si geamuri electrice

Sunt tare.

 

Astept intrebari daca va pot ajuta cu ceva

 

Salut. Si nu spui si tu cum ai facut ?

Pana de curand nu prea ma interesa faza cu geamurile electrice. Numai ca acum mi s-a defectat macaraua (daca asa se numeste si la alea pe care le cobori/ridici manual). Si sunt tare curios ce implica schimbarea: piese, modificari, costuri de montaj.

 

Merci

Share this post


Link to post

geamuri electrice fata: 150 lei instalatia electrica; 150 lei instalatia de inchidere fara a fi nevoie de cheie in contact, sau mai rau de contact pus, include si inchiderea geamurilor din alarma daca alarma permite asta; cam 80 lei macaraua si motorasul pt fiecare geam (depinde de unde le cumperi). + butoanele .. cat or costa, sunt niste butoane de BMW care se monteaza in locul gol lasat de manivela doar ca nush cat costa le-am vazut intr-un catalog. pt geamuri electrica fata-spate preurile se dubleaza

Share this post


Link to post

Deci sebastian_pc ne spui si noua in lux de amanunt cum ai facut, ca am ce ai avut si tu, macarale fete etc.. tot doar ca nu stiu cum sa le montez, merci.

Share this post


Link to post

serban_pc, nu sebastian :) ) si e din 2007 postarea lui, nici nu mai are cielo... si ti-am zis aseara ce ai de facut, in mare.

Share this post


Link to post

va rog daca are cineva schema electrica de la nubira wagon sa ma ajute. vreau sa montez la alarma functia de ridicare a geamurilor si nu ma descurc

 

Share this post


Link to post

Va salut . Am cumpărat de la dezmembrări instalația pt geamuri electrice de la un vielo exe pt a o mnta pe al meu care este din 2007 std iar cei de acolo au spus ca îmi trebuie si un calculator de confort. Daca știe cineva unde este montat la cielo  acest calculator sau daca se pot monta geamuri electrice fara el. Va mulțumesc!

Share this post


Link to post

Nu exista asa ceva, abereaza... confunda Cielo cu masini straine :))

Ai nevoie de macarale cu motorase, mufe, cablaj si butoane, siguranta si eventual un releu pt alimentare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...