Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Regulamentul forumului

Recommended Posts

Nimeni nu iti poate bloca accesul la PM.

Share this post


Link to post

Ai dreptate, scuze.

Pe bune ca nu vazusem. De obicei ma uit pe forum si nu in zona cu reclame de sus.

Actualizeaza atunci si link din http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=676

De regula oamenii intra pe forum sa discute, nu sa piarda timp cu reguli si regulamente de postare. Regulamentele par specifice pentru zona .Ro.

:o fftopic: Stiu un forum super "My cat hates you" (il regaseste cine e interesat, nu mai pun link fiind in .ro si experientele anterioare) al unor tipi simpatici de la Microsoft . Chiar crezi ca aia pierd timp cu conceptie de reguli pentru linkuri externe, reclame... ? E un forum dragut pe care il poti recomanda oricui, fara sa mentionezi "vezi sa nu-ti pui link in semnatura, vezi sa nu ... ".

Share this post


Link to post

Nu, nimeni nu pierde timp cu reguli si alte asemenea. Totul e de fapt un haos.

Fii serios.

Share this post


Link to post

Uite o proba de "smecherie", tu ai primit avertisment de la mine pentru asta (postare in afara Bursei):

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=257517

postare aiurea pe care am mutat-o la Bursa, adica acolo unde te trimite continutul, deci, nici o legatura cu cele povestite pe aici. In plus, nu ti-am blocat PM, nici sa vreau n-as putea.

 

PS - dovada (ca sa nu fie dubiu pentru cineva):

 

"Warned by Notes

tolin Warned on Mar 28 2007, 10:03 PM

Added to warn level Reclama inafara Bursei. "

Share this post


Link to post

Coane Sorine, ia sa spui mata politistului ca n-ai vazut "cedeaza trecerea" din coltul dreapta sus al parbrizului, dupa ce ai "calcat pe bec" si sa vezi cum stau lucrurile.

Si ar fi bine sa nu provoci lumea la a gasi "smecheria" in ceva "100% gratuit". Ori crezi ca ai ideea de afaceri perfect... mascata? :D

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post
Coane Sorine, ia sa spui mata politistului ca n-ai vazut "cedeaza trecerea" din coltul dreapta sus al parbrizului, dupa ce ai "calcat pe bec" si sa vezi cum stau lucrurile.

Si ar fi bine sa nu provoci lumea la a gasi "smecheria" in ceva "100% gratuit". Ori crezi ca ai ideea de afaceri perfect... mascata? :D

Merge cu politistul simplu de ex daca la ora respectiva batea soarele in semafor sau daca indicatorul e "mascat" prin copaci sau pus aiurea "dupa colt" (asa cum sunt semnele prin zona hategului). Testat si verificat.

Idee de afaceri mascata? =D> Nu stiu daca ai folosit mirc: Acolo mai gaseai mesaje ban sau ceva asemanator pentru reclama mascata. Nu eu ma ocup de designul acestui forum si nici de rezultatele afisate la cautari dupa " forum".

Inteleg acum de ce folosesti "smecherie". Intamplator nu e si regret ca unii oameni folosesc acest cuvant inainte sa se documenteze. Este doar un proiect pilot demarat in urma unui studiu, care va aduce sau nu bani incepand cu 2008. In zona bran isi inscrie site-ul cine vrea, are link direct catre pensiunea lui, numere de telefon, tot ce vrea. Daca e multumit, anul viitor va avea posibilitatea de a incheia sau nu un contract. Pana atunci... fara nici o smecherie poate sa testeze for free.

La Sustinere existenta forum - Daewoo & Chevrolet Club are nevoie de tine ! am spus clar ce cer si ce ofer (trebuia oare sa postez la bursa, fiind vorba de multi bani? :thumbl: ), la fel si la postul din zona de turism.

Si cam atat ca am intrat in offtopic si asta datorita unor moderatori pasionati de cautari linkuri si reclame ascunse care prejudiciaza activitatea forumului.

Share this post


Link to post

Teoretic acum trebuia sa ai inca 20% pentru "citare integrala a postului anterior".

2.9 Nu este permisă citarea integrală a mesajului anterior, acest lucru ducând la un consum inutil de resurse. Dacă doriţi să răspundeţi ultimului mesaj scris în discuţie, nu folosiţi citarea mesajului. Puteţi cita un mesaj anterior doar dacă doriţi să răspundeţi numai la unele pasaje ale acelui mesaj.

 

Referitor la indarjirea ta de mai sus in a demonstra ca regulamentul forumului e nimic pentru tine:

1. Regulamentul este perfect la vedere. Numai ca nu te imbie ca pe Dorothy cu "citeste-ma".

2. Regulamentul este chestia aia neinteresanta cu (,) care ai fost de acord la inregistrarea pe forum.

3. La Microsoft nu sunt tipi simpatici! E o contradictie in termeni si nu pot fi folositi in aceeasi fraza decat cu negatie.

