Jump to content
Sign in to follow this  
starsteel

Coltul terapeutului

Recommended Posts

... dar observ ca foarte putini au inteles ca intotdeauna primesc raspunsul dupa formularea aleasa intrebarii.

 

Nici macar nu era nevoie de o formulare aleasa a intrebarii. Trebuia doar sa caute.

Lenea-i mare.

Share this post


Link to post

Revin cu semnalarea unei moderari nereusite, penalizarea de 20% sau cat a considerat numitul ca merit e clar facuta fara nicio logica.

Rezumat:

La topicul http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry399954

postarea mea a fost de forma:

1. Search-ul pe mine nu m-a ajutat am reusit sa ajung la "super-stergatoare" cu ajutorul lui Google si am intrebat care e treaba cu magnetii de care a mentionat cineva mai sus.

2. Am mentionat ca stergerea a fost "desteapta" insa intrebarile mele s-au referit la cele 2 postari care mentionasera recomandarea sa se caute cu functia search si alta in care cineva propunea ca solutie la aprinderea MIL o mana de magneti.

 

Rezultatul a fost fulminant...20% avertisment sau poate intre timp mai mult.

 

Nu mentionez autorul punerii la punct a unui user extrem de controversat ci semnalez o problema de fond...nu solicit reducerea sau clementa pt. avertisment chiar pot trai si cu penalizari abuzive.

Edited by starsteel

Share this post


Link to post

Din ce am vazut eu ti s-a atras atentia ca se discuta despre aveo in general, nu despre stergatoare de aveo. De vreo doua ori.

Exista in sectiunea Despre forum un tutorial de folosire a functie Search. L-ai folosit?

Share this post


Link to post

@starsteel > Stai linistit, dupa mesajul asta din PM "Daca ai baut un pahar de vin nu e cazul sa-ti arati muschii pe forum ..." urmeaza un nou avertisment.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nu sunt dispus la discutii in contradictoriu pt. ca sunt un capricorn extrem de incapatanat atunci cand consider ca am dreptate...aici nu am intrat ca sa-mi fac nervi. Dovada "proastei" mele educatii in ale forumului se poate citi aici http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry399830 postarile 2241 si 2244 cine are cap intelege cine nu face cum considera de cuviinta. Precizez doar ca revenirea mea in 2244 a fost din proprie initiativa, nu m-a impins nimeni de la spate.

 

 

Astea sunt si pm-urile:

Offtopic repetat.

 

Only word...penibil!

 

Degradant !

 

Daca ai baut un pahar de vin nu e cazul sa-ti arati muschii pe forum. Unde e sectiunea unde pot semnala modesta moderare...stiu ca nu are nici un rezultat insa vreau sa fiu eu cu sufletul impacat.

 

Vrei sa-ti faci publica "fapta de vitejie" ? Stie toata lumea ca nu esti genul de om care nu stie diferenta dintre un topic si un chat, de ce continui pe calea deschisa de catre nefericit predecesor ?

 

Ai dreptate nu stiu deosebirea intre un topic si un chat...probabil asta e din cauza ca acolo unde am fost eu moderator cu drepturi sporite mai bine de 7 luni pana m-am retras din cauza administratorului care era un jegos pt. care nu se merita sa fac trafic, denumirea folosita era thread.

P.S. In 7 luni am luat o sectiune cu 2000 postari facute in 4 ani si am dus-o la 7000 postari, dupa alti 2 ani au reusit sa ajunga la acea sectiune in zona 9000 postari. In toata perioada asta am avut de-a face cu fel si fel de oameni insa sanctiuni din astea nu am dat niciodata.

 

Citeste atent, lasa furia, tocmai am scris ca NU esti genul care sa nu stie ...

 

Subliniatele imi apartin.

 

Reply la mama (sa-i fie tarana usoara), familie, arbore genealogic, origini, etc.

Desteptul cedeaza primul, am folosit un subterfugiu si te-am lasat al doilea. PA si PUNCT!

Edited by starsteel

Share this post


Link to post
Nu sunt dispus la discutii in contradictoriu pt. ca sunt un capricorn extrem de incapatanat ...

De ce nu spui asa de la inceput, maica-mea e capricorn, fiica-mea e capricorn, cel mai bun prieten e capricorn si el, te inteleg.

Share this post


Link to post
Nu sunt dispus la discutii in contradictoriu pt. ca sunt un capricorn extrem de incapatanat atunci cand consider ca am dreptate...

 

Astea sunt si pm-urile:

Offtopic repetat.

 

Daca ai baut un pahar de vin nu e cazul sa-ti arati muschii pe forum. Unde e sectiunea unde pot semnala modesta moderare...stiu ca nu are nici un rezultat insa vreau sa fiu eu cu sufletul impacat.

Domnu zodiac, nu cred ca intra intre specificitatile zodiei si mitocania, asta este caracteristica particulara. Bine macar ca esti cu sufletul impacat acum, nu am fi vrut sa fii tensionat in vreun fel...

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Tu esti un mare manager daca ai crescut posturile alea asa tare.. de oameni ca tine are nevoie tara in momentele astea grele de criza! Parerea mea e ca aici nu esti apreciat la adevara valoare, vezi un post de conducere ceva prin vreun minister.. daca nu iti iese .. stii zicala aia.. nicaieri nu e mai bine ca acasa ;)

Share this post


Link to post

Intr-unul civilizat cu recomandarea ca daca aburii alcoolului incetoseaza gandirea e mai bine ca momentan sa renunti la a face ordine pe forum. E mai bine altfel? Eu m-am contrat in 2-3 pm-uri cu tolin insa am avut decenta sa nu ne improscam cu noroi. Intepaturile au fost de forma penibil - degradant - baut (daca) iar reactia lui la mentionarea cu bautura nu a fost nici macar facuta pe fondul unei stari nervoase. A venit insa un mare intelept si a lansat el un cuvant auzit prin lumea buna a Iesilor fara insa sa-i cunoasca sensurile. Il ajut eu cu explicatiile DEX-ului. Aviz inteleptului, tot prin lumea buna literatura a mentionat formele lingurision, furculision, etc. Incearca sa le eviti, inteleptule!

 

MITOCÁN adj., s. bădăran, grosolan, mahalagiu, mârlan, mârlănoi, mocofan, mojic, necivilizat, nepoliticos, ordinar, ţărănoi, ţoapă, ţopârlan, vulgar, (pop.) mocan, mocârtan, modârlan, pădureţ, râtan, ţopârcă, (reg.) mocodan, mocofănos, modârlău, modoran, mogâldan, necunoscător, negândit, negreblat, (Mold.) ghiorlan, (Transilv.) grobian, (înv.) gros, (fig.) necioplit. (Un om ~.)

Share this post


Link to post

Si ma rog frumos, de unde ai scos-o p-asta cu "aburii alcoolului" Ai pus cumva un alcooltest on line sa stii ce si cat si mai ales daca a baut Tolin in seara in care si-a permis sa-ti atraga atentia ca postezi off-topic? Pentru PM-ul trimis lui Tolin cuvantul folosit de AndreiB este bland. Si vad ca nici in incapatanarea pe care continui sa o ai nu constati ca ceea ce vrei sa para intepaturi sunt de fapt mitocanii!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Normal ca este bland si ii face cinste. Aleluia!

 

Din ce am vazut eu ti s-a atras atentia ca se discuta despre aveo in general, nu despre stergatoare de aveo. De vreo doua ori...

Nu ai vazut nimic, avertismentul a venit imediat fara nicio avertizare prealabila...confirmarea ti-o poate oferi altcineva. Deasemenea sanctiunea a venit exclusiv pt. off-topic cand de fapt unica mea postare incriminata, scrisa cu repetare dupa stergere, e drept, a raspuns la 2 postari de mai sus dintre care una facea referire la topic chiar daca parea o metoda mai fantezista (magnetii) de rezolvare a problemei.

Pana la urma e vorba multa fara rost, "administratorii si moderatorii are intotdeauna dreptate". Oricum gustul amar ramane inzecit de la vorba aruncata din "targul Iesilor" si mult mai putin din excesul de zel si lipsa de ingaduinta pt. o simpla postare.

 

P.S. Asta e o noua mizerie, invatati fratilor ce inseamna mitocanii doar am pus DEX-ul mai sus. Am folosit ignore pt. cine e cazul, sa nu se inteleaga ca ar fi si Tolin printre cei 2.

Edited by starsteel

Share this post


Link to post
A venit insa un mare intelept si a lansat el un cuvant auzit prin lumea buna a Iesilor fara insa sa-i cunoasca sensurile. Il ajut eu cu explicatiile DEX-ului. Aviz inteleptului, tot prin lumea buna literatura a mentionat formele lingurision, furculision, etc. Incearca sa le eviti, inteleptule!

Stii ce, eu zic sa iti recitesti PM-ul dat lui Tolin si daca ai un gram de bun simt sa recunosti ca ai fost magar pe putin.

 

In acelasi ton, ar trebui sa te invit sa nu-ti mai postezi aburii alcolici pe forum si nici sa-ti versi meditatiile leganate pe aici. Nu vrei si un custom name cumva care sa aiba legatura?

 

Si imi pastrez opinia ca ai fost mitocan in acel PM.

Edited by andreib

Share this post


Link to post
Oricum gustul amar ramane inzecit de la vorba aruncata din "targul Iesilor" si mult mai putin din excesul de zel si lipsa de ingaduinta pt. o simpla postare...

Comentarea ("desteapta" stergere ...) pe un topic a actiunii unui moderator dupa o atentionare publica si generala pentru oprirea offtopicului a ajuns acum sa fie considerata "o simpla postare". Parerea mea, omul confunda moderatorii, credea ca sta de vorba cu altcineva, un coleg din proximitate (de unde si aluzia la paharul de vin). Acum, dupa ce a provocat tot incidentul, se considera nedreptatit.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

De ceva timp incoace(aproximativ 1 an) toate posturile mele care aduc atingere unui membru, cu predilectie cele postate la Gazeta sunt sterse.

E un bug pe forum sau e un siretlic murdar al acelui moderator.

Nu m-ar mira ca si acest post sa fie sters si de aceea o sa le salvez i calculator ca si pe celelalte.

Numai bine.

Share this post


Link to post

News: De la inceputul gazetei acolo s-a postat duma, fara comentarii interminabile dupa. Si nu, nu ti-am sters posturile.

Edited by andreib

Share this post


Link to post
De ceva timp incoace(aproximativ 1 an) toate posturile mele care aduc atingere unui membru, cu predilectie cele postate la Gazeta sunt sterse.

Tu ai citit preambulul topicului Gazeta ? Dorinta initiatorului a fost (firesc) ca postarile sa nu fie comentate pentru simplu fapt ca acest topic nu este unul de discutii. Daca tu n-ai inteles acest lucru, atunci moderatorii sunt de vina, ca nu te-au avertizat. Am inteles nemultumirea ta, data viitoare vei fi avertizat.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Gluma s-a retras. Multumit ?

Share this post


Link to post

Cunosc foarte bine preambulul de la gazeta si l-am respectat.Am fost pus la gazeta de cateva ori pe bune si nu am comentat cu nimic insa cand am pus la Gazeta posturile acelui moderator , mi-au fost sterse.De cine numai el stie.

Si nu, nu ti-am sters posturile.
Edited by kornelush

Share this post


Link to post

Niste dusmani..

Share this post


Link to post

Eu ti l-am sters. Adica doar un post.

Restul... nu stiu despre ce e vorba.

 

 

AndreiB

 

Singura motivatie din a cumpara o masina noua la lansare este fie designul deosebit, fie echiparea f buna, fie inovatia in diverse domenii. Toyota asta nu are nici una dintre cele 3, if anything e mai urata ca cea veche (Care acum e interesanta cu intretinrea gratis pe viata...).

 

Tu

 

Your english sucks.

Las-o asa...

 

Lasand la o parte autopersecutarea pe care o afisezi, ceea ce ai postat tu aici nu este nici funny, nici macar adevarat, ... Poate, daca imi explici si mie - poate sunt mai prost - ce anume ti s-a parut asa interesant la acel post si care era rolul comentariului tau, pun postul la loc. Dar, chiar si asa, cu autopersecutarea nu te pot ajuta, motivele pentru asta nu pot fi eliminate, nu sunt reale.

Share this post


Link to post

Am scris si eu pe acolo ca limba engleza este interpretabila, deci nu se traduce mot-a-mot. Si post-ul meu a fost sters (si am scapat bine, fara warn). Nu toti stim bine engleza, deci e scuzabil. Daca deranjez cu postarea mea- se poate sterge (fara warn, daca se poate :D ).

Share this post


Link to post

Lucian, orice limba este interpretabila.

 

Expresia respectiva este corecta si este corect folosita. Singura ei vina este ca a fost singura parte a postului pe care kornelush nu a inteles-o si, cum trebuia sa se ia de ceva, ... s-a "autoreclamat" la Gazeta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...