Jump to content
Sign in to follow this  
s3bby2000

Apa Kangen

Recommended Posts

Pentru alea este suficienta apa chioara...

Pai da, dar daca vrei sa te simti special folosesti apa Kangen ...

Share this post


Link to post

Se foloseste si pentru spalarea alimentelor, indepartand pesticidele, ierbicidele.

 

 

Eu sunt curios cum indeparteaza pesticidele si ierbicidele, avand in vedere ca acestea sunt IN fructe/legume si mai putin pe ele...

 

 

Pentru alea este suficienta apa chioara...

 

 

Parca un filtru cu osmoza inversa,e mult mai bun,si mai ieftin.

 

Am un amic,iar strabunicu lui are 108 ani,si da omu la sapa,apa pe care o consuma e de fantana :mrgreen:

 

Decat sa scrii,ce scrie pe prospect,nu mai bine,ne spui parerea ta personala,si daca a fost testat acest aparat,de catre o institutie de renume?

 

Scrie clar spalarea lor.Daca ai fi vazut si filmuletul ai fi observat efectul Apei Kangen in curatarea alimentelor: in paharul cu apa normala, apa ramane la aceeasi culoare, iar in paharul cu Apa Kangen culoarea se modifica.

Stiati ca expertii sugereaza spalarea rosilor timp de 3 minute si in apa sa adaugati si bicarbonat de sodiu pentru a incerca sa indepartezi majoritatea pesticidelor? Sunt curios daca vreunul din voi face acest lucru. Daca ati avea un Leveluk SD-501 doar ati clati legumele si fructele.

Da,la mine in familie se simt efectele. Eu eram constipat inainte, aveam probleme mari. Fiul meu a scapat de acnee. La taieturi si arsuri si-a facut efectul aceasta apa. E buna chiar si cand esti mahmur. :thumbl:

Nu va ganditi ca efectele se vad "instant". Daca vrei sa simti un efect, faci un tratament de minim o luna de zile in care bei doar Apa Kangen. Apoi vei incepe sa te simti mai bine.

Share this post


Link to post

Am sa-ti dau un buletin de analiza de pesticide, sa vezi unde se afla ele. Ce e pe coaja este o cantitate infima, care se poate indeparta printr-o simpla spalare. Ce e inauntru se indeparteaza-din pacate- doar prin digestie...

Share this post


Link to post

Pai cu articolul asta ii dai dreptate lui Mircea... "şi de cele mai multe ori pesticidele ajung şi în interiorul fructelor"

Share this post


Link to post

Tu poti spala o rosie pe interior? Ai cumva o perie cum sunt cele pentru curatat sticlele sau ce?

Edited by s3bby2000

Share this post


Link to post

Era vorba de eficienta indepartarii pesticidelor... deci in alta ordine de idei: doar o mica parte se afla efectiv pe coaja si pot fi indepartate cu apa, clor, detartrant =)) sau ce mai vrei, restul (majoritatea) raman tot acolo (in interior).

PS: Daca chiar vreau pot curata de coaja o gramada (nu toate) de fructe si legume (inclusiv rosia).

Edited by papie

Share this post


Link to post

... si tot nu rezolvi nimic! La suprafata se afla pesticide/ierbicide/poluanti in stare pura, care se spala usor, in interior este buba, unde sunt deja partial absorbiti, semiprocesati, mixati, etc. Practic la suprafata se afla cam 3% din totalul pesticidelor dintr-o rosie, restul sunt plasati in seminte, pulpa, suc.

Share this post


Link to post

Hai c-ati dat-o-n pesticide. Pana la urma cum ramane cu apa asta... ca mi s-a terminat aftershave-ul! :) )

Share this post


Link to post

Eu am un aparat din asta si pot sa va vand apa kangen din asta la cerere!

 

NFS Un refill la sticluta de aftershawe 100 oiro (efectele sunt miraculoase!). Dau nr de cont?