 

Tot nu ai zis unde ai vazut link (adica un text pe care sa dai click si sa te trimita in alta pagina).

Iti mai citez o data (atentie sporita, ultima data!):

2.7 Semnăturile nu trebuie să depăşească 2 rânduri de text, iar mărimea scrisului nu trebuie să fie mai mare decât cea a textului din mesaj. Nu se acceptă imagini în semnătură, mesaje publicitare, informaţii despre firme sau magazine sau orice alt fel de informaţie care contravine prezentului . Nu se acceptă legături (linkuri) în semnătură, pentru acest lucru există în profil opţiunea 'Pagină personală'. Nu se accepta semnaturi ce au scopul de a atrage atenţia moderatorilor / administratorilor asupra unor mesaje sau actiuni.(aceste notificări se trimit către un moderator sau administrator STRICT PRIN MESAJ PRIVAT)

 

[...] Similar, amicii din Tg Mures stiu ca am o imprimanta care listeaza ieftin si le pot lista orice, normal, tot for fee, daca imi dau hartie.

Fee = onorariu (eng.)

Asadar cum e pana la urma? Care e onorariul?

Share this post


Link to post

"3. La Microsoft nu sunt tipi simpatici! E o contradictie in termeni si nu pot fi folositi in aceeasi fraza decat cu negatie."

Asta pt ca nu cunosti live toti orsovenii care lucreaza acolo :drinkers:

Informatia (de calitate) inseamna putere :thumbl: Daca stiam eu ce performante are matizul... nu stateam eu atatia ani cu dacia.

"Fee = onorariu (eng.)" Free de fapt. Din viteza nu vazusem. Tocmai sunt back to work dupa un weekend de 2000 km cu buburuza.

 

K. Am terminat cu vorbaria si sa ramanem la masini.

Edited by sorin_frumuseanu

Share this post


Link to post
Faptul ca ai devenit moderator peste noapte nu-ti da dreptul sa bagi pumnul in gura unor membri mai vechi decit tine, care cunosc cite ceva despre masini, daca vrei dau si extemporal .

Bogdan, imi permit sa intervin "colegial" mai ales ca am avut ocazia sa ne cunoastem. Exagerezi! Pe mircea nu-l cunosc decat de pe forum insa ca si moderator nu mi s-a parut ca i-ar sta in caracter sa bage pumnul in gura cuiva. Cand pierzi ore sa faci ordine in niste posturi abramburite si redundante, cred ca ai si dreptul de a face observatii celor care nu citesc regulamentul sau scriu dezordonat.

Te rog, nu vad unde ai fost provocat, postul lui mircea nu ti-a fost direct adresat ci tuturor "carcotasilor" care considera plecarea celor in cauza o ®evolutie.

 

ON TOPIC: Pe scurt - Multumesc Daewoo & GM Club!

Share this post


Link to post

Forumul a pierdut 2 oameni importanti, care au facut ceva pt acest forum.

Poate se vor reintorce.

 

Cei care au plecat din cauza celor 2 , de cele mai multe ori au plecat dupa o acumulare zdravana de warn-uri.

Si-au mentinut curate sectiunile, ca voi ceilai sa cititi o informatie de calitate si nu mistouri-le jalnice are unora, pt care forumul nu reprezenta decat un mod de a pierde timpul in orele de servici.

Share this post


Link to post

Multumiri din "inima" lui Satori ...

 

Mare om , mare admin de forum cu fumuri si mare compozitor Satori aka renebe22 asta , cititi si va minunati , e "priceput" baiatul :

 

Azi te-ai uitat pe geam sa vezi daca ploua mai ''izmene afumate'' ?

Stii ca starea ta de sanatate este destul de precara asa ca ai grija sa nu te impiedici pe scari sau sa nu aluneci pe sub vreo masina.

Daca tot vrei sa povestesti ceva despre viata ta pe daewoclub ar trebui sa incepem cu inceputul.

Moderator?Pai ce ai moderat tu acolo ca sa te numesti moderator?

Gold member?Din ce stiu eu baietii de pe acel forum nu agreaza samsarii de 2 lei care vand masini lovite-revopsite si masluite la kilometraj.Mare suparare pe capul tau cand a fost data afara moderatorul de la intalnirile galatene.De ce?pentru ca nu mai aveai ocazia sa-ti prezinti trocile aduse din germania in subiectul cu intalnirile din acea zona ca sa nu mai vorbim de up-urile de la bursa.Ceva sampoane furate din peco-urile germane nu mai ai?

 

 

Cafteala? du-te bai si plimba ursul pe faleza sau canta o manea la ivesti-liesti.

De unde si pina unde ai tras concluzia ca esti barbat?Tu esti decit un scuipa-n penis.

