Jump to content
Sign in to follow this  
ches

Vand Chevrolet Epica 2007 148000km

Recommended Posts

Salutare, asa cum spune si titlul, o pun pe Epica la vanzare. Este achizitionata din Romania, prima inmantriculare a fost in noiembrie 2007, eu sunt al doilea proprietar al masinii, din octombrie 2010.

Masina are in momentul de fata aproximativ 148000km, a fost si este foarte bine ingrijita, am schimbat intotdeauna la timp orice indiferent ca era vorba de revizii sau de o bucsa. Totul este in perfecta stare, masina nu necesita nici o investitie. Detin istoric complet (carte service si facturi) cu tot ce a fost schimbat de mine si de fostul proprietar.

Caracteristici:

- Motor turbo diesel 2.0 VCDI 150cp, 320Nm

- Cutie manuala 5 trepte

- Suspensie MacPherson fata, multi-link spate

- Frane disc fata si spate

- Roti vara 17 inch si iarna 16 inch, ambele cu cauciucuri in stare foarte buna

- Oglinzi pliabile electric si cu asistent la parcare

- Senzori parcare electromagnetici (care nu se vad 🙂 )

- Unitate audio cu 8 difuzoare, CD player si cititor USB

- Scaune piele cu textil cu incalzire pe scaunele fata

- Prize suplimentare 12V si USB pe consola centrala, in cotiera si in portbagaj

- Camera trafic + marsarier cu display pe oglinda

Piese schimbate recent: bucse spate, brate spate si bielete (mai 2018), distributie (februarie 2018), racord flexibil evacuare (ianuarie 2018), kit ambreiaj + voltanta (iulie 2017). Ultima revizie facuta in mai 2018.

Pret: 7000E

Contact: PM sau paul_vali82@hotmail.com, ofer nr de telefon daca ma contactati prin una din cele 2 metode

 

Va rog sa nu postati comentarii legate de pret, stiu ca este mai mare, dar masina este in stare excelenta, am pus multa munca, bani si suflet in ea si nu o dau pe degeaba. Cei care vor o masina ieftina se pot orienta catre cele aduse din afara cu "km absolut reali" 🙂 .

 

Jurnalul de bord al masinii il gasiti aici:

Pozele complete cu masina le-am pus aici pentru ca sunt prea mari pentru un singur post, plus ca nu pot sa le pun la rezolutia la care au fost facute:

https://cloud.orange.ro/share/6d506448264bcb38ef318e97af09744e65eeb495313fc0f31e216fa41067183b

Epica01 - Copy.jpg

Epica02 - Copy.jpg

Epica03 - Copy.jpg

Epica06 - Copy.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

Masina a ajuns la 151000km, pretul scade la 6800E.

Am uitat in descriere cateva dotari utile, unele puse de mine:

- cruise control

- servodirectie adaptabila la viteza

- oil catch can care decanteaza uleiul din gazele provenite din carter si nu le mai baga in intercooler/admisie.

- instalatie cu becuri xenon cu becuri H7 montata cu lupele originale de fabrica, instalatia este facuta in China sub licenta Philips.

- suport umbrela pe capacul de la portbagaj

- iluminare interioara cu becuri LED - plafoniera, lumini harta, portbagaj si lumini usi

 

 

Share this post


Link to post

Masina a ajuns la 155000km si a primit un interior complet de piele (de porc). Acum are scaune incalzite fata, dar si cu scaun cu reglaj electric la sofer si scaun cu reglaj lombar la pasager. pretul interiorului de piele a fost aprox 1500 lei cu tot cu transport. Voi updata pozele cu interiorul si pe cloud si aici.

Pretul masinii scade la 5500E, m-am hotarat la Captiva 2014 si sunt cateva care imi plac.

Edit: Cumparatorul primeste si interiorul vechi daca are nevoie de el.

Edited by ches

Share this post


Link to post

Am cumparat un Chevrolet Captiva 2014, sunt f multumit de el, acum pretul la Epica scade la 5200E, negociabil.
Subliniez ca masina are reviziile la zi, inclusiv distributia facuta la inceputul anului, la fel si arculatiile, deci practic nu necesita nici o investitie pana la urmatoarea revizie, in primavara lui 2019.

PPS: Scaunele fata piele+textil au ajuns la colegul Geo, bancheta si fetele de usi sunt inca in posesia mea si le pot da cumparatorului in caz ca nu le vand pana atunci.

Share this post


Link to post

Update de pret: 5000E, negociabil

Ca fapt divers, am descoperit ca prima inmatriculare a fost de fapt in decembrie 2007, mai exact pe 11 decembrie 2007.

ITP-ul este valabil pana in decembrie 2019, in caz ca este un aspect important pt cineva.

Share this post


Link to post

Update de pret, 4800E, negociabil. Daca cineva o doreste, astept o oferta decenta.

Share this post


Link to post

Update de pret: 4600E, vine primavara 🙂 

Dinamica pe timpul iernii a fost zero, nu prea se cumpara masini iarna... din pacate.

Share this post


Link to post

Update de pret: 4500E

Share this post


Link to post

Update de pret: 4400E negociabil

Tocmai ce i-am prelungit RCA-ul cu inca 6 luni - cost: 200lei

Share this post


Link to post

Greu cu vanzarea, piata este saturata de sh-uri. Tot caut motive pt care as avea nevoie de masina asta dar nu gasesc nicicum...

Spor cu ea!

Share this post


Link to post

Merci! De vandut, o voi vinde, dar probabil nu pe banii pe care vreau sa ii iau pe ea. Pana una alta este daily driver, consuma mai putin ca Captiva, scuza cacofonia 🙂 

Trecerea de la Lacetti la Epica s-ar justifica doar daca nu esti multumit de consum sau ai nevoie de o masina mai spatioasa si ceva mai dotata. 

Profit de ocazie sa schimb pretul si aici (ieri l-am schimbat pe olx): 4300E negociabil.

Share this post


Link to post
Acum 19 ore, Akon a spus:

Greu cu vanzarea, piata este saturata de sh-uri. Tot caut motive pt care as avea nevoie de masina asta dar nu gasesc nicicum...

Spor cu ea!

Motive gasesti.

'"""Bani ai?""''

Share this post


Link to post

Inca un motiv pentru a cumpara masina: pretul scade la 4100E negociabil 🙂 

Viitorul cumparator, daca este de pe forum si negocierea este in limitele rezonabile va primi si un set de filtre (polen, motorina si ulei, cumparate anul trecut), un set de bucse de barile stabilitatoare fata +spate cumparate acum vreo 2 ani pt ca le-am prins la oferta 🙂 , precum si o bucsa "d-aia scumpa" pentru bascula superioara de pe spate (merge si pe dreapta si pe stanga).

 

Share this post


Link to post

Update de pret: 4000E negociabil

Share this post


Link to post

Masina s-a vandut, topicul se poate inchide!

Multumesc de gazduire!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...