Share this post


Link to post

Nu cumparati de la Andreib ca nu are original, are o clona chinezeasca numita Apa Kancer :P

 

Va dau eu orijinel :D

Share this post


Link to post

Puteti sa faceti caterinca in continuare cat vreti. Aparatul a aparut si in reviste de specialitate, a primit numai recenzii pozitive , deci ce faceti voi aici in urma efectului de turma...

Daca si profesori universitari licentiati in chimie au cumparat acest aparat stiind ce poate face si care sunt efectele folosirii apei alcaline

Edited by s3bby2000

Share this post


Link to post

Cat e gluma e panarama dar faci niste afirmatii fara sa aduci nici macar o trimitere la o persoana concreta, un articol concret. Vreau sa vad si eu un articol/studiu (publicat intr-o publicatie respectata/cotata) facut in legatura cu modul de operare a aparatului si a efectelor avute.

Share this post


Link to post

Eu m-am lamurit dupa ce i-am vazut semnatura :P

Share this post


Link to post

Ar trebui sa convingi cu un niste filmulete trucate pe youtube? Poftim si de la mine, in caz ca-ti uiti cheile in masina

Share this post


Link to post

M-am uitat in fuga pe goagal dupa primul doctor din petarda aia de document (fara antet fara nimic) pus de tine, Kuninaka Hironage, si in afara de reclama pe care o face apei in cauza individul nu exista. Iar 10 ani de experienta, cat pretinde individul ca are, reprezinta absolut ZERO pentru o cariera medicala...si daca scadem 5 ani de rezidentiat atunci gigel ala, daca intr-adevar exista, e fix p*** :(

 

NEXT!

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Uitati ce crede acest doctor despre Apa Kangen.

http://www.google.ro/search?hl=ro&biw=1440&bih=681&&sa=X&ei=0OtTTaC8NovBswayxdXlBg&ved=0CCgQBSgA&q=shinya+doctor+kangen&spell=1

De fapt, este chiar inventatorul colonoscopiei.

http://en.wikipedia.org/wiki/Colonoscopy

 

ss_product" rel="external nofollow">http://www.amazon.com/gp/product/0446556181/numele%20hotului%20e :o ss_product

ss_product" rel="external nofollow">http://www.amazon.com/gp/product/0446690740/numele%20hotului%20e :o ss_product

ss_product" rel="external nofollow">http://www.amazon.com/gp/product/0970393326/numele%20hotului%20e :o ss_product

 

Carti care se refera in general la alcalinitate, aciditate.

 

Eu m-am lamurit dupa ce i-am vazut semnatura :P

 

 

Contul este vechi, semnatura e inspirata de la Basescu. Nu este afinitatea mea politica, doar mi-a placut cum suna.Oricum mai bine decat sa am un Focus si sa-mi pun avatar un x5 :) )

Share this post


Link to post

De la "sursa":

 

Claims on Health

 

Shinya is also known for his claims on health, but he has done deceiving citations in commercial advertisements.

 

Dr. Shinya has authored many books, of which Living without Disease: A Miracle Enzyme Determines Life (in Japanese. The original title is: '[.....]') is the most well-known, which is said to have sold more than a million copies in Japan[1].

 

Shinya recommended in an advertisement[2] to take enzyme from your meal. There he cites a medical paper[3] which is irrelevant to his claim; the article reports decrease in the secretion quantity of three kinds of digestive enzyme (and bicarbonate) from pancrea which is speculated to be due to aging. It has nothing to do with nutrients intake. In the same advertisement, he also says that nutrients in vegetables are poorer in recent years, and that it's diffcult to take sufficient enzyme from meal only, by showing a chart based on references[4] of years 1963 and 2008. But they only show values of beta-carotene, vitamin C and iron included in spinach and carrot, not of enzyme. On the other hand, Shinya fails to show any evidence to reinforce his idea.

 

He claims that his prescription of water has 0% cancer recurrence rate (Shinya , The Enzyme Factor, p. 7), but notice that such miraculous, so to say, treatment is unknown to date.