E bine de tine ca nu te doare pentru ca nu ai :)

 

P.S Ai vandut sau nu troaca ai de la bursa?Se pare ca nu dupa felul agitat in care iti traiesti zilele care le mai ai :D

 

 

Cu mare placere ti-o pun mai mihai dar nu stiu daca mi se scoala penisul la handicapati :)

Oricum astea-s lucruri barbatesti pe care tu nu le cunosti.

Mare dusmanie ai pe ovi de ma confunzi cu el :D

Nu-i problema poti sa-i iei la rand pe toti de pe acel forum pentru ca oricum nu o sa aflii cine sant.

Oricum sa revenim la subiect pentru ca tu oricum esti o piesa slaba pe aici cum ai fost si pe daewoo.

 

Intrebare pentru zalmoxis :ce preferi? olandezi sau francezi?

 

Iaca am aflat cine se ascunde ca un las dupa proxy ...

 

Scuzele mele pentru Ovi_Jer ... :osanale: Satori e autorul de drept al mizeriei ... :-?

Share this post


Link to post

Nu am absolut nici o legatura cu respectivul user. Deductia daca nu e ovi_jer e satori este o dovada cu care insa nu pot sa lupt.

Share this post


Link to post

S-a aflat cine e infamul ce se ascunde in spatele lat al lui renebe. E Elodia.

Share this post


Link to post

Mda... Cine nu e cu noi e impotriva noastra. Asta este probabil si motivatia pentru care, pe un forum ce se vrea ''de fun" nu se face altceva decat sa se reverse frustrarile unora si a altora si sa se denigreze DaewooClub.ro No comment.

Userul ISO a primit cate un warn pentru fiecare topic deschis aiurea. M-am abtinut sa nu-i dau si warnul de 100% urmat de suspend pentru profilul completat la misto. Asta pentru ca poate mai are ceva de spus. Evident neinteresant, neimportant, dar poate mai are. Si ca sa ii dam motiv sa se planga pe forumul "de fun" ca a luat 60% warn degeaba de la moderatorii dictatoriali de pe DaewooClub. Sa fie primit!

 

Later edit: mi-a multumit ISO printr-un MP intitulat poetic "Zit ma"

Bine ca esti tu onorabil ... zit ma !

 

Prompt si penibil ca intotdeauna ... tine'o tot asa esti folositor cauzei ...

Va multumesc stimate domn

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

"Ho" sa'i spui tatalui tau , ca poate avem aceeasi virsta ... ce zici ?

Share this post


Link to post

Hai mai chiar asa se vede de la tine ca pling ... =)) ...ce oameni de caracter sinteti voi si ce josnic sint eu , ce oameni de onoare sinteti voi si ce neam prost sint eu ... "vai , vai , vai , iso ala e un prost crescut draga ... " Fanfaronii de voi ...

 

La mai mare :drinkers: , hai nu va incurcati in ramasitele constintei inexistente ... go , go , go !!!

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Iso, nu te cunosc, si chiar daca te-as cunoaste si te-as uri din tot sufletul meu, nu m-as comporta asa. Ceea ce faci acum pe mine, personal, ma lasa rece.

Share this post


Link to post

Putin offtopic.

Hm, drace, e destul de greu si necesita ceva cunostinte IT sa afli cine se afla in spatele unui server proxy, daca respectivul stie cu adevarat sa-si ascunda urmele de navigare si toate indiciile care ar duce la el.

Share this post


Link to post

Nu Adi, pentru ca stergerea acelui post ar duce probabil la inca 3-4 pagini de denigrari la adresa moderatorilor pe un alt forum. Asa macar sa nu se planga ca l-am cenzurat.

Asa ca domnule ISO, go for it, continuati, continuati, sa va vada lumea.

Share this post


Link to post

Nu mai postati injurii. Daca cineva v-ar fi injurat la modul in care a fost injurat el, poate ati fi reactionat la fel.

 

 

 

PS: Pentru cel ce face asa ceva in numele meu, daca asta a fost intentia lui: Omule, esti josnic.

Share this post


Link to post

Cuvinte mari , oameni mici ... produceti , nu va lasati .

 

Poate voi intre voi va stiti deja , oricum nu mai conteaza , mie mi'a ajuns ... bye !

 

 

L.E. Si cu asta am terminat , ma retrag umil precum luminatele voastre fete doresc ... ;)

Edited by iso

Share this post


Link to post
Ii cer scuze lui Ovi_Jer pentru confuzia facuta ... mii de scuze .
Satori la viteza maxima ...

 

Mare om , mare admin de forum cu fumuri si mare compozitor Satori aka renebe22 asta , cititi si va minunati , e "priceput" baiatul :

 

Iaca am aflat cine se ascunde ca un las dupa proxy ...

 

Scuzele mele pentru Ovi_Jer ... :osanale: Satori e autorul de drept al mizeriei ... :-?

 

Userul renebe22 e Domnul ovi_jer, cu toate proxyurile folosite asa ca ...

 

Asa ca vedem iar scuze? :wallbanger:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...