Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Sugestii

Recommended Posts

Sa comenteze la el subiectele lui de kkt, ii face rating. Si-au mutat astia publicatiile aici ?

 

PS tu ai vazut ce se intampla cand mai multi cunoscuti discuta in cerc/romb/triunghi ceva ce-i intereseaza pe ei si apare unul de nicaieri sa le schimbe subiectul ? Cercul/rombul/patratul se muta cativa metri mai departe si-l lasa pe nesimtit cu ochii in soare, sa vorbeasca de unul singur. Cui foloseste asta ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Si totusi castiga cinveva ceva din asta?

Share this post


Link to post

Hai ca asta le intrece pe toate!!!

Pe langa spamul arhicunoscut apar si anunturi de la Auto.ro ... dadeti-o naibii de treaba, ajungem un rahat de autovit? Toate rapandulele si samsarii sa apara pe o arie de publicitate atat de ordonata pana acum?

 

Nu e deloc in regula!

Share this post


Link to post

Rugatii pe aia de la auto.ro macar sa le puna pe toate intr-o lista...

Asa e spam curat...ban nu warn...

Si aia de la 0-100.ro sint de 2 lei dau stiri vechi de 1 saptamina...dar macar au bun simt sa trimita putine "stiri"...

 

 

Share this post


Link to post

Rugatii pe aia de la ..

 

"Macar sa se dea cu vaselina pe .. daca tot ne.. ". Pe ce lume traim..

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Rugatii pe aia de la auto.ro

Î-i rugă-m.

Share this post


Link to post

M-u-l-t-u-m-e-s-c...

Share this post


Link to post

Tocmai ma miram cand am vazut 3 pagini de topice cu ceva nou :(

 

Cand s-a discutat ideea sa dam un ban cinstit ca sa sustinem forumul, multi s-au dat loviti: ca e complicat, ca nu e "open source", ca una, ca alta.

Acu' na! Ca in orice economie de piata democratica: unde poporul nu cotizeaza, patronul decide :D

Share this post


Link to post

Sumarizez raspunsurile intr-un singur post:

 

- se castiga popularizarea forumului; acum aparem pe sectiunea Chevrolet si sectiunea Daewoo in dreapta sus (ie-te ca s-a latit ecranul, ca sa vezi)

- bursa primeste anunturi auto dintr-o sursa noua, doar Chevrolet si Daewoo

- stirile din sectiunea parteneri media sunt doar Daewoo & Chevrolet pe auto.ro; pentru 0-100.ro se reanalizeaza subiectele

- bineinteles ca asta nu impiedica pe nimeni sa acuze ca adminii forumului isi vor lua acum Mercedes, cu banii din spagi; asa e, v-ati prins, deja suntem in dilema daca sa fie albe sau negre noile G-Klasse pe care le vom cumpara :)

- cui nu-i convine, click aici, se adauga numele userilor care vor fi ignorati, si gata.

Share this post


Link to post

Scosi ! :thumbl:

 

Din pacate, pentru ei, nu functioneaza filtrul.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ai bifat si "posts", nu doar "PMuri" ?

Share this post


Link to post

Da. Am incercat si cu VAXXi ... si n-a vrut.

Share this post


Link to post

Adminii si moderatorii nu pot fi "ignorati".

 

E posibil sa se aplice doar pentru posturile viitoare, nu stiu exact cum functioneaza filtrul ala.

Share this post


Link to post
1.JPG 2.JPG 3.JPG Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Hm, deci nu stie sa ignore topicuri. Am gasit 2 bugreport-uri deschise pe suport la IPB, tre' sa fie deci rezolvata si problema asta intr-o versiune viitoare.

Share this post


Link to post

Daca posturile nu sunt ignorate in orice circumstanta, ma pipi pe el de filtru :(

O noua categorie de "useri" cu privilegii.

Am activat si eu filtrele dupa user, cu toate optiunile, am sters si cookies si... ciuciu :(

 

E drept, a venit si vremea de a se castiga un ban cinsit, nu-i asa?

Share this post


Link to post

Daca posturile nu sunt ignorate in orice circumstanta

Dacă se bifează opţiunea, posturile sunt ignorate. Pare-se nu şi topicurile deschise de userul respectiv :)

Share this post


Link to post
... Pare-se nu şi topicurile deschise de userul respectiv

Asta era si deranjul, postarile pot fi ignorate prin filtrul optic, ca pana acum. A genera topic era si subiectul discutiei de aici.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Vin cu alta propunere, sa se dea drepturi pe ariile pe care posteaza cu o furie de o agresivitate virotica nemaintalnita aici numai celor care sunt din grupul lor, spamenderi media sau cum s-or chema, si lu domnu gugle.

Cum au unii pe teste sau reprezentantele secsului primavaratec pe aria lor.

Nu e bine? Am avea si noi liniste si ar avea si ei linkuri.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Tu repeti obsesiv ideea ca e doar o manevra de SEO, neintelegand ca acordul (cu ambii parteneri) a fost pentru preluarea de continut specific Daewoo & Chevrolet. Anunturile de la Bursa sunt Daewoo & Chevrolet, nu tot Autovitul; cu articolele am explicat mai devreme si nu repet. Concluzie: +continut pentru forum.

Share this post


Link to post

Sorry, VAX!

Nu ma intereseaza ce se spune despre tehnicalitatile motorului de forum. Eu sunt doar un utilizator de rand. Iar voi, cei ce stabiliti regulile si controlati chestiile tehnice ma intoxicati cu circa 20-30% di posturile de azi. Desigur, e dreptul vostru de administratori si patroni. Eu tin la al meu de utilizator!

 

Nu ca ar conta prea mult, dar voi reveni de Ziua Copilului sa vad cum stati 10000000.gif Pana atunci, ne vedem la Costinesti 40000000.gif

 

Apel: pentru cei carora le pasa de calitatea forumului si au puterea sa se opuna abordarii "de piata" a unei comunitati cu veleitati incipiente tehnice, renuntati la ambitia de a face bine sau de a strange posturi si, mai degraba, finantati direct functionarea forumului, decat sa carcotiti si sa incuviintati oarecum tacit spam-ul care este!!!

 

Revin dupa Costinesti, ca protest fata de practicile curente!!!

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Volumul de informatie se regleaza in timp, sunt abia primele zile (inteleg ca asta e problema mare, ca apar multe topicuri deodata). Cat despre finantare, ma abtin iarasi :) e clar ca orice s-ar zice si face, va exista impresia ca forumul e profitabil pentru cei ce-l intretin.

Share this post


Link to post

Tu repeti obsesiv ideea ca ..

N-am nici o obsesie, multam. ;)

 

Si facand abstractie de SEO, cred ca esti de acord cu:

1. Referitor la continutul adus, e slab, nu tine cont de continutul existent, este strict comercial, adica reclama pura, aport tehnic zero cu bara, de unde si apetitul utilizatorilor ce s-a vazut.

2. Referitor la anunturi, care nu mai repet ca sunt intr-un numar terefiant, sunt de vanzare deiu si chevi, stupoare.. aici asta au majoritatea utilizatorilor sau au avut, deci extrem de putin probabil sa fie useri interesati sa si cumpere, mai degraba am vedea preturile si la alte masini, daca tot se dau pe post in prime time :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...