 

 

Apel la autoritate, autoritatea sint eu => tot ce zic eu e adevarat. QED.

Share this post


Link to post

Contul este vechi, semnatura e inspirata de la Basescu. Nu este afinitatea mea politica, doar mi-a placut cum suna.Oricum mai bine decat sa am un Focus si sa-mi pun avatar un x5 :) )

 

Eu am explicat de ce am avut avatar cu X5...si oricum n-am pretins niciodata ca as avea asa ceva.

 

Vad ca deja incepi cu atacuri de doi lei, ca argumente logice si de bun simt pentru apa asta Kancer nu ai

Share this post


Link to post

Poate nu am fost suficient de clar: un articol intr-o publicatie cu oarescare recunoastere nu o mizerie postata pe scribd fara nici cel mai mic gram de logica/rationament/stiintificitate/recunoastere. TU mergi pe principiul ,,daca e pe internet sigur e adevarat"?

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Am investigat si eu nitel publicatiile. Cele publicate in locuri cat de cat serioase (pubmed macar, nu www.vandceva.com) povestesc de exemplu despre efectul antioxidant al apei minune, sau dezinfectant (si apa oxigenata e dezinfectanta), nu despre cel anticancer sau anti matreata. Antioxidant nu inseamna anticancer.

 

Pana acum nu exista o singur studiu serios care sa ateste ca ar exista vreun aliment (inclusiv apa) anticancer. Exista studii in vitro, sau poate pe soareci in conditii de laborator si niste extrapolari, legat de o anumita substanta dintr-un aliment si nu un aliment complet, insa nu unul epidemiologic facut dupa toate regulile artei pe populatii umane si cu alimente "intregi" si nu al unei singure substante. E mult prea greu sa urmaresti timp de zeci de ani zeci de mii de oameni foarte strict incat sa le stii dieta, mod de viata, etc.

 

Asa ca toti astia care vand ceva anticancer si citeaza cate un prof din japonia sunt nitel escroci. sau macar, naivi.

 

Bine, astia care vand ceva preventiv anticancer sunt softcore, de aia se poate face caterinca.

Aia care vand un tratamente alternative anticancer citand tot felul de profesori si doctori sunt escroci hardcore, dupa parerea mea aia isi merita un loc la mititica si nu la caterinca.

Share this post


Link to post

Te inseli.

Exact cei care ofera solutii alternative medicinei traditionale, pentru vindecarea cancerului, sunt cei care au dreptate.

Apeland la ei, cei bolnavi de cancer, mai au o sansa de supravietuire.

 

Medicina traditionala, ori nu a fost in stare sa descopere remedii pentru cancer, ori nu a fost lasata sa le faca publice si sa le practice. Eu merg aici pe varianta B. De ce nu a fost lasata? Raspunsurile sunt pe cat de simple, pe atat de cinice: unii au tot interesul sa faca o multime de bani, cu tratamente care nu au vreun efect, altii se gandesc ca deja Terra e suprapopulata...

 

Cat despre antioxidanti, in general, iti pot spune ca sunt o arma extrem de puternica impotriva cancerului, intr-adevar, mai mult pe partea de preventie.

Share this post


Link to post
... Medicina traditionala, ori nu a fost in stare sa descopere remedii pentru cancer, ori nu a fost lasata sa le faca publice si sa le practice...

Unii vor sa otevizeze forumul.

Share this post


Link to post

Avand in vedere ca cancerul e o boala (mutatie) genetica, care face ca celulele care in mod normal ar trebui sa moara, sa nu mai moara, cat de greu crezi ca e sa descopere un tratament?

 

Personal, daca voi avea vreodata boala asta, voi sti ce sa fac. Aici e fiecare pentru el. Cine vrea, n-are decat sa apeleze la medicina traditionala. Treaba lui. Poate au dreptate cei care tin aceste lucruri ascunse. Ramane pe Terra cel mai puternic (intelectual), cel care stie sa se adapteze mai bine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...