Jump to content
Sign in to follow this  
Zetics

Anvelope Tico

Recommended Posts

In afara de faptul ca merge volanul mult mai usor (bine, e si volan sport, cu diametrul mai mic)

La un volan cu diametrul mic, creste efortul. In nici un caz faptul ca iti merge mai usor nu se datoreaza micsorarii diametrului volanului !

Share this post


Link to post
Eu am pus la Tico un set de Debica Frigo 135/80 R12, de-aici.. In afara de faptul ca merge volanul mult mai usor (bine, e si volan sport, cu diametrul mai mic), sta altfel pe drum fata de Uniroyal-urile cu care era incaltata... Am de gand sa le las tot anul, si-asa masina asta face maxim 6000 km/an, doar urban.

 

 

Multumesc ... marimea aceasta 135/80 e echivalenta cu cea din talon 135 SR parca? nu o sa fie pbe la inspectie?

 

am vazut pe site ca au si all sezon .. tot Debica da Navigator ... a folosit cineva? cum se descurca?

Share this post


Link to post
La un volan cu diametrul mic, creste efortul. In nici un caz faptul ca iti merge mai usor nu se datoreaza micsorarii diametrului volanului !

Logic, insa eu comparam cu cele dinainte 155/70 12 cu care acelasi volan sport necesita un efort muult mai mare pt. a fi manevrat. :) N-am zis ca merge mai usor datorita micsorarii vonanului, asa am cumparat masina.

 

@tarzy: sunt dimensiuni alternative legale pt. Tico, no problem la inspectie.

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

Am incaltat si eu Ticozaurul azi cu Falken SN816 155/70 r12 la 130ron bucata (http://www.anvelope.us/),made in Japan,par ok, altceva nu am gasit.

Edited by Tytus

Share this post


Link to post

multzam phain Wolfman

Share this post


Link to post

Am vazut ieri intr-un magazin anvelope pt. Tico : Khumo=145 lei si Hankook=155 lei

Share this post


Link to post
Am incaltat si eu Ticozaurul azi cu Falken SN816 155/70 r12 la 130ron bucata (http://www.anvelope.us/),made in Japan,par ok, altceva nu am gasit.

 

 

La ei pe site nu aprare schimbarea de pret,ce naiba? :scarpin: ,eu tot 94 ron le vad...

Acelasi model voiam si eu dar se pare ca va trebui sa astept pina la primavara :wallbanger:

 

Mi se pare foarte mult 155 ron pentru Hankook.

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

Falken 155/70 r70 de toate sezoanele, la mine in spate la un magazin, pe comanda, pret bucata 107 ron bucata.

Imi voi comanda si eu 2 bucati :)

Share this post


Link to post

Am postat pe pagina anterioara locul de unde am luat eu, ai incercat acolo?

Share this post


Link to post

Da ... nu au pe stoc :(

Share this post


Link to post

Salut,

As dori sa va intreb care stie prin Iasi un magazin de unde pot lua si eu anvelope pentru Tico 155 70 R12(all season sa fie, un pret)

Multumesc,

Share this post


Link to post

Ma ajuta si pe mine cineva din Iasi...pls..

Multumesc,

Share this post


Link to post

E singura anvelopa cu dim. astea trecuta in talon? Din ce am cautat si eu nu am gasit la niciun comerciant. La bursa ai incercat?

Share this post


Link to post

grasuxxl23, vezi ca au cauciucuri pentru Tico la magazinul DemoTotal. Se afla la parterul unui bloc mic, pe stanga, cum cobori de la AMRS spre Pacurari. Nu stiu daca vei gasi chiar de 155cm latime, dar au cauciucuri de iarna foarte faine si au preturi pe la 130-150Roni/buc, parca. Site-ul lor este Autodaewoo.com.

Share this post


Link to post

Multumesc,

Am dat shi eu azi de magazinul respectiv, momentan nu mai au pe stoc-maine aprovizioneaza...oricum au anvelope Tico de iarna KUMHO: 155 70 R12(110 RON), si all season 155 70 R12 HANKOOK-136 RON-asta asha ca informatie pentru alti doritori de anvelope de Tico din Iasi.

Share this post


Link to post

Ieri mi-au venit si mie cauciucele falken 155/70/r12 all season.

pret bucata 126 ron.deocamdata foarte multumit de ele.

Share this post


Link to post

Eu mi-am luat de cateva zile 4 gume Michellin MXL 155/70/12 (de iarna) la pretul de 128lei/buc.

Share this post


Link to post

...

 

Unde era vulcanizarea aia furnizoare?sal

Edited by tolin
Citare inutila a mesajului anterior !

Share this post


Link to post

Imi trebuie neaparat 2 anvelope pentru Tico si oscilez intre hankook si kumho. La pret nu sunt diferente mari. Voi ce ati alege?

Share this post


Link to post

Eu as alege Hankook.Mai e ceva mai ieftin si am inteles ca si bun,asta:falken

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post
Imi trebuie neaparat 2 anvelope pentru Tico si oscilez intre hankook si kumho. La pret nu sunt diferente mari. Voi ce ati alege?

 

Niciunl dintre ele ,sau daca nu ai incotro vezi sa nu fie chinezesti !

Share this post


Link to post

Vezi sa nu fie chinezesti !!! Ce e asa greu de inteles ? :